Jump to content
tomon

Negatywne opinie o sklepie/domenie

Recommended Posts

Wpadła mi w oko pewna domena, podoba mi się i bardzo chciałbym aby dołączyła do mojego domenowego haremu.

Nie wiem jeszcze za jaką cene móglbym ją dostać ale kwestia z ceną to drugorzędna sprawa. Mianowicie :

 

Legendy mówia, że moja luba jakiś czas temu służyła w innym haremie jako odźwierna do jednego z bazarów. Problem w tym, że przez to nazbierała sobie sporo negatywnych opinii, które przeczytać można u wielkiego sędziego wzystkich kupców - Opineo.

 

Brać ją w harem czy porzucić w piaskach pustyni ?

 

 

Tak powaznie : domena ma trche negatywów - chciałbym na niej postawić swój projekt.

Jak myślicie, duży będą miały wpływ negatywne opinie na moich potencjalnych klientów sklepu który na niej stworzę ?

 

 

 

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z doświadczenia:

opinie negatywne mają 10x większą moc niż opinie pozytywne :)

 

To samo dotyczy dobrze/źle wykonanej pracy/usługi itp.

Zrobisz dobrze = niewiele osób się o tym dowie.

Zrobisz źle = dowie się o tym każdy kto będzie miał styczność z kimś komu źle zrobiłeś + jego rodzina, znajomi, sąsiedzi ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z doświadczenia:

opinie negatywne mają 10x większą moc niż opinie pozytywne :)

 

To samo dotyczy dobrze/źle wykonanej pracy/usługi itp.

Zrobisz dobrze = niewiele osób się o tym dowie.

Zrobisz źle = dowie się o tym każdy kto będzie miał styczność z kimś komu źle zrobiłeś + jego rodzina, znajomi, sąsiedzi ...

 

Oczywiście, negatywny wirus szybciej sie rozprzestrzenia od tego pozytywnego - robili nawet na to padania.

Kwestia która mnie zastanawia czy odowiednim podejściem do klienta dałoby się wyjść na zero a nastepnie "generować" tylko zadowolonych klientów ?

Domena idealnie pasuje do tego co chce stworzyć [niestety :/ ]

 

EDIT: Czy moze odpuścić i od razu zaczynać od zera z innym adresem ?

Edited by tomon

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sporo czyli mniej więcej ile ma tych negatywów? Jak wygląda sprawa z pozytywnymi opiniami? Ma jakieś?
Jeżeli miałbym tworzyć nowy projekt na domenie pokroju pobieraczek.pl to mimo naczystszych intencji smród się będzie ciągnął bardzo długo..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bym ogólnie zarejestrował inną domenę. Coś dodał, odjął, podzielił ;) Zawsze jest jakieś rozwiązanie. Musi być :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domena taka tylko na ruch, przekierowanie.

 

Projekt tworzyć albo na dziewicy :P , albo na takiej, która nie ma negatywnych opinii i np. w archive.org był pod nią serwis, który dobrze pasuje tematycznie do naszego.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zależy jaka branża Twoja i tej domeny. Ja np. pod varia.pl jestem spalony jako firma transportowa, ale specjalnie się tym nie przejmuję. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wpadła mi w oko pewna domena, podoba mi się i bardzo chciałbym aby dołączyła do mojego domenowego haremu.

Nie wiem jeszcze za jaką cene móglbym ją dostać ale kwestia z ceną to drugorzędna sprawa. Mianowicie :

 

Legendy mówia, że moja luba jakiś czas temu służyła w innym haremie jako odźwierna do jednego z bazarów. Problem w tym, że przez to nazbierała sobie sporo negatywnych opinii, które przeczytać można u wielkiego sędziego wzystkich kupców - Opineo.

 

Brać ją w harem czy porzucić w piaskach pustyni ?

 

 

Tak powaznie : domena ma trche negatywów - chciałbym na niej postawić swój projekt.

Jak myślicie, duży będą miały wpływ negatywne opinie na moich potencjalnych klientów sklepu który na niej stworzę ?

 

+10 za stylistykę i formę wypowiedzi :)

 

Co do opinii, podzielam zdanie gibu. Syf ciągnie się cały czas i pierwsze skojarzenie to lipa, Typu:

"daj sobie spokój, to naciągacze" albo " czytałeś ich opinie? Robiłeś researche w sieci?"

"Chyba z konia spadłeś" "Puknij się w ten zakuty łeb i idź po rozum do głowy"

"Kup u tego to zaufany sprzedawca, a z tym daj sobie siana"

"Obiecywali jak Wałęsa"

" Poje**** Cię, jeżeli tam kupisz to jesteś tępym ch**** "

" Nie bądź karpiem, nie daj się złapać" itd.... itp....

 

Ludzi nie będzie interesował fakt, że zmienił się właściciel, tylko będą postrzegali adres i to co się z nim działo w przeszłości.

 

Na pocieszenie dodam, że masz siłę perswazji, do tego dochodzi pomysł, więc może pociągniesz ten wózek.

 

Zależy też jaka była skala odbiorców i klientów, jak bardzo jest to popularna nazwa i ile zrobił marketing?

 

 

Ja bym ogólnie zarejestrował inną domenę. Coś dodał, odjął, podzielił ;) Zawsze jest jakieś rozwiązanie. Musi być :P

 

Vulu, Ty lepiej nick powinieneś zmienić, żeby PR poszedł w górę :P

Edited by Mr.Nice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kilkadziesiąt - pół na pół z pozytywami.

Z naszego pkt widzenia taka ilosc moze być subiektywna dla każdego.

Jak bardzo negatywny wpływ będą miały te opienie na klientów - to jest to z czym sie teraz siłuje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

nie ma co gdybać, ja bym nie postawił serwisu na spalonej domenie, ktokolwiek wrzuci w google i widzi negatyw i komu się chce sprawdzać czy to o tobie czy o kimś kto ją miał wczesniej? ucieka od razu

Share this post


Link to post
Share on other sites

To zależy od konkretnej branży, oraz ile czasu opłynęło od tych negatywów. Inaczej jest w przypadku sklepu z elektroniką a tanim sklepem odzieżowym, lub nawet odzież na wagę, prawda? Ile lat upłynęło od zamknięcia tamtego poprzedniego sklepu?

 

Podam dla przykładu domenę euromall peel (nie na sprzedaż - trzymam na własny projekt). Jest trochę tych negatywów na Opineo oraz Okazjeinfo sprzed kliku lat ale ja się nie przejmuję :) Domena jest ładna, nadal ma spory ruch i pasuje praktycznie do każdej branży - czego chcieć więcej?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×