Jump to content
Thor

AM i problemy z domenami .de

Recommended Posts

Ponieważ mam od jakiś dwu miesięcy problemy z domenami niemieckimi w AM i nie otrzymuje wyjasnien od AM czemu tak jest to zapytam tu, może ktoś zna odpowiedz. Otóż 21 wrzesnia zarejestrowałem 4 domeny .de w AM. Ustawiłem wszystko tak jak trzeba aby na nich wyświetlały się strony giełdy.Mimo to przekierowania nie działały. Po kilku dniach napisałem do AM co sprawiło, że przekierowania zaczeły działać ale niestety nie odpisano mi dlaczego tak było.

Jakiś tydzień temu zarejestrowałem znów kilka .de i znów ten sam problem. Znów napisałem do AM z prośbą o wyjaśnienie i wskazanie

przyczyn powstałej sytuacji. Na odpowiedz czekałem kilka dni czyli do dziś. Domeny sa przekierowane na strony giełdy ale znów nie ma wyjaśnienia jaka jest przyczyna błedów. A najbardziej mnie zdziwił fakt, że te 4 domeny zarejestrowane 21.09.14 wygasły dziś, pół godziny po tym jak otrzymałem odpowiedz z AM na zadane pytanie. Dodam, że domeny były rejestrowane w godz. 9:37, 12:59, 13:06 a wszystkie wygasły o 16:30.

Jeśli ktoś zna odpowiedzi na moje pytania to proszę podzielić się tą wiedzą.

 

dziękuję

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podpisuję się też ogólnie pod problemem. Dokładnie kilkanaście minut wcześniej chciałem ustawić na 4 domenach .de inne serwery DNS a niżeli miałem wcześniej. Wyskakuje błąd: Nie można wykonać operacji (53000000008 Daily quota exceeded)

 

Napisałem do supportu w celu wyjaśnienia. Dopowiem, że nigdy wcześniej nie miałem problemów z domenami .de w AM ale od pewnego czasu (może jakiś miesiąc-dwa) wyskakują różne problemy i dziwności.

 

edit: wcześniej na innych domenach .de wyskakiwał mi błąd przy zmianie DNS, że nie mogą one być zmienione przy danym statusie domeny - cokolwiek to znaczy. Domeny nie są świeżo rejestrowane a mają już kilka miesięcy.

Edited by vul

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Thor, na jakiej podstawie stwierdzasz, że domeny wygasły? To raczej nie jest możliwe po dwóch miesiącach od rejestracji. Stać się tak może jedynie w przypadku, gdy abonent pisemnie złoży do DENIC wniosek o przedwczesne usunięcie domeny. Jakakolwiek kasacja domeny u providera jest tylko usunięciem domeny .de z konta tego providera, ale umowa istnieje nadal i domena jest wtedy w DENIC.

 

Co więcej, kiedyś domeny .de były natychmiast usuwane po wykonaniu pisemnego wniosku i natychmiast były dostępne do rejestracji. Dziś, nawet jak nakażesz usunąć domenę .de, to ona i tak wchodzi w tzw. 30-dniowy Redemption Grace Period (coś jak u nas po kasacji trwa to 5-dni i każdy może domenę przechwycić). W trakcie tych 30 dni domena .de może być jeszcze odzyskana tylko dla ostatniego abonenta i dla nikogo innego.

 

http://www.denic.de/domains/loeschung.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×