Jump to content
Saint

A kysz IIF

Recommended Posts

Przed swietami zadzwonila do mnie jedna osoba, ktora zapewne kontaktowala sie z kilkoma osobami z forum. Porozmawialem chwile przez telefon po czym na maila otrzymalem dosc ogolnikowe informacje o firmie i jej dokonaniach. Umowilem sie na ustalenie terminu po swietach jednak do piero dzis zanalazlem chwile i rozpisalem sobie plan zajec tak aby miec mozliwosc ospisania kiedy juz zabralem sie do pisania nadszedl mail od tej osoby i sie zaczelo ... zaproponowalem wlasciwie 6 terminow okazalo sie ze zaden nie byl odpowiedni, a soba ta twierdzila, ze jej bardzo zalezy na tym aby sie ze mna spotkac, coz chyba nie do konca skoro nie mogła ustąpić nawet na krok w terminie spotkania. Na koncu zaproponowalem spotkanie najbardziej optymalne czyli sobotę po czym dostalem mail z informacja, ze mozliwe, ale dopiero o 17:30 ...chore malo wyobrazni przeciez mowilem, ze bede jechal pociagiem z Warszawy, a wiec nie dosc, ze spedze w pociagu 4-6 godzin w jedna strone to jeszcze mam spedzac caly weekend w Krakowie, ktore sowja droga lubie, ale moze nie az tak bardzo w tym okresie kiedy mam natlok obowiazkow, a dwa dni weekednu sa tym czasem kiedy moge pozwolic sobie na odpoczynek. Zaproponowalem godzine 11 w centrum miasta tak abysmy mogli porozmawiac i ocenic na ile stanowimy dla siebie cos wartosciowego, ale oczywisce czlowiek z IIF stwierdzil, ze jest poza miastem i dopiero moze o 17:30 ... rece mi opadly bo zaden z tych 6 terminow nie byl odpowiedni i nawet poswiecejac swoj wolny czas w sobote nie uzyskalem niczego stwierdzilem, ze dla mnie jest to termin ostateczny jesli jest to kolejny termin nie do przyjecia nie mamy o czym rozmawiac. Resumujac jechac do Krakowa po gruszki na wierzbie nie ma sensu jesli tyle problemu jest z samym umowieniem sie na spotkanie to co bedzie gdy trzeba bedzie rozmawiac o pieniadzach poza tym powiedzmy sobie wprost Krakow pempkiem swiata tez nie jest jesli im by na spotkaniu osobami, ktore maja cos do wniesienia zalezalo to byli by sie w stanie dostosowac i zorganizowac sobie takie pogadanki w Warszawie, Gdańsku, Wroclawiu i jeszcze kilku innych miastach w Polsce. Odnosze wrazenie, ze to wszystko jest bardzo nie powazne, a oni licza tylko na to aby wlorzyc troche i doic jak najwiecej nie dzielac sie z nikim... niejednoznaczne zasady, malo szczegolow i mgliste obiecanki to jest to co niestety mimo mojego optymistycznego podejscia dostrzegam w firmie IFF. Wszystkim, ktorzy jednak zdecyduja sie na ta wspolprace zycze powodzenia chodz ze swojej strony nie moge polecac wspolpracy, a jedynie przestrzec wszystkich i kazdego z osobna.

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...] ze swojej strony nie moge polecac wspolpracy, a jedynie przestrzec wszystkich i kazdego z osobna.

Mysle sobie, ze nie masz powodow do wydawania takiej opinii, gdyz wspolpracy, jak piszesz, nie zaczales i pewnie nie zaczniesz.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mysle sobie, ze nie masz powodow do wydawania takiej opinii, gdyz wspolpracy jak piszesz nie zaczales i pewnie nie zaczniesz.

Przedbiegi mi wystarcza, ale z tego co wiem nie tylko mi ;), ale tez "wie pan, my tu mamy parę milijonów" i inne stricte profesjonalne wypowiedzi utwierdzaja mnie w przekonaniu, ze jednak nie warto.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal

Rowniez sie ze mna kontaktowali, a jak wyslalem im maila z informacja kiedy moglibysmy sie umowic na rozmowe telefoniczna to juz zamilkli ;) Poza tym dla mnie jest kompletnie nie jasne co oni wogole chca robic i do czego daza.

