Jump to content
Grzegorz

Zobaczcie tę aukcję...

Recommended Posts

na starcie wyślij linka do prawników Allegro ;) powodzenia

 

Dziękuję za podpowiedź bardzo mi się ten pomysł podoba :P

 

W końcu nic tak nie promuje jak zamieszanie prawda :P

 

Notabene moi prawnicy już sobie zęby ostrzą na taką pyskówkę (a muszę mieć prawników mając ponad 5000 abonentów prawda :) )

 

Mało kto wie także iż licencja operatora telekomunikacyjnego uprawnia nas do wielu, wielu korzyści ......

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeśli nie Twoje to szczerze zwracam honor :) no cóż jeden z Twoich postów wskazywał na tę właśnie aukcję .......

 

Co do drugiej wypowiedzi to : czy domena zarezerwowana jest możliwa do rejestracji przez inną osobę ? przez okres 14 dni stanowi już tylko i wyłącznie moją własność co potwierdza wystawiona faktura proforma !!! Obecnie nagminna jest polityka sprzedaży towarów tzw. "na zamówienie klienta" tzn. sklepy oferują towary których nie posiadają na stanie a sprowadzają je na na konkretne zamówienie klienta !!!

Praktyka ta jest stosowana powszechnie przez tysiące Polskich Firm i to nie tylko domeny ale każda praktycznie branża !!!

Czy w takim wypadku ktoś traktuje taki sklep jako przestępcę ?

To samo dotyczy sklepów internetowych gdzie praktyka ta jest powszechna !!! Najpierw klient zamawia towar na podstawie wystawionej oferty i dopiero po opłaceniu sklep zamawia towar w hurtowni.

Przestępstwem byłoby gdyby transakcja doszła do skutku, kupujący zapłacił za towar i pomimo tego towaru nie otrzymał !!!

Ale jak zapewne wiesz przez 14 dni nie ma takiej możliwości aby ktoś inny zarejestrował zarezerwowaną domenę ..... więc masz spokojnie 5-10 dni na znalezienie kupca ......

Dodatkowo posiadasz już fakturę proforma stwierdzającą że ten towar został dla Ciebie powtarzam DLA CIEBIE I TYLKO CIEBIE zarezerwowany więc nie ma żadnych przesłanek wskazujących iż transakcja taka nie może być przeprowadzona.

 

Nie ma przepisów prawnych regulujących tą kwestię a tym bardziej przepisu stwierdzającego iż zabroniony jest handel zarezerwowanymi domenami.

 

Co do 14 dniowego okresu rezerwacji pretensje do NASK proszę......

 

Rozumiesz czy jeszcze nie ? :P

 

ale ty w dalszym ciągu nie pojmujesz pktu z regulaminu allegro, który przytoczyłem. Możesz wystawić domenę na aukcji tylko i wyłącznie wtedy, kiedy już jesteś jej abonentem, a w trakcie rezerwacji nim nie jesteś

Share this post


Link to post
Share on other sites
ale ty w dalszym ciągu nie pojmujesz pktu z regulaminu allegro, który przytoczyłem. Możesz wystawić domenę na aukcji tylko i wyłącznie wtedy, kiedy już jesteś jej abonentem, a w trakcie rezerwacji nim nie jesteś

 

A czy w takim wypadku jesteś w stanie udowodnić iż nie mam możliwości przez okres 14 dni opłacenia tej domeny i transakcja nie dojdzie do skutku ?

Czy jesteś w stanie udowodnić że Ty jesteś jej właścicielem i Ty możesz ją sprzedać ?

Wiesz doskonale że od wpłaty do rejestracji mija kilkanaście minut.

A czy jesteś w stanie zarejestrować domenę która jest zarezerwowana ?

Czy w jakikolwiek inny sposób jesteś w stanie doprowadzić do sytuacji iż transakcja nie zostanie sfinalizowana poprzez brak przedmiotu sprzedaży ?

 

Odpowiedź brzmi "NIE"

 

Notabene ciekawy temat się zrobił bo wychodząc z Twojego punktu widzenia należałoby zamknąć 80 % sklepów internetowych, ba nawet wiele znanych sklepów tradycyjnych bo sprzedają coś czego nie mają ale w każdej chwili mogą mieć !

Przykład może nie z tej branży ale co tam: sklep "AGATA" salony meblowe znane w całej Polsce, kupuję meble, wpłacam zaliczkę i co ? I czekam ponad 30 dni aż sklep sprowadzi moje meble, bo potężny sklep z wielkim wyborem nie ma ani jednej sztuki na magazynach jedynie same ekspozycje i każdy mebel sprowadza na zamówienie.

 

Pytanie czy popełnia przestępstwo czy nie ?

 

Odpowiedź NIE. Bo oferuje towar którego nie ma aktualnie na stanie ale w każdej chwili może mieć.

