Jump to content
isildur

wawa.fm

Recommended Posts

no nie mowcie ze nic nie jest warta :blink: brzmi fajnie i moze by z czasem jakies radio kupilo...np. radio wawa? w koncu wawa.fm brzmi lepiej niz radiowawa.fm... no nic na razie mam plany wobec tej domenki :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites
no nie mowcie ze nic nie jest warta :blink: brzmi fajnie i moze by z czasem jakies radio kupilo...np. radio wawa? w koncu wawa.fm brzmi lepiej niz radiowawa.fm... no nic na razie mam plany wobec tej domenki :lol:

 

 

napisz i zaproponuj im to może oni Ci zaproponują sprawę w sądzie :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Człowieku czy Ty myślisz, że ludzie nie mają co robić tylko siedzieć na forum 24h/dobę i odpisywać w ciągu 20 minut?! :/

 

Weź się zastanów... w przypadku braku cierpliwości polecam jakieś pigułki :blink: inaczej nie masz co się bawić w "sprzedaż domen" :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nic mu nie moga zrobic "wawa" to slangowy skrót nazwy stołecznego miasta a nie TM

 

Myśle, że jednak to nawiązanie do radia "wawa" a nie miasta - tym bardziej z końcówką fm.

To jest cybersquatting, a zgodnie z regulaminem nei wycieniamy takich domen .

Wawa jest znakiem zastrzeżonym !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak będą chcieli to zrobią. Jest jasny konflikt jeżeli chodzi o klasy nicejskie, ....w obu przypadkach jest to radio i w obu nazywa się WAWA.

Jedynym wyjściem byłoby zatrudnienie adwokata, rejestracja całego znaku WAWA.FM jako np. radio internetowe.

 

Nie jestem pewien na 100% czy taki trick przejdzie w UPRP ale adwokat powinien wiedzieć

Share this post


Link to post
Share on other sites

ej bez przesady - zacznijmy od tego ze koncowka fm znaczy Federacja wysp Mikronezji a nie fale radiowe.....wiec rownie dobrze mozna zarejestrowac wawa.tv, albo wawa.de, wawa.ru itp itd....innna sprawa ze wcale nie chce im proponowac tej domeny...mam zamiar zrobic z niej fajny serwis muzyczny plus linki do najpopulranieszych stacji radiowych w necie...niech sobie zarejestruja radiowawa.fm....przeciez nie maja nawet domeny wawa.pl tylko radiowawa.pl wiec raczej sie o to nie boje....gdybym zarejestrowal radiowawa.fm to inna bajka.....a tak fajna domenka mozna fajnie wypozycjonawac i zobaczyc jak sie przyjmie :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

zacznijmy od tego że nie rozumiem w takim razie po co rejestrujesz WAWA.fm skoro to końcówka Federacji wysp Mikronezji?

Z kogo chcesz przysłowiowego wała zrobić, bo chyba nie ze mnie.... rejestrujesz FM w powiązaniu z uzytkowaniem o podłożu radia / muzyki, nieprawdaż? więc proszęnie opowiadaj mi tu o Mikronezji, bo od poczatku podpierasz się przykładem radia wawa..że przypomnętwój 2gi post:

 

brzmi fajnie i moze by z czasem jakies radio kupilo...np. radio wawa? w koncu wawa.fm brzmi lepiej niz radiowawa.fm

 

 

 

.....na tej podstawie własnie oparłem swoją opinię.

 

Jak masz jakieś obiekcje to proponuję rzucić okiem na znak towarowy o numerze:

91614

zarejestrowanu w klasie nicejskiej 511 (moim zdaniem za bardzo ogólnej żeby z nimi powalczyć)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poza rmf.fm znam też przykład leszczynskiego 'radia elka', które posiadając domenę elka.pl zdecydowali się promować elka.fm.

Zapewne takich przypadków jest więcej ale na twoim miejscu nie robilbym na tej bazie serwisu związanego z radiem bo to może zadzialać na nich jak czerwona płachta na byka. Wymyśl coś zupełnie innego, spokojnie promuj stronkę i unikaj kłopotów.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm, ale właściwie na jakiej zasadzie radio miałoby wnieść jakiekolwiek pretensje do tej domeny? Oczywiście zależy też gdzie była rejestrowana, ale jeżeli rejestrator jest zagraniczny, to gdy .fm to oficjalna domena wyspiarskiego państewka Mikronezji, to ewentualne pretensje wniesione do polskich organów sądowych nie mogą być przecież chyba w żaden sposób rozpatrzone!?