 

Michal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak na marginesie jest taka mala zasada biznesowa - liczy sie pierwsze wrazenie, a wiec z pierwszego wrazenia mozna wyniesc wnioski takie, ze nie ma tu profesjonalnego podejscia. Nie sadze, ze cos stracilem, nawet wydaje mi sie ze cos zyskalem, a mianowicie jestem bogatszy o pewne doswiadczenie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

moim zdaniem jak są konkrety, to i telefon wystarczy, bo co daje osobiste spotkanie, jak jest to tylko badanie,

jak już wiadomo, że jest realny temat, to można się spotykać

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesli mialbym robic z kimokolwiek jakiekolwiek interesy, to w takiej sytuacji priorytetem jest dla mnie spotkanie w realu. Przez telefon za duzo z mowy ciala sie nie dowiesz, co innego gdy spotkasz sie z taka osoba, np w kawiarni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zazwyczaj jest tak, że większy stawia warunki i zapewne do tego przywykli obracając milionami.

Poza tym tak jak już wcześniej pisałem oni nie robią tego po to by kogoś zadowolić tylko by samemu na tym zarobić.

No i mają ( lub mieli ) nieco inne wyobrażenie o rynku domen w Polsce.

Przypuszczam, że kogoś jednak znajdą choć być może te osoby będą chciały zachować to w tajemnicy.

Ci, którzy nie pamiętają wcześniejszych informacji o tym funduszu polecam: http://www.di.pl/index.php?showtopic=9674

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem nie ma się co gniewać na fundusz, jeśli ten chce zainwestować trochę pieniędzy - dla rynku domen każda dodatkowa złotówka w niego zainwestowana może mieć tylko pozytywny wpływ. Dlatego ja osobiście życzę jak najlepiej iif.pl :) Teraz pozostało już tylko wypatrywać na stronie w dziale "Aktualności" informacji na temat nowego projektu :o

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przyznaj się Daniel co się kryje za twoimi sugestiami zanim spojrzę do aktualności ? :)

Mnie nie pytaj - ja nic nie wiem :o Sam czekam z niecierpliwością na aktualności w tym temacie :o Chyba, że ktoś będzie miał jakieś przecieki, to niech nie waha się ich tutaj zamieścić :o

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
"planujemy inwestycje w domeny w wysokości X000.000zł" :)

 

Mysle ze jeszcze pare lat temu mogli niezle namieszac z taka kasa ale dzis chyba moze byc ciezko cokolwiek zrobic .

Gdyby chcieli kupic parenascie fantastycznych generykow z najwyzszej polki to juz moga potrzebowac zyranta :o

Zreszta jak ktos juz dzis napisal nie domena stanowi o powodzeniu biznesu netowego to na cholere im te domeny ?:o)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mysle ze jeszcze pare lat temu mogli niezle namieszac z taka kasa ale dzis chyba moze byc ciezko cokolwiek zrobic .

Gdyby chcieli kupic parenascie fantastycznych generykow z najwyzszej polki to juz moga potrzebowac zyranta :)

No pewnie masz rację :o Dlatego te miliony trzeba wydawać rozsądnie - a wtedy efekt też będzie zgodny z oczekiwaniami.

 

Zreszta jak ktos juz dzis napisal nie domena stanowi o powodzeniu biznesu netowego to na cholere im te domeny ?:o)

Heh :o

 

Zainteresowanie pierwszych funduszy trzeba traktować jak swego rodzaju kolejny krok w komercjalizacji biznesu domenowego. Skoro iif.pl zainteresował się tym rynkiem, to znajdą się też inni - mci.pl, europeanfounders.com, idgventures.com to tylko niektóre potencjalne fundusze, które mogą w najbliższym czasie zainteresować się domenami lub biznesem związanym z nimi (w końcu wszystkie deklarują chęć inwestycji w spółki internetowe w Polsce).