 

Dlaczego niektórym tak trudno pojąć reguły gry rynkowej w obecnych realiach ?

 

Domena to taki sam towar jak każdy inny, i nie ma przepisu zabraniającego sprzedaży domeny którą możesz mieć w każdej chwili i na dodatek nikt inny nie jest w stanie Ci jej odebrać !!!

 

Zwrócę honor jeśli ktoś znajdzie taki przepis, lub udowodni że transakcja taka nie może dojść do skutku z powodu braku przedmiotu sprzedaży.

 

Kurcze naprawdę przegryzłem ten temat i nie ma takiej opcji.......

Share this post


Link to post
Share on other sites
Notabene moi prawnicy już sobie zęby ostrzą na taką pyskówkę (a muszę mieć prawników mając ponad 5000 abonentów prawda :) )

 

 

Wow. No jasne, że musisz skoro posiadasz tak "potężną" firmę. Szkoda tylko, że jej danych nie znajdziemy na żadnej z Twoich stron. Nie sądzisz, że to dziwne?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wow. No jasne, że musisz skoro posiadasz tak "potężną" firmę. Szkoda tylko, że jej danych nie znajdziemy na żadnej z Twoich stron. Nie sądzisz, że to dziwne?

 

Wystarczy dobrze poszukać :-)

 

Stawiam darmową subdomenę na Allegro.tc i na Krakow.tc dla kogoś kto wie jak poruszać się w internecie i znajdzie tak proste do znalezienia dane.......

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wystarczy dobrze poszukać :-)

 

Stawiam darmową subdomenę na Allegro.tc i na Krakow.tc dla kogoś kto wie jak poruszać się w internecie i znajdzie tak proste do znalezienia dane.......

 

No co Ty nie powiesz :)

Ktoś kto świadczy usługi za pośrednictwem serwisu domenomania.info powinien umieścić dane podmiotu świadczącego usługi na stronie. Chyba, ze Ciebie te przepisy nie obowiązują? Nie mam ochoty grzebać we whois więc proszę pokaż mi w którym miejscu w serwisie są dane tego podmiotu?

Share this post


Link to post
Share on other sites
No co Ty nie powiesz :)

Ktoś kto świadczy usługi za pośrednictwem serwisu domenomania.info powinien umieścić dane podmiotu świadczącego usługi na stronie. Chyba, ze Ciebie te przepisy nie obowiązują? Nie mam ochoty grzebać we whois więc proszę pokaż mi w którym miejscu w serwisie są dane tego podmiotu?

 

Dla leniwych :P

 

http://allegro.pl/my_page.php?uid=11082847

Share this post


Link to post
Share on other sites

perfectus: przeczytałem wszystkie twoje posty i stwierdzam, że dawno nie czytałem takiego bełkotu. Natomiast twoje portfolio to jedno z największych siedlisk żółwi ninja w internecie. :) Zamiast pleść trzy po trzy i miotać się po forum jak poparzony, wziąłbyś poczytał trochę i nauczył się czegoś więcej od ludzi których nazywasz "domeniarzami", bo dużo ci do nich brakuje...

Edited by przemowild

Share this post


Link to post
Share on other sites
No co Ty nie powiesz :)

Ktoś kto świadczy usługi za pośrednictwem serwisu domenomania.info powinien umieścić dane podmiotu świadczącego usługi na stronie. Chyba, ze Ciebie te przepisy nie obowiązują? Nie mam ochoty grzebać we whois więc proszę pokaż mi w którym miejscu w serwisie są dane tego podmiotu?

 

 

 

I ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
U mnie klientka wylicytowała wystawiony na Allegro oczywiście dla reklamy portal ogłoszeń motoryzacyjnych za uwaga 3,500.000 zł efekt taki że Allegro prawie mi zawiesiło konto zanim się wszystko odkręciło bo zalegałem z zapłatą uwaga : 12.781,65 zł brutto. Oczywiście Pani wytłumaczyła że Jej 5-letnie dziecko nacisnęło nie tam gdzie trzeba .... i co wtedy miałem się sądzić ?
Ja czasami mam ochote licytowac w takich aukcjach - jesli nie ma mowy o FV.

Licytuje, poprosze o fakture pro-forma ...

Jesli ktos, kto chce sprzedawac cos za 3,500.000 zł i nie chce wystawic FV - to musze być oszustwem podatkowym - albo zna jakis dziurka w przepisach podatkowych ktore nie znam.

 

PS: Chodzi mi o to, ze traktuje allegro powazne (od 8 lat, czy to juz sa 9?) i spodzilam sie tego samego od innych.

