Jump to content
Sign in to follow this  
enzo

Betoniarnia.pl

Recommended Posts

Betoniarnia.pl

 

Mój nowy rodzynek, :) mianowicie BETONIARNIA.pl

Proszę o podpowiedź jaką kwotę w przypadku zainteresowania KK, optymalnie można sobie życzyć za tego typu domenę?

 

Myślę że potencjalnych klientów jest całkiem dużo.

 

www.betoniarnia-stawicka.com.pl

www.betoniarniakaczmarek.com.pl/‎

www.betoniarnia.olawa.pl/

www.betoniarniawektor.pl/‎

www.betoniarnia-strzelecki.pl/‎

www.betoniarniacieniawa.pl/‎

www.betoniarnia.maniow.euroadres.pl/

www.betoniarniajanik.pl/

www.betoniarnia-dopiewo.pl

www.betoniarniarpph.pl/

www.betoniarniaradoszyce.pl/

www.betoniarniakolbusz.pl/

www.misiaszek-betoniarnia.pl/‎

www.betoniarniaustup.com.pl

www.betoniarniamodlin.pl/‎

www.starabetoniarnia.pl/‎

www.de-betoniarnia-filarowa.pl/

(...)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

W tym sektorze działają chyba największe ciemniaki ze wszystkich, więc nie wróżę jakiejś topowej sprzedazy niestety. Zresztą klientów sporo, ale sam widzisz, ze wolą oni dodać nawet xyz do domeny z myślnikiem niż kupić lepszą nazwę, ale obym się mylił.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trzeba na to spojrzeć z trochę innej strony - betoniarnie raczej nie należą do firm, których poszukuje się w Google - prędzej w jakiś branżowych katalogach.

Stąd i reklama niepotrzebna :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domena jak najbardziej ładna. Ale segment rynku chyba nie za bardzo rozgarnięty w kwestii domen.

Biorąc pod uwagę że branża pozycjonerska ma lepszą przebitkę do klientów domena fajna do zagospodarowania. Z szansami na zarabianie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W tym sektorze działają chyba największe ciemniaki ze wszystkich, więc nie wróżę jakiejś topowej sprzedazy niestety. Zresztą klientów sporo, ale sam widzisz, ze wolą oni dodać nawet xyz do domeny z myślnikiem niż kupić lepszą nazwę, ale obym się mylił.

To ciekawe, wydaje mi się że byle ciemniaki nie otwierają betoniarni wartych kilka mln i więcej.

 

Trzeba na to spojrzeć z trochę innej strony - betoniarnie raczej nie należą do firm, których poszukuje się w Google - prędzej w jakiś branżowych katalogach.

Stąd i reklama niepotrzebna :)

Ja też działam w branży budowlanej i bardzo często szukam np: Kostka brukowa [miasto], Piaskownia [miasto] Roboty Ziemne ....

 

 

Interesuje mnie konkretnie bardziej Wasza propozycja ceny, niż opinii. Dlatego prosił bym o zasugerowanie jakiejś kwoty.

Pozdrawiam.

Edited by enzo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem za ile kupiles ale gdyby byla moja i ktos zaoferowal by 3,000-4,000 PLN to puscil bym ja z usmiechem na twarzy. Osobiscie nie chcial bym jej za 100-200 zl

Edited by Sodeko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Osobiscie nie chcial bym jej za 100-200 zl

Podważasz jej wartość, czy wynika to po prostu z Twoich preferencji odnośnie posiadania konkretnego rodzaju domen?

P.S. Nie mam nic złego na myśli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Miałem kontakt z branżą prywatnie (potrzebowałem betonu) i zawodowo (strony www) - branża bogata, ale skąpa (chyba, że ja tak trafiałem) i działająca lokalnie, większość nie posiada nawet e-maila nie wspominając o stronie www.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Miałem kontakt z branżą prywatnie (potrzebowałem betonu) i zawodowo (strony www) - branża bogata, ale skąpa (chyba, że ja tak trafiałem) i działająca lokalnie, większość nie posiada nawet e-maila nie wspominając o stronie www.

 

Kiedyś w rozmowie z jednym z właścicieli z bardzo podobnej branży (nie, nie próbowałem mu sprzedać domeny, strony ani żadnych usług) użył on stwierdzenia: klienci i tak wiedzą gdzie dzwonić, więc strona i reklama nam niepotrzebna ;) Niech będzie to Twoją wskazówką przy wycenie tej domeny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fakt nie znalazłem wcześniej tematu z ubiegłego roku. Dzięki.

Domena nabyta jak zwykle na inwestycje, może poleżeć kilka lat

Moim zdaniem optymalna kwota dla KK to 10k i sam tyle bym dał jeśli posiadał bym betoniarnię. Może faktycznie w dzisiejszych czasach brakuje jeszcze świadomości udziału internetu w biznesie ale to się zmienia.
Tak samo ja za domeny odsniezanie*pl, sprzatanie*pl dał bym grubo ponad 10k za każdą, ponieważ mam świadomość tego jakie mam korzyści z ich posiadania.

Edited by enzo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kiedyś w rozmowie z jednym z właścicieli z bardzo podobnej branży (nie, nie próbowałem mu sprzedać domeny, strony ani żadnych usług) użył on stwierdzenia: klienci i tak wiedzą gdzie dzwonić, więc strona i reklama nam niepotrzebna ;) Niech będzie to Twoją wskazówką przy wycenie tej domeny.

