Jump to content
Sign in to follow this  
netkurier

prosba o pomoc w sprawie domeny eu

Recommended Posts

Mam pewnien problem.

 

Dotychczas rejestrowałem tylko polskie domeny.

Ale kilka dni temu pozwoliłem sobie kupić domenki universiade*eu oraz universiade*pl, ponieważ Poznań stara się o prawo organizacji tej imprezy w 2013.

Chciałem zrobic małą strone informacyjną na ten temat. To pierwsza domenka eu w moim posiadaniu i stąd moja niewiedza.

Sprawdzałem czy nazwa nie jest znakiem zastrzezonym na stronie http://oami.europa.eu, ale nic tam nie ma.

Nie chce mieć kłopotów i zastanawiam się gdzie jeszcze mam sprawdzić czy wszystko jest ok w moim przypadku.

 

Pytam dlatego, że wczoraj napisał do mnie jakiś koleś z Włoch, że reprezentuje "important society here in italy ..." i pisze że ta domenka eu jest dla nich bardzo ważna. Pisze dość grzecznie "can you transfer this domain to us? Naturally we'll pay you for this service."

 

ale:

 

1. Jeśli jednak chciałbym ją zatrzymać przy sobie to czy mogą być z tego jakieś kłopoty?

 

2. A inna wersja to jeśli chciałbym się jej pozbyć to jak to zrobić najlepiej (przez Sedo?).

 

3. Hmmm, nie wiem nawet ile ewentualnie za nią zawołać. Zaskoczyli mnie trochę..

Share this post


Link to post
Share on other sites
1. Jeśli jednak chciałbym ją zatrzymać przy sobie to czy mogą być z tego jakieś kłopoty?

2. A inna wersja to jeśli chciałbym się jej pozbyć to jak to zrobić najlepiej (przez Sedo?).

3. Hmmm, nie wiem nawet ile ewentualnie za nią zawołać. Zaskoczyli mnie trochę..

 

Wyniki w GOOGLE.IT dla zapytania "universiade"

 

odp. 1 - nie!

 

2. napisac z zapytaniem, ile oferuja za domene i na jakich warunkach. ewentualnie przez sedo (pamietajac o prowizji)

 

3. 250-500 euro to chyba by bylo optymalnie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli reprezentują ważne, włoskie stowarzyszenie i bardzo im na tej domenie zależy to z całą pewnością będą gotowi dać za nią znacznie więcej niż 250-500 euro.

Ja bym na twoim miejscu nie był zbyt bojaźliwy i oczekiwał większej kwoty.

Pokieruj tak rozmowami by propozycja wyszła od nich.

Ostatecznie masz silną pozycję wyjściową w negocjacjach bo to im zależy na zakupie tej domeny a nie tobie na jej sprzedaży.

Zawsze będziesz mógł nieco ustąpić w celu osiągnięcia zadawalającej was kwoty.

Koniecznie napisz im, że zaczynasz budować serwis w oparciu o tą domenę i poniosłeś w związku z tym pewne nakłady a także, że spodziewasz się dzięki tej stronie uzyskać zyski znacznie przekraczające wartość samej domeny.

Jeśli natomiast bardzo zależy im na tej domenie, to jesteś gotów poznać ich ofertę i podjąć dalsze rozmowy.

Na twoim miejscu odpuściłbym sobie pośrednictwo Sedo skoro masz z nimi bezpośredni kontakt.

Co to zmieni poza kosztami prowizji ?

Powodzenia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a ja mam podobne pytanie - czy jak mam domene xxxxx - i jest tylko na parkingu i np po roku powstaje duza firma xxxxx to moga sobie roscic jakies prawa co do tej domeny czy w takim przypadku prawo nie dziala wstecz???

Share this post


Link to post
Share on other sites
a ja mam podobne pytanie - czy jak mam domene xxxxx - i jest tylko na parkingu i np po roku powstaje duza firma xxxxx to moga sobie roscic jakies prawa co do tej domeny czy w takim przypadku prawo nie dziala wstecz???

nie moga, co nie zwalnia Cie z obowiazku przestrzegania zasad uczciwej konkurencji

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×