 

Jak zwykle cierpliwi zostaną wynagrodzeni... albo i nie ;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kiedyś spotkałem się z powiedzeniem: Każdy Polak pracuje dla Kulczyka.

Byłl to skrót myślowy kojarzony z tym, że inwestuje on w segmenty rynku, które trafiają do szerokiego grona Polaków: piwo, telekomunikacja, drogi, etc.

Widocznie doszedł do wniosku, że są tacy, którzy na niego nie pracują :blink:

A poważniej - wróżę duże perspektywy 'vc' w Polsce.

Nasi rodacy są bardzo pomyslowi oraz ambitni a wolnych środków szukających ciekawego zagospodarowania jest coraz więcej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

iif.pl to "fundator" monetto.pl, Monetto to social lending.

monetto.pl podpisało list intencyjny z nasza-klasa.pl, nasza-klasa to bracia Somwer.

Tak tylko spekuluję...

Share this post


Link to post
Share on other sites
iif.pl to "fundator" monetto.pl, Monetto to social lending.

monetto.pl podpisało list intencyjny z nasza-klasa.pl, nasza-klasa to bracia Somwer.

Tak tylko spekuluję...

Możesz troszkę jaśniej? ;) Naświetl nam swoje spekulacje. I to fundusz i to fundusz (choć rozmiarami nie da się ich porównać). Oba interesują się polskim rynkiem internetowym.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

z blogu monetto

 

chodzi o jak największą społeczność w Polsce (teoretycznie nawet 40 mln, gdyż każdy chodził do szkoły i ma przynajmniej jednego znajomego), zamknięcie jej w "Szklanym Domu" za czym pójdzie tania weryfikacja milionów użytkowników, którym zaproponuje się ideę social lending i inne duperele, gadgety (jak np. nk fon) a na tym jak na dzwonkach telefonicznych z jamba.pl (to też braciszkowie Samwer) zbije się majątek. Wszelkie dane wpisywane przez użytkowników to najcenniejsza wiedza, na którą znajdą się kupcy, np. banki. W tym wypadku Monetto i nasza klasa to idealna symbioza.

Finasowo.pl to także ta sama stajnia co swistak.pl i fotka.pl, także chodzi o społeczność, tyle, że znacznie mniejszą. Braciom Samwer nie bardzo udało się z wejściem eBay na polski rynek to kombinują inaczej, a mają czym kombinować - bo co 3 głowy - to nie jedna.

No ale dzięki tej apokaliptycznej wizji, rynek domenowy ma się doskonale tak samo jak forum di.pl ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Byłem na spotkaniu, a później się długo zastanawiałem nad ofertą i zdecydowałem się ją odrzucić.

 

Nie miałem problemów z umówieniem się na spotkanie tak jak Saint. Przeniosłem nawet zaplanowany termin i nie było z tym problemów. Przed umówieniem się na nie wielokrotnie kontaktowała się ze mną jedna osoba i byłem poproszony o nie poruszaniu tematu na forum, ale już mnie to nie dotyczy.

 

Ogólnie dużo dowiadywałem się o firmie i myślę, że firma jest wiarygodna, ale zaniepokoiło mnie kilka rzeczy:

-istnieją rozbieżności pomiędzy tym co jest napisane na stronie iif.pl, a rzeczywistością. Tzn. firma nie chce podpisać umowy o poufności i nie ma mowy o jakiejkolwiek pożyczce w ramach inwestycji (w zamian wyciągana jest duża ilość informacji, która może zostać użyta z pożytkiem dla tworzonej firmy).

- przedmiotem działalności ma być tworzenie serwisów na domenach i zwiększanie ruchu, czyli nic nowego.

- firma posiada słabe rozeznanie w temacie i wątpię w istnienie partnera zagranicznego.

