Jump to content
Paulinho

allegro - wyłudzenie. ku przestrodze

Recommended Posts

cześć,

z racji tego że dzięki temu forum dostaję ciekawe informacje, podzielę się z Wami moim zdarzeniem.

 

allegro, sprzedaż nietypowego, drogiego towaru.

propozycja zakupu za wyższą cenę poza allegro. propozycję przyjąłem. czemu nie :-)

 

potem informacja z "londyńskiego" banku że przelew jest gotowy dla mnie ale muszę przekazać im numer przesyłki. czyli chcą abym wysłał towar (do RPA) a "oni" przekażą mi środki. taki escrow.

ale nie dajcie się zrobić. to ewidentne wyłudzenie.

 

mam nadzieję, że dzięki temu ktoś uniknie wpadki.

 

i mam to Was prośbę, czy możecie (może otrzymujecie) podesłać do mnie na prywatny e-mail załącznik który jest wirusem czy czymś podobnym. z chęcią wyślę mojemu kupującemu jako potwierdzenie nadania przesyłki. jeśli ktoś coś takiego mam lub wie skąd coś takiego pobrać - proszę o kontakt.

 

dobrego dnia

P.

 

 

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

cześć,

z racji tego że dzięki temu forum dostaję ciekawe informacje, podzielę się z Wami moim zdarzeniem.

 

allegro, sprzedaż nietypowego, drogiego towaru.

propozycja zakupu za wyższą cenę poza allegro. propozycję przyjąłem. czemu nie :-)

 

potem informacja z "londyńskiego" banku że przelew jest gotowy dla mnie ale muszę przekazać im numer przesyłki. czyli chcą abym wysłał towar (do RPA) a "oni" przekażą mi środki. taki escrow.

ale nie dajcie się zrobić. to ewidentne wyłudzenie.

 

mam nadzieję, że dzięki temu ktoś uniknie wpadki.

 

i mam to Was prośbę, czy możecie (może otrzymujecie) podesłać do mnie na prywatny e-mail załącznik który jest wirusem czy czymś podobnym. z chęcią wyślę mojemu kupującemu jako potwierdzenie nadania przesyłki. jeśli ktoś coś takiego mam lub wie skąd coś takiego pobrać - proszę o kontakt.

 

dobrego dnia

P.

 

 

polecam zrobić żartownisiowi 7zip bombę, prawdopodobnie będzie musiał robić reinstal systemu :)

Zmień nazwę pliku na np. Nr przesyłki, bądź kod do przelewu. Jak chłopak otworzy to już nie ma ratunku :)

( testowane i sprawdzone).

 

Edited by Mr.Nice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po pierwsze primo nie ma dowodu, że to wałek a jedynie przypuszczenia

Po drugie przesyłanie wirusów jest w świetle prawa nielegalne i można odpowiadać potem za czyjes straty danych

Reasumując jeśli jednak kontrahent okazałby się nie złodziejem to łatwo mu będzie pozwać nas o straty (wysłanie wirusa z premedytacją).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po pierwsze primo nie ma dowodu, że to wałek a jedynie przypuszczenia

Po drugie przesyłanie wirusów jest w świetle prawa nielegalne i można odpowiadać potem za czyjes straty danych

Reasumując jeśli jednak kontrahent okazałby się nie złodziejem to łatwo mu będzie pozwać nas o straty (wysłanie wirusa z premedytacją).

Po pierwsze primo sprawdź co znaczy primo:-)

Po drugie - tak, zadzwonię do niego i przeproszę że miałem tak niecne plany i zamiary

Po trzecie - po takiej reprymendzie z twojej strony, napisz mi jeszcze jak żyć...

:-)

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ewidentnie widać że to typowy wałek na wzór nigeryjskich przekrętów. Mysle, że z forum di.pl raczej nikt by się na to nie nabrał ale mimo wszystko warto informować innych o takich przekretach.

Edited by piastun

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po pierwsze primo nie ma dowodu, że to wałek a jedynie przypuszczenia

Po drugie przesyłanie wirusów jest w świetle prawa nielegalne i można odpowiadać potem za czyjes straty danych

Reasumując jeśli jednak kontrahent okazałby się nie złodziejem to łatwo mu będzie pozwać nas o straty (wysłanie wirusa z premedytacją).

 

Po pierwsze primo:

Śmiem twierdzić, że należysz do osób, które rozsyłają podobne oferty, które otrzymał Paulinho, ponieważ tak zapalczywie bronisz internetowych naciągaczy.

Po drugie primo:

To że ktoś próbuje zrobić człowieka w konia, z zamiarem wyłudzenia pieniędzy, nie robi na Tobie wrażenia, ale jak ktoś, chce odwdzięczyć się tej osobie w trochę inny sposób, jest już dla Ciebie niedopuszczalne.

Po trzecie primo:

Metoda 7zip bomby nie jest formą wirusa, ponieważ nie zawiera złośliwego oprogramowania, co prawda może przyczynić się do utraty danych, konieczności przeprowadzenia reinstalacji systemu, bądź skorzystania z usług IT, jednak tak naprawdę użytkownik otwiera ją na własną odpowiedzialność, więc nie widzę problemu.

 

 

Dodam, że nie jestem osobą, która popiera działania mające na celu ingerencję osób trzecich w nasz system i dane.

 

gratuluję, czyli co jeśli ktoś zakupi domenę i okaże się że nie płaci to podsyłasz mu bombkę? geeez....

 

Nie.

Podsyłam mu aneks do wypełnienia w 7zip ;)

 

 

edit: literówki

Edited by Mr.Nice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wyślij mi wirusa i nawet się nie zastanawiaj :)

Przejdź się do najbliższej przychodni w PN z rana i nainhaluj się przez parę godzin, a potem w t-shircie pobiegaj trochę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×