Jump to content
roberto_one

Paypal - pomoc w zakupie usługi

Recommended Posts

Witam

 

Poszukuję uczciwej osoby, która ma konto w paypal połączone z kartą kredytową lub debetową.

 

Co będziesz musiał zrobić:

- zarejestrować się na pewnej stronie z podanymi przeze mnie danymi i opłacić abonament ze swojego konta paypal( ja mam konto ale nie mam powiązanego z kartą debetową ani kredytową).

Wartość abonamentu to około 85 $.

 

Za pomoc przeleje na Twoje konto paypal kwotę abonamentu + 10 $ + dodam później jeszcze mały bonus

 

Ważne PayPal (Requires Credit/Debit card or eCheck)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wszystko fajnie, tylko trzeba uważać, żeby firma sobie nie połączyła konta na stałe, aby ściągać ten abonament automatycznie w kolejnych okresach. Tak robi np. GoDaddy, nie da się zapłacić paypalem bez powiązania w ten sposób konta. Na szczęście można powiązanie zlikwidować od strony paypala (nie pamiętam, czy jest opcja w panelu, czy trzeba do nich napisać).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli to działa w ten sposób to nie będę nikogo wystawiał na problemy Ogłoszenie nieaktualne. Spróbuję napisać do ich bok'u z zapytaniem dlaczego nie można zwykle zapłacić za abonament i zobaczę co mi odpiszą. A takie dodatkowe pytanie, jak to wygląda przy płatności kartą kredytową lub debetową, jest to bezpieczne(bo być może ktoś z rodziny ma takową i może w tym kierunku pójdę)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

W ciemno nic się nie da powiedzieć, zasadniczo bezpieczniej byłoby jednak paypalem niż kartą - bo tak jak pisałem, zawsze możesz odciąć firmę od Twojego konta paypal, a jeśli już im podasz dane karty, to jedynym sposobem w razie nadużyć pozostanie zastrzeżenie karty. Ja unikam podawania numeru karty gdziekolwiek prócz systemów płatności (paypal, payu, dotpay itd.). Nie wiem też, czy rzeczywiście chcieliby podpiąć się do konta paypal, czasem można to poznać po tym, że przy autoryzacji nie ma podanej kwoty, a jedynie informacja, że konto będzie od teraz powiązane z tą firmą i będzie ona mogła automatycznie pobierać płatności. Jeśli jest podana konkretna kwota i konkretna operacja, to raczej powinno być ok, ale nie wiem tego na 100%.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najgorsze jest to, że po czasie opis operacji czy nazwa odbiorcy może Ci nic nie powiedzieć jak masz tego sporo. Bo teoretycznie zawsze da się wypisać. Wtedy możesz tylko za każdym zassaniem składać reklamację albo zastrzec kartę. Napisz do nich, pieniądz to pieniądz. Zawsze da się inaczej.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Karta prepaid kosztuje 15 zł w pekao, wpłacasz przelewem na kartę tyle ile potrzeba, poza tym jest sporo serwisów, które oferują podobne usługi jak paypal, sprawdź jakie serwisy akceptują.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napisałem i odpisali, ze nie ma problemu, przelej pieniądze na podany adres email i podaj szczegóły transakcji + dane do konta i załatwione. Tak jak mówił nadobny pieniądz to pieniądz, nie ważne jak wpłacony ważne aby było go więcej ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czasem wymaga u mnie karty, gdy nie mam odpowiedniej waluty, tylko np EURO i PLN, a transakcja jest w USD. Wtedy trzeba zrobić przewalutowanie do waluty w jakiej jest transakcja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×