Share this post


Link to post
Share on other sites

rozumiem ze zadałeś 2 pytania:

1. na jakiej podstawie

2. czy polski sąd może rozpatrzyć wniosek

 

1. na podsawie konfliktu interesów i znaku towarowego WAWA który jest zarejestrowany w UPRP. Oczywiscie tylko w momencie gdy radiu będzie zależało na tej domenie na tyle i domena będzie użyta do celów związanych z radiem, muzyką...lub cokolwiek mają usnane w klasie nicejskiej.

2. Polski sąd nawet nie będzie musiał tego rozpatrywać bo tego typu domeny podlegają pod ICANN. Wystarczy wniosek do nich z kopią rejestracji z UPRP i domena będzie zamknięta do momentu orzeczenia przez WIPO

Share this post


Link to post
Share on other sites

No wlasnie, jak to dziala? Jezeli znak towarowy jest zarejestrowany w poslkim urzedzie patentowym, to obowiazuje worldwide, czy tylko w Polsce? A jezeli tak, to czy wenezuelska firma moze posiadac domene na przyklad tarczyn.ve ? Bo slysze sprzeczne opinie w tej sprawie i nie wiem, jakie jest orzecznictwo..

Share this post


Link to post
Share on other sites

kroki podejmowane w przypadku założenia sprawy do sądu arbitrażowego różnią sie w zależności od kilku czynników.

 

w tym konkretnym przypadku, znak towarowy zarejestrowany w UPRP musi byćujęty w klasyfikacji wiedeńskiej aby był uznany poza terenem Polski.

Przy działalności poza Europą, warto by także zarejestrować go w USPTO.

 

Jeżeli ta przykładowa venezuelska firma posiada terczyn.ve i "tarczyn" jest znakiem zastrzezonym to można założyć im sprawę (przy założeniu że posiadamy seniority i ich działalność pod tąnazwą jest w konflikcie z naszym profilem zawarty w klasach)

 

Jest jeszcze jedna ciekawostka. Nie można założyć TM na domenę np. NazwaFirmy.com jeśli cała nazwa razem z TLD nie reprezentuje naszego serwisu (typu Amazon.com / yahoo.com). Możemy natomiast zrobić TM na "NazwaFirmy" jeśli nie jest to tzw. nazwa/zwrot opisowy typu ogólnego.

 

Niestety spotkałem się z bardzo dziwnymi oprzeczeniami polskiego arbitrażu (np. PiłkaNożna.pl) które nie były niestety podważane z braku odpowiedniej reprezentacji prawnej, a nie mają żadnych szans być zarejestowane jako TM ze względu na ich ogólny charakter. Niektóre firmy wykorzystują niewiedzę domeniarzy strasząc ich sądami, a tak naprawdęto nei maja podstaw prawnych do tego typu roszczeń.

 

W takim wypadku radzę wziąść dobrego adwokata od TM, zapłacić paręstówek za napisanie pisma z wyraźnym zastrzeżeniem sobie prawa do roszczeń o odszkodowanie (koszta sądowe + strata czasu pracy) w przypadku bezpodstawnego procesu lub arbitrażu. Z reguły nigdy więcej jużsięnikt nie odezwie, a o dobre domeny zawsze warto powalczyć :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...] "wawa" to slangowy skrót nazwy stołecznego miasta a nie TM

 

... i nie Krakowa, uściślijmy ... :) ,

ale zgadzam się z netkurierem: to nawiązanie do nazwy rozgłośni, a nie do nazwy miasta.

Share this post


Link to post
Share on other sites
jak myslicie jest cos warta :P??