- śmieszne praktyki biznesowe (spotkanie w nieoznakowanym biurze należącym do innej firmy, musiałem czekać mimo że byłem umówiony na godzinę, czy rozmowa z laptopem naprzeciwko)

- firma od początku dąży do przejęcia jak największej części firmy, dlatego zdecydowałem, że lepiej nawet sprzedać część portfolio i samemu inwestować, niż zostać pracownikiem z procentem.

- nie ma żadnego pomysłu na wycenę domen.

 

Jednak to co napisał Saint, się sprawdziło.

Odnosze wrazenie, ze to wszystko jest bardzo nie powazne, a oni licza tylko na to aby wlorzyc troche i doic jak najwiecej nie dzielac sie z nikim... niejednoznaczne zasady, malo szczegolow i mgliste obiecanki to jest to co niestety mimo mojego optymistycznego podejscia dostrzegam w firmie IFF.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Byłem na spotkaniu, a później się długo zastanawiałem nad ofertą i zdecydowałem się ją odrzucić.

Z tego co pamiętam wstępnie bardzo cię to interesowało. Musieli cię mocno zniechęcić. Myślisz, że już mają wielu zdecydowanych ?

Nie miałem problemów z umówieniem się na spotkanie (...) Przeniosłem nawet zaplanowany termin i nie było z tym problemów. Przed umówieniem się na nie wielokrotnie kontaktowała się ze mną jedna osoba (... )zaniepokoiło mnie kilka rzeczy:

(...) - śmieszne praktyki biznesowe (spotkanie w nieoznakowanym biurze należącym do innej firmy, musiałem czekać mimo że byłem umówiony na godzinę, czy rozmowa z laptopem naprzeciwko)

Nie wiem jakie były ich intencje ale zapewne nie wszyscy zdają sobie sprawę, że takie zachowanie nie musi wcale oznaczać "śmiesznych praktyk biznesowych".

Wręcz przeciwnie - może to oznaczać, że stosują takie metody świadomie by pokazać jakie miejsce w szeregu i osiągnąć spodziewany rezultat.

Takim i innym socjotechnikom jest poddawanych wielu ludzi tylko, że najczęściej nie zdają sobie z tego sprawy przez co są skłonni zaakceptować gorsze warunki.

... byłem poproszony o nie poruszaniu tematu na forum, ale już mnie to nie dotyczy.

Czyżby regularnie zapoznawali się z postami na di.pl ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Z tego co pamiętam wstępnie bardzo cię to interesowało. Musieli cię mocno zniechęcić. Myślisz, że już mają wielu zdecydowanych ?

Myślę, że nie. Bo nigdzie nie publikowałem całości portfolio, a to co prezentowałem na aukcji czy stronie, to była niewielka część, a mimo to się odezwali.

Nie wiem jakie były ich intencje ale zapewne nie wszyscy zdają sobie sprawę, że takie zachowanie nie musi wcale oznaczać "śmiesznych praktyk biznesowych".

Wręcz przeciwnie - może to oznaczać, że stosują takie metody świadomie by pokazać jakie miejsce w szeregu i osiągnąć spodziewany rezultat.

Takim i innym socjotechnikom jest poddawanych wielu ludzi tylko, że najczęściej nie zdają sobie z tego sprawy przez co są skłonni zaakceptować gorsze warunki.

Nie lubię jak mi się pokazuje miejsce w szeregu. :lol:

Czyżby regularnie zapoznawali się z postami na di.pl ?

Na bank. To najlepsze źródło wiedzy w naszym języku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sądzę, ze ich koncepcja współpracy nie jest przemyślana, bo dużo poświęcają tej sprawie czasu, a mało jest efektu. Mogliby dużo sensowniejsze formy wybrać. Liczenie na to, ze ktoś ma dobre domeny i zgodzi się na trudne warunki, nie jest dobrym pomysłem. Im bardziej będzie to kombinowane, tym gorsze domeny ostatecznie przygarną.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hehehe nalezy sie tylko cieszyc z faktu, ze jakis wielki tuz zainteresowal sie Waszymi domenami, bo to znaczy, ze macie dobre domeny :lol: U mnie nikt niestety nie byl, ani nikt do mnie sie nie zglosil, zatem mam same ninje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×