Edited by seomi

Share this post


Link to post
Share on other sites
perfectus: przeczytałem wszystkie twoje posty i stwierdzam, że dawno nie czytałem takiego bełkotu. Natomiast twoje portfolio to jedno z największych siedlisk żółwi ninja w internecie. ;) Zamiast pleść trzy po trzy i miotać się po forum jak poparzony, wziąłbyś poczytał trochę i nauczył się czegoś więcej od ludzi których nazywasz "domeniarzami", bo dużo ci do nich brakuje...

 

Przemowild, wyjąłeś mi to z ust :P . Z ciekawości zaglądnąłem na rzeczoną stronę sprawdzić o jakie cenne domeny trwa batalia (skoro poddawano tutaj w wątpliwość, wartość domen Jarka17, które jednak okazały się nie jego ...), i do teraz pozostał mi jedynie oczopląs :) ...

 

-

Nie zdarza mi się raczej w taki sposób jak powyżej, deprecjonować domen należących do innych osób, no ale skoro już wyprowadzono tego rodzaju armaty w stosunku do Jarka17, więc pozwoliłem sobie na odniesienie się do jego adwersarza ...

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
perfectus: przeczytałem wszystkie twoje posty i stwierdzam, że dawno nie czytałem takiego bełkotu. Natomiast twoje portfolio to jedno z największych siedlisk żółwi ninja w internecie. :) Zamiast pleść trzy po trzy i miotać się po forum jak poparzony, wziąłbyś poczytał trochę i nauczył się czegoś więcej od ludzi których nazywasz "domeniarzami", bo dużo ci do nich brakuje...

 

Moje dzieci uwielbiają żółwie ninja :P

 

Co do domeniarzy jak mówisz to jak już wspomniałem próba kreowania się na "guru" .....

No cóż każdy orze jak może ......

Czym są domeniarze w Polsce ?

W zasadzie to dwie grupy :

1. Mają pieniądze i dostrzegają potencjalne źródło niezłego dochodu.

2. Nie mają pieniędzy ale chcą mieć stwarzając wrażenie że domeny po 20 - 50 tys to doskonałe domeny i jedynie słuszne i mające rację bytu.

 

Co ta zabawa ma wspólnego z domeniarstwem zupełnie nie wiem ?

 

Kto inny nazwie ich po prostu spekulantami ........

 

Według Prawa każdy ma może zarejestrować domenę i potem ją odsprzedać tego nikt nie zabrania......

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przemowild, wyjąłeś mi to z ust :P . Z ciekawości zaglądnąłem na rzeczoną stronę sprawdzić o jakie cenne domeny trwa batalia (skoro poddawano tutaj w wątpliwość, wartość domen Jarka17, które jednak okazały się nie jego ...), i do teraz pozostał mi jedynie oczopląs :) ...

 

Tu nie chodzi o nazwy domen ale o próbę przypisywania sobie praw do handlu domenami które według jednych należą się tylko im ......

 

To jawna próba tworzenia lobby handlu domenami i niszczenia wszelkich przejawów konkurencji.....

 

Najlepsze jest z tego że wszyscy mieniący się mianem "domeniarzy" kiedy przychodzi termin odnowienia domeny na siłę próbują się jej pozbyć już nie za kilkadziesiąt tysięcy ale nawet za kilkaset złotych na co jest masa przykładów......

 

Chyba każdy rozsądnie myślący widzi że chodzi tu tylko o stworzenie wrażenia potęgi tego biznesu i wykreowanie elity handlu domenami......

 

Panowie i Panie nie tędy droga ....

 

Jeszce raz podstawy psychologi "manipulacje opinią publiczną poprzez przekaz filtrowanej informacji" to takie proste .... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

No na dzisiaj koniec trzeba się wyspać :-)

 

Dziękuje wszystkim dyskutantom za mile spędzony wieczór i pomoc w pozycjonowaniu ...... :P

 

WESOŁYCH ŚWIĄT i SMACZNEGO JAJKA

 

szczególnie mocno pozdrawiam Pana specjalistę od domen dla rolników :P już wiem skąd skojarzenia z rzeźbieniem w gównie ...... :) najbardziej podoba mi się wozypaszowe ;)

Edited by perfectus

Share this post


Link to post
Share on other sites
A czy w takim wypadku jesteś w stanie udowodnić iż nie mam możliwości przez okres 14 dni opłacenia tej domeny i transakcja nie dojdzie do skutku ?

Czy jesteś w stanie udowodnić że Ty jesteś jej właścicielem i Ty możesz ją sprzedać ?

Wiesz doskonale że od wpłaty do rejestracji mija kilkanaście minut.

A czy jesteś w stanie zarejestrować domenę która jest zarezerwowana ?

Czy w jakikolwiek inny sposób jesteś w stanie doprowadzić do sytuacji iż transakcja nie zostanie sfinalizowana poprzez brak przedmiotu sprzedaży ?

