Jump to content
lufthansa

Masowe dodawanie ogłoszeń w portalach ogłoszeniowych ?

Recommended Posts

Myślę o skorzystaniu z tego typu usługi.

Celem jest poinformowanie o dostępności usługi którą oferuję,

Czy dodawał ktoś z Was masowo ogłoszenia do portali ogłoszeniowych?

Czy warto? Możecie kogoś polecić?

Zastanawiam się też nad tym jaki to może mieć wpływ na wyszukiwarki i samą domenę?

Dodać, czy odpuścić?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Można dodać (zawsze to nowy link oraz reklama) ale wybierz dobrze portale, bo niektóre powstały jako klony tylko w celu spamowania. Zwróć uwagę na wiek, PR, trustrank serwisów oraz na to czy mają rzeczywisty ruch i userów. Pamiętaj też, że ogłoszenia tracą swoją ważność z czasem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treść musi być różna, bo taka strona z linkiem nie zagości za długo w indeksie. Przy masówce można skorzystać z synonimów.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przeglądałem oferty i widziałem porobione "portale ogłoszeniowe" na subdomenach beznadziejnych domen. Tylko po to aby skroić jelenia.

Teksty ogłoszeń to nie problem jak zauważył monty.

Zastanawiam się nad tym co bardziej chcę osiągnąć - klientów zainteresowanych ofertą, czy ochronę domeny przed złym wpływem masówki? Skłaniam się ku pierwszemu. Zwłaszcza, że ogłoszenia są w większości przypadków czasowe. Więc pewnie i ewentualny "zły wpływ" minie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przeglądałem oferty i widziałem porobione "portale ogłoszeniowe" na subdomenach beznadziejnych domen. Tylko po to aby skroić jelenia.

Niestety to standard nawet całkiem sporych firm. Byle taniej i szybciej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zależy co chcesz promować na portalach ogłoszeniowych.

Z mojego doświadczenia mogę polecić promowanie na masową skalę produktów finansowych, ale w portalach ogłoszeniowych nie posiadających cech o których wspomniał monty, nie dodawałbym na Twoim miejscu linków do swojego serwisu, tylko kontakt i namiar na stronę i firmę (otrzymasz ruch, który dobrze konwertuje). W jakościowych portalach linki z kolei robią dobrą robotę dlaTwojej domeny.

 

Przed zapłaceniem za usługę poprosiłbym o liste portalów do których zostanie dodane ogłoszenie. Inaczej nie wydałbym pieniędzy w ciemno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przed zapłaceniem za usługę poprosiłbym o liste portalów do których zostanie dodane ogłoszenie. Inaczej nie wydałbym pieniędzy w ciemno.

Jedna z możliwych odpowiedzi, której należy się spodziewać będzie mówiła o tym, że nie mogą podać listy bo wtedy klient będzie chciał tam dodać sam wpisy. Baza portali jest częścią ich know how ale zapewnią, że będą to bardzo dobre miejsca o czym świadczą zadowoleni klienci i ich kilkuletnia obecność na rynku...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Można dostać listę portali z pełnymi danymi o domenie by wybrać te, na których ma być publikowane ogłoszenie. Ceny są takie, że nie warto samemu bawić się w dodawanie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zwłaszcza, że ogłoszenia są w większości przypadków czasowe. Więc pewnie i ewentualny "zły wpływ" minie.

Google potrafi wskazać jako "zły" link nieaktywny już odnośnik sprzed kilku lat, tak więc ten teges ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Google potrafi wskazać jako "zły" link nieaktywny już odnośnik sprzed kilku lat, tak więc ten teges ...

Sprecyzuj nieaktywny link bo faktycznie google wskazuje stare, nawet naturalne linki jako złe ale nie wiem co dokładnie masz na myśli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Są tacy co udostępniają listy adresów gdzie dodają. (I całe szczęście czasem, bo to przykre co me oczy wtedy widzą).

Nie pytałem czy jest możliwość dodania tylko do wybranych serwisów ogłoszeniowych. Warto zapytać. Zakładam, że cena może być inna lub usługa niedostępna z takim ograniczeniem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sprecyzuj nieaktywny link bo faktycznie google wskazuje stare, nawet naturalne linki jako złe ale nie wiem co dokładnie masz na myśli.

Faktycznie napisałem nieprecyzyjnie :) Google potrafi wskazać jako "zły" link z podstrony, dla której serwer zwraca 404 (nie ma takiej podstrony) lub domena jest wygasła.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedna z możliwych odpowiedzi, której należy się spodziewać będzie mówiła o tym, że nie mogą podać listy bo wtedy klient będzie chciał tam dodać sam wpisy. Baza portali jest częścią ich know how ale zapewnią, że będą to bardzo dobre miejsca o czym świadczą zadowoleni klienci i ich kilkuletnia obecność na rynku...

Można samemu dodać wpisy do kilkudziesięciu portali. Ale nie 500 czy 1000 - 2x w miesiącu.

 

Wolę wiedzieć gdzie trafią moje ogłoszenia i za pewne w ciemno z firmowym ogłoszeniem bym w to nie wszedł.

Nie wiem jakie usługi chce reklamować lufthansa, ale nie wyobrażam sobie aby np. moja oferta "strzyżenia trawnika" trafiła na jakikolwiek portal erotyczny z ogłoszeniami.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ale nie wyobrażam sobie aby np. moja oferta "strzyżenia trawnika" trafiła na jakikolwiek portal erotyczny z ogłoszeniami.

Tu akurat jest pełna zgodność tematyczna więc nie widzę problemu :)

 

No tak, nie brałem pod uwagę całej masy ero portali. Zgadzam się z tym rozumowaniem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jest mało firm i freelancerów, którzy udostępniają swoje listy. Jeśli udostępniają to najczęściej nie są one wysokiej jakości. Jeśli ktoś stawia na jakość w linkowaniu i w tego typu reklamie, to utworzenie wysokiej jakości listy trwa czasem kilka miesięcy, bo najpierw trzeba wyszukać portale, sprawdzić regulaminy, wiele parametrów, a na końcu to wszystko przeanalizować i wybrać tylko te wartościowe. Zgadzam się jednak z tym, żeby sprawdzić wcześniej co chce się kupić. Można poprosić o podanie parametrów portali, o podanie kilku przykładowych stron wraz z parametrami i sprawdzić czy są aktualne. Z ciekawości 2 miesiące temu sprawdziłam jedną z dość popularnych firm oferującą taką usługę. Otrzymałam listę i z pośród ponad 100 serwisów może 10-15 było wartościowych, a parametry nie były sprawdzane chyba od kilku miesięcy lub lat.

Jeśli ogłoszenia są dodawane ręczne i solidnie, to trafią do odpowiednich kategorii. Tekst synonimizowany jest już standardem w tego typu usługach.

Przestrzegam przed dodawaniem ogłoszeń tradycyjnych, nastawionych na reklamę do dużej ilości serwisów. 100 portali wystarczy. Większa ilość, to strata pieniędzy, bo większego odezwu nie będzie. Lepsze efekty przynosi czestrze dodawanie ogłoszeń.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli ktoś jest zainteresowany, to mogę udostępnić mailowo listę portali nastawioną na reklamę, a nie pozyskiwanie linków - aktywnych jest ok 15%.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×