Coś jest warta :)

 

BTW to gdzie zarejestrowałeś .fm bo jak widzę cenę w az.pl (299.0 zł netto) to mnie się odechciewa .fm :]

Share this post


Link to post
Share on other sites

u polskiego rejestratora....sie przyznam :P

 

trz teraz jakis fajny tytul wymyslic dla nazwa WAWA np. Wolny Anarchistyczny Wortal Alfabetyczny albo Warszawskie Atrakcje Wieczorne Abstrakcje :)

 

podawajcie swoje pomysly :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

kur*a ludzie na sile mozna by domene SOFT.pl podciagnac pod MICROSOFT.pl i co - cybersquatting? niektorzy tutaj to juz naprawde maja PIER*OLCA

 

* przepraszam za zdenerwowanie

Share this post


Link to post
Share on other sites

...nie można, dlatego że SOFT to akronim traktowany jako tzw. "descriptive mark". Z reguły adwokat który reprezentuje takie rejestracje po stronie urzędu znaków towarowych, odrzuca to w pierwszym lub drugim rozpoznaniu. To samo tyczy się kombinacji słow ogólnych typu DVD PLAYER, ORANGE JUICE itp.

 

Najwyraźniej albo WAWA nie jest zaliczane do akronimów, albo prawo na tyle w Polsce kuleje że luki i nieznajomość tematu spowodowana pionierstwem tej dziedziny w Polsce (mowa o TM vs domeny) pozwalają na zarejestrowanie tego typu znaków.

Jest taka procedura która nazywa się "filing for opposition" (nie znam niestety odpowiednika Polskiego ani nie wiem czy istnieje w UPRP). Pozwala ona na obalenie znaku towarowego podając powody / dowody że znak ten nie spełnia kryteriów rejestracji. W tym wypadky trzeba by sięzapytać adwokata który takimi sprawami się zajmuje, i może dałoby siętaki znak obalić. W takim przypadku jak znak jest uznany za okresleni eogólne, nie może go zarejestrować nikt i możemy sobie robićz domenąco nam się podoba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jak juz nie raz tutaj mowilem (symulacyjna sytuacja)

 

1. dzien 01.01.2001 zakladam swoja KWIACIARNIE o nazwie ADOBE

2. dzien 02.01.2001 rejestruje sobie domene ADOBE.pl

3. dzien 03.01.2001 ktos z forum DI.pl mowi mi ze firma ADOBE (ta od komputerow) moze mi ją zabrac ta se za darmo

 

tego samego dnia ja jeszcze odpowiadam: NIE MOZE bo firma ADOBE NIE PROWADZI dzialalnosci w branzy ogrodowej czy jak to tam nazwac tylko w branzy IT. Nawet jesli teraz by DODALI branze ogrodniczą do obszarow dzialalnosci swojej firmy to i tka mi nic nie moga zrobic bo ja bylem PIERWSZY taką kwiaciarnią

 

polecam poczytac o pilskiej telewizji ASTRA i dlaczego musieli zmienic nazwe na ASTA

Share this post


Link to post
Share on other sites

w takim przypadku się zgadza...

 

Kluczowymi sa tu klasy nicejskie lub klasyfikacja wiedeńska. Jeżeli działalność się nie pokrywa to z reguły UPRP ani żaden innny nie powinien mieć oprów z zarejestrowaniem TM.

 

przykład ADOBE jest o tyle na miejscu że isnieją 2 rejestracje w Polsce na znak słowny ADOBE

 

1. ADOBE SYSTEMS INCORPORATED - klasa (511) 09 / (511) 16

2. Uniroyal Chemical Company, Inc. - klasa (511) 05

 

Jak widac nie jest to sprawa niemożliwa jeżeli działalność jest odmienna.

W przypadku WAWA.fm, trzeba by dokładnie sprawdzićz adwokatem jakie są szanse uruchomienia np. internetowego radia czy czegokolwiek zwiazanego z muzyka, na tej domenie, poniewaź działalnośći zbieżność nazw jest w jawnym konflikcie interesu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mam pytanie a propo wawa.fm misiu ;)

 

powstanie maly portal o tematyce nie radyjnej ale jesli radiowawa zaczeloby sie domagac tej domenki to mam pytanko....domena nie jest polska tylko wysp Mikronezji czyli kto by sie mial zajac sadownie tym fantem...bo nie nasze sady polubowne...one sie zajmuja tylko domenami pl...ktos sie orientuje??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×