 

Jest wiele branż ( budowlana zapewne góruje ) w których jest dokładnie takie podejście - sam wiele razy spotkałem się z opinią ( rozmawiając z naszymi stałymi klientami ) że wielu ich klientów zupełnie nie zwraca uwagi na adres strony ( korzystają przede wszystkim z telefonów )

 

Zapewne są to ludzie 40 - 60 letni , jednakże jeszcze sporo czasu upłynie zanim ich postrzeganie radykalnie się zmieni.

 

Wg mnie tytułowa domena znajdzie kupca za oczekiwaną kwotę ( ok. 10 K ) , szczególnie że masz zamiar trzymać ją do skutku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nie poprostu mi sie nie podoba. Jak napisalem to tylko moja opinia :) oczywiscie zycze Enzo zeby sprzedal za 10k ale czuje ze to ten rodzaj domen ktory krazy w kregach domainerow i ciezko o KK.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niepotrzebnie zasugerowałeś potencjalnych klientów, czym totalnie "położyłeś" wycenę tej domeny.

Z drugiej strony - oceniający nie zawsze widzą to czego nie widać.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Enzo...jakbyś miał betoniarnie to nie wydałbyś 10 k bo znając życie chciałbyś ją w cenie d2d...

:)

z tym interesem to jest tak ze dzialaja na miejscowym rynku 2 - 3 i szlus...radzą sobie bez reklamy bo jej po prostu nie potrzebują. Chciałbym też przedmówcą zwrócić uwagę że gdyby betoniarnie miały żyć tylko z betonu to już dawno zdechły by z głodu, dlatego ich głównym źródłem dochodu są kręgi, bloczki, stropy, itp. gadgety...a nie beton...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Enzo...jakbyś miał betoniarnie to nie wydałbyś 10 k bo znając życie chciałbyś ją w cenie d2d...

:)

z tym interesem to jest tak ze dzialaja na miejscowym rynku 2 - 3 i szlus...radzą sobie bez reklamy bo jej po prostu nie potrzebują. Chciałbym też przedmówcą zwrócić uwagę że gdyby betoniarnie miały żyć tylko z betonu to już dawno zdechły by z głodu, dlatego ich głównym źródłem dochodu są kręgi, bloczki, stropy, itp. gadgety...a nie beton...

 

Tak jeśli była by w D2D to tak, jeśli nie to musiał bym kupić w cenie normalnej. Dla mnie domena generyczna to nie tylko potencjał w ewentualnie pozyskiwaniu klienta, ale też pewna renoma

 

A tak w ogóle ameryki nie odkryłeś, betoniarnie to przede wszystkim ogólnie rozumiane wyroby betonowe w tym jak wymieniłeś kręgi, bloczki, itd, w wielu betoniarniach betonu plynnego nie ma wogóle w ofercie. Ale nie rozumiem jak miało by to wpływać na wartość domeny która obejmuje zakresem cały ten pakiet produktów?

Dążąc Twoim tokiem rozumowania domena piekarnia.pl nie bardzo nadaje się dla piekarni, bo oni żyją z pieczenia chleba, bułek, pączków a bez tego dawno zdechli by z głodu... zabawne ;)

Edited by enzo

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

klienci i tak wiedzą gdzie dzwonić, więc strona i reklama nam niepotrzebna ;) Niech będzie to Twoją wskazówką przy wycenie tej domeny.

i tyle w temacie wyceny tej domeny... skadinad naprawde ladnej, i ja - w przeciwienstwie do niektorych ;) - za 100-200 chcialbym ja :)

Tak samo ja za domeny odsniezanie*pl, sprzatanie*pl dał bym grubo ponad 10k za każdą, ponieważ mam świadomość tego jakie mam korzyści z ich posiadania.

lopata do sniegu jednak jest troche tansza niz betoniarnia, wiec o konkurencje i potencjalnych zainteresowanych latwiej, chociaz zajecie sezonowe; a do sprzatania musialbys chyba sporo ponad te 10k dolozyc, znaczna wielokrotnosc

Edited by Guest

Share this post


Link to post
Share on other sites

Enzo...nie daje Ci do myślenia fakt, że była u domainera przez rok i pomimo fajnych wycen nie znalazła KK ?

Bo dla mnie wniosek wysuwa się jeden...choć domena b.dobra to nie ciesząca się b.dobrym zainteresowaniem.

Gdybym miał betoniarnie wolałbym zainwestować w domeny moich produktów...

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mimo wszystko nadal podtrzymam swoją poprzednią wycenę i oczekiwałbym za nią +10k.

 

Można wiedzieć za ile wszedłeś w jej posiadanie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pewnie za tyle co była wystawiona - http://di.pl/topic/95907-wyprzedaz-wystrojpl-i-inne-sami-proponujcie-za-ile-jestescie-sklonni-nabyc-domeny

 

Mi domena bardzo się podoba, powodzenia w sprzedaży. :) Domenę wyceniłbym na kwotę powyżej 5000 zł.

 

 

Jak sam enzo już gdzieś wspominał lubi się targować tak więc nie sądzę żeby kupił za tyle :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak sam enzo już gdzieś wspominał lubi się targować tak więc nie sądzę żeby kupił za tyle :)

 

Mogło tak być, nie wykluczam tego - sam bym też za tyle nie kupił, ale gdyby można było coś "urwać" z ceny to może bym się zdecydował.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×