Jump to content
vul

Rejestracja domeny wygasającej po rezerwacji

Recommended Posts

Zauważyłem, że ostatnio zmienił się system finansowy rejestracji domeny, która wygasa po rezerwacjach lub testach. Kiedyś było tak, że należało domenę "przechwycić" i zapłacić wg. cennika drożej za to aby zarejestrować taką domenę. Teraz widzę, że AM wprowadził info:

 

Dostępna (tylko natychmiastowa rejestracja)

 

A w premium premium.pl:

adam-pit.pl Dostępna
wygasa po rezerwacji

 

Nie ma już potrzeby płacenia więcej tylko wg. obowiązującego cennika rejestracji. Skąd taka nagła zmiana tego systemu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się że zawsze tak było.

Wygasa po rezerwacji to we whois ma status usunięta z kolejki.

Po testach nadal jest okres wygasania kiedy nie możesz zarejestrować.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się że zawsze tak było.

Wygasa po rezerwacji to we whois ma status usunięta z kolejki.

Po testach nadal jest okres wygasania kiedy nie możesz zarejestrować.

 

Wydaje mi się, że zawsze było w AM (jak szukałem hurtowo domen), że domena albo była dostępna, niedostępna albo

pisało "rejestracja".

Po wybraniu opcji rejestracja - domena dodawała się do przechwycenia i kosztowało to jak za normalną usługę złapania domeny.

 

Poprawcie mnie jak się mylę ale wydaje mi się, że tak właśnie było. Teraz jest informacja, że możliwa natychmiastowa rejestracja ale trzeba mieć środki już zaksięgowane na swoim saldzie użytkownika. Kiedyś takiej informacji nie było.

 

edit: dopowiem tylko jeszcze, że bardzo szkodliwe i dziwne jest to, że w głównej wyszukiwarce na AM jak wpisuję taką domenę to pisze niedostępna a gdy wpisuję w hurtową rejestrację to już można taką domenę zarejestrować bezpośrednio ze środków z salda. Nie wiem jaka w tym polityka i czemu AM nie wprowadzi tego do głównej wyszukiwarki. Mylące dla kogoś kto nie wie kompletnie, że istnieją na giełdzie inne odnośniki do szukania wolnych domen.

Edited by vul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domena wygasająca po rezerwacji zawsze była w AM dostępna do rejestracji. Było jeszcze rozróżnienie, czy to była twoja domena (zarezerwowana w panelu AM) czy domena osoby trzeciej (inny kolor czcionki). No i oczywiście było info, że domena wolna albo niedostępna. Teraz zmienili tylko napis, zeby było niby czytelniej, że domenę już można zarejestrowac, bo może kolorki było słabo widać. Natomiast przechwytywanie chyba cały czas można uruchomić i wtedy jest większe prawdopodobieństwo przechwycenia domeny wygasającej po rezerwacji. Czyli podsumowując, moim zdaniem nic się nie zmieniło.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rozumiem. Dzięki w takim razie za wyjaśnienia. Wcześniej gdy pisało obok domeny "Rejestracja" to nie widziałem opcji że można ją opłacić. Teraz jest czytelniej i może dlatego przedtem mnie to wprowadzało w błąd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×