 

Odpowiedź brzmi "NIE"

 

Notabene ciekawy temat się zrobił bo wychodząc z Twojego punktu widzenia należałoby zamknąć 80 % sklepów internetowych, ba nawet wiele znanych sklepów tradycyjnych bo sprzedają coś czego nie mają ale w każdej chwili mogą mieć !

Przykład może nie z tej branży ale co tam: sklep "AGATA" salony meblowe znane w całej Polsce, kupuję meble, wpłacam zaliczkę i co ? I czekam ponad 30 dni aż sklep sprowadzi moje meble, bo potężny sklep z wielkim wyborem nie ma ani jednej sztuki na magazynach jedynie same ekspozycje i każdy mebel sprowadza na zamówienie.

 

Pytanie czy popełnia przestępstwo czy nie ?

 

Odpowiedź NIE. Bo oferuje towar którego nie ma aktualnie na stanie ale w każdej chwili może mieć.

 

Dlaczego niektórym tak trudno pojąć reguły gry rynkowej w obecnych realiach ?

 

Domena to taki sam towar jak każdy inny, i nie ma przepisu zabraniającego sprzedaży domeny którą możesz mieć w każdej chwili i na dodatek nikt inny nie jest w stanie Ci jej odebrać !!!

 

Zwrócę honor jeśli ktoś znajdzie taki przepis, lub udowodni że transakcja taka nie może dojść do skutku z powodu braku przedmiotu sprzedaży.

 

Kurcze naprawdę przegryzłem ten temat i nie ma takiej opcji.......

 

to wystaw zarezerwowaną domenę w salonie meblowym, a nie na Allegro

Share this post


Link to post
Share on other sites
szczególnie mocno pozdrawiam Pana specjalistę od domen dla rolników :P już wiem skąd skojarzenia z grzebaniem w gównie ...... :)

 

Czy jestem specjalista to nie wiem to tylko czesc mojego portfolio,mala czesc.Dodatkowo musze Cie zmartwic kolego ale inwestycja w "domeny rolnicze" w wysokosci 500 PLN zwrocila sie w krotkim czasie. Dobrze ze te domeny same z siebie okreslaja co i jak.O tych Twoich juz nie da sie tego powiedziec.

Edited by mikepolarny

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja czasami mam ochote licytowac w takich aukcjach - jesli nie ma mowy o FV.

Licytuje, poprosze o fakture pro-forma ...

Jesli ktos, kto chce sprzedawac cos za 3,500.000 zł i nie chce wystawic FV - to musze być oszustwem podatkowym - albo zna jakis dziurka w przepisach podatkowych ktore nie znam.

 

PS: Chodzi mi o to, ze traktuje allegro powazne (od 8 lat, czy to juz sa 9?) i spodzilam sie tego samego od innych.

 

A który przepis prawa nakazuje wystawienie takiej faktury?

Osoba fizyczna takiej możliwości nie ma, a nie wiadomo mi nic o tym by nie mogła czegoś sprzedać za 3,5mln zł.

Jedyne co musi (wobec US) to w następnym rozliczeniu podatkowym wykazać ten dochód.

Share this post


Link to post
Share on other sites
A który przepis prawa nakazuje wystawienie takiej faktury?

Osoba fizyczna takiej możliwości nie ma, a nie wiadomo mi nic o tym by nie mogła czegoś sprzedać za 3,5mln zł.

Jedyne co musi (wobec US) to w następnym rozliczeniu podatkowym wykazać ten dochód.

No chyba, że ma stratę :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
He he to tylko przykład bo doskonalę sobie zdaję sprawę że to wynik subdomena domeny sex.pl :P

 

Ale zobacz ile osób się na to nabiera ?

 

Notabene śmiesznie to wygląda bo sam korzystasz z tego samego serwisu wyceny domen i co działa prawda :)

 

Twoja Aukcja

 

Czy mam rozumieć że sam jesteś nieprofesjonalny ??

 

 

Wiesz czym różnią się Twoje wyceny od moich ? Tym, że Twoje są oderwane od rzeczywistości, a moje pokrywają się z ofertami i wycenami zainteresowanych nimi osób.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wiesz czym różnią się Twoje wyceny od moich ? Tym, że Twoje są oderwane od rzeczywistości, a moje pokrywają się z ofertami i wycenami zainteresowanych nimi osób.

 

 

 

 

źródło: Wikipedia.org

 

O przepraszam nikogo nie mam zamiaru obrażać to się nazywa odpieranie zarzutów na próby zdominowania forum przez "guru" :P

 

Co do pokrywającej się wyceny to właśnie widać na aukcji :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja wnoszę o zakończenie OT, usunięcie wszystkich wypowiedzi nie dotyczących tematu i zbanowanie Perfectusa, prowokatora całej kłótni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×