Jump to content
krzysiekmat

SmartOgrod.pl SmartOgrody.pl

Recommended Posts

SmartOgrod.pl

SmartOgrody.pl

 

Witam
Co sądzicie na temat tych domen czy mają potencjał, prosiłbym o wstępna wycenę.
Czy może moda na smart już się skończyła? :)
pozdrawiam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wyszukiwarka Google na to hasło wyrzuca tylko jedną stronę - ten wątek. Rownież Trends nie pozostawia złudzeń.

Reasumując - nie wiem co jest mniej smart, te domeny czy osoba, która je wymyśliła.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Geekboy ale to już daje dużo korzyści ponieważ domena jest łatwa do wypozycjonowania na słowotwór: smartogrod :), dodatkowo za dużo telewizji i słynnego wyrażenia smartdom.

A co do wyceny to dla ogarniętego kupca to według mnie średnie xx lub przy cudzie maksymalnie bardzo niskie xxx, lecz dla nieogarniętego kupca to ta domena jest wymarzona i myślę, że możesz wtedy wołać ile chcesz, jednak raczej będziesz się musiał sam o niego starać i go szukać, bo ogarnięty kupiec po prostu na tę domenę nie pójdzie lub jak mówię da Ci na dobrą flaszkę. A tak poważnie to jakbyś miał domeny ze słownictwem angielskim typu: smartgarden albo smartgardens to jeszcze jeszcze ale tak to ja przynajmniej dla niej szans nie widzę oprócz wspomnianych wycen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy desdinova to Twój kolega? Do tych domen musiałbyś dopłacić, aby ktoś od Ciebie je wziął.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy desdinova to Twój kolega? Do tych domen musiałbyś dopłacić, aby ktoś od Ciebie je wziął.

W odpowiedzi mówię nie.

 

Dziękuje za opinie, nie wiem ale tak jakoś mi się kojarzy z nazwą dla sieci sklepów ogrodniczych "Smart Ogrody".

Może też być firma projektująca i zajmująca się ogrodami, zobaczymy czas pokaże. Jest euro gród i euro ogrody a te nazwy chyba są mniej trafione a jednak się przyjęły.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pisząc: Na pierwszy rzut oka wyglądają na nindże, ale po dokłaniejszym przyjrzeniu złudzenia zostają rozwiane. miałem na mysli, że po dokładniejszym przyjrzeniu mamy pewność, iż to ninja.

 

Smart ogród - google na tę frazę wypluwa wyniki skąpe jak pustynny deszcz.

 

Przedrostek smart pasuje do wielu rzeczy i wiele domen ma go w sobie, ale poza nielicznymi wyjątkami, wszystkie zminusują salda ich właścicieli, np.: smartdom jest żałosna, smarthouse dobra, smartmeble to paździerz, smartdesign to rewelacja, itp. itd.

Przedrostek ten jest świetny w marketingu i copywritingu, jednak w domenach wszystko jest już chyba (szczęśliwie dla łowców nindż :D zarejestrowane). Wiele rzeczy może być smart, ale nie musi to wiązać się z nazwą domeny.

Spójrz na inne podobne słowa np.: fit - jest na jogurtach, płatkach, a nawet mineralce! Bo dziś wszystko musi być smart albo fit albo coś tam, ale nie zarezerwujesz przecież fitwoda.pl prawda? a Twoje domeny to taka zbitka właśnie.

Dodatkowo fonetycznie jest to straszne; czyta się to: smarto gród (jak ciemnogród) i zamiast na ogród, skojarzenia wędrują w kierunku geografii- czy to aby nie jakaś wioska na Białorusi. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×