Jump to content
exallwave

drukarki3dsklep.pl

Recommended Posts

drukarki3dsklep.pl

 

Witam i proszę o pomoc w wycenie. Interesuje mnie za ile byście sprzedali drukarki3dsklep.pl na szybko, a także czekając na bogatego KK?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chyba wcale, bo bym nie kupił. Wg. mnie domena zbyt długa i zbyt złożona. Taka, której w ogóle nie widać.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie czekałbym na bogatego KK bo podejrzewam, że taki nie przyjdzie.

 

Podobnie jak twierdzi kolega wyżej, domena wydaje się lekko przekombinowana. Fraza "drukarki 3d sklep" nie wykazuje też aktywności w Trendsach, więc zgodziłbym się na każdą kwotę, a w okolicach 100-150 złotych był w pełni ukontentowany.

 

#drukarkitermiczne.pl

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Widziałem sprzedane gorsze potworki, ale kokosów raczej nie spodziewałbym się - maksymalnie średnie xxx od mega zainteresowanego klienta, a tak biorąc pod uwagę długość i obfitość w literki tej nazwy, to przy niskim xxx, byłbym zadowolony ze zwrotu z inwestycji.

 

Domeny z półki "Drukarki 3D, Druk 3D" (tak jak i drony), uważam za dobry interes na przyszłość (dlatego sam kupiłem domene trojwymiar.pl obecnie na aukcji).

 

1.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jaką domenę (edit: alternatywną i do 20K budżet) byście polecili komuś, kto chce sprzedawać drukarki 3D?

Edited by exallwave

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jaką domenę (edit: alternatywną i do 20K budżet) byście polecili komuś, kto chce sprzedawać drukarki 3D?

Same drukarki 3d i taka domena, to zamykanie się w jednej wąskiej dziedzinie. Gdybym prowadził taką firmę, to nie widzę problemu, aby obok 3d sprzedawać też zwykłe drukarki, tusze, sprzęt pc itd.

Jesteś pewny że specjalizacja tylko 3d i zamknięcie się na inny sprzęt to dobry pomysł ? bo domena to sugeruje...

Jeżeli morele.net może być topowym sklepem internetowym tech-pc-rtv, to możesz równie dobrze wymyśleć cokolwiek za free - np. brzoskwinie.net :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uważam podobnie jak poprzednik. Domena znacznie zawęża rodzaj asortymentu w tym sklepie.

Pasuje za to na zapleczowke ale tu kwota za sprzedaż do 400 zl bedzie sukcesem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uważam podobnie jak poprzednik. Domena znacznie zawęża rodzaj asortymentu w tym sklepie.

Pasuje za to na zapleczowke ale tu kwota za sprzedaż do 400 zl bedzie sukcesem

 

Rozumiem lechoo, że takie domeny jak mebledrewniane.pl, mebleogrodowe.pl, oknapcv.pl, smartfony.pl czy antentysatelitatarne.pl też wycenisz na 400 zł? Bo idąc twoim tokiem rozumowania znacznie zawężają rodzaj asortymentu.

 

Oczywiście najlepiej było by mieć domenę drukarki.pl ale to nie koncert życzeń niestety. A tak btw to jestem ciekaw ilu z was mając możliwość odkupienia domeny drukarki3d.pl za nawet 1000 zł by tego nie zrobiło twierdząc,że ta domena "znacznie zawęża rodzaj asortymentu" :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rozumiem lechoo, że takie domeny jak mebledrewniane.pl, mebleogrodowe.pl, oknapcv.pl, smartfony.pl czy antentysatelitatarne.pl też wycenisz na 400 zł? Bo idąc twoim tokiem rozumowania znacznie zawężają rodzaj asortymentu.

@kolekcjoner w takim razie na ile wyceniasz - antenysatelitarnesklep.pl, mebledrewnianesklep.pl, oknapcvsklep.pl czy smartfonysklep.pl ? Bo ja nawet tych 400 zł bym nie dał...

Edited by Maku Maku
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@kolekcjoner w takim razie na ile wyceniasz - mebledrewnianesklep.pl, oknapcvsklep.pl czy smartfonysklep.pl ? Bo ja nawet tych 400 zł bym nie dał...

 

Widzisz Maku Maku, domeny to taki specyficzny towar, że każdy sobie może go wyceniać jak chce. Ty byś nie dał a ja bym dał gdybym ich potrzebował. Gdybym sprzedawał meble ogrodowe i nie miał możliwości albo środków na odkupienie mebleogrodowe.pl to bym kupił właśnie tą. Ale każdy ma swoje zdanie na ten temat dlatego jest tyle domen na świecie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@kolekcjoner

przytoczyles przyklady domen mebledreewniane.pl, oknapcv.pl - ok.

odpowiem tak. Te domeny najprawdopodobniej (bo nie sprawdzalem) nabyli producenci takiego asortymentu, dla nich taka domena jest dobrym zamiennikem generyka takiego jak okna czy meble.

Dla pośrednika w sprzedaży nie jest juz tak dobrze, bo domena, tak jak pisalem sugeruje scisle okreslony asortyment.

Gdybym to ja mial prowadzić taki sklep, a nie miał zbyt dużego budżetu zastanowił bym się nad domeną drukarki-sklep.pl (w tej chwili wolna), tym sposobem domena wskazywala by caly asortyment do drukowania (drukarki, tonery, tusze inne akcesoria) a na twojej domenie zrobilbym tematycznego bloga i z tamtad pozyskiwalbym ruch do sklepu (a konkretnie do kategori w sklepie drukarki3d)

Z czasem sklep zarobilby moze na lepszą domene i nie byłoby nawet żalu spuscic drukarki-sklep.pl, zostawiajac zapleczowke, która dalej pozyskiwala by ruch dla nowej (lepszej) domeny sklepu.

 

Ps. Ale ja jestem żółtodziob i na e biznesie sie nie znam.

Edited by lechoo
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ lechoo

Jeśli uraziłem Cię lub podważyłem Twoją wiedzę e-biznesową to sorki. :unsure: Ok, słowo sklep może nie jest najlepsze w tego typu domenach. Ale może akurat ktoś się znajdzie chcący handlować tylko drukarkami 3d oraz akcesoriami, materiałami i częściami do nich. Temat szeroki i rozwijający się i myślę, że można więcej za nią wołać. W dziale sprzedane już nie takie twory się ukazywały i to puszczone za ładne pieniądze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W zaden sposób nie uraziles mnie. To jest forum i kazdy moze swoja opinie wyrazić.

To o czym ja napisalem w poście to mój poglad, Ty i inni uzytkownicy di mogą mieć inny.

Na koniec jak już się watek wyczerpie przeczytaj wszystkie posty, rozważ wszystkie za i przeciw, wyciagnij wnioski.

Kończąc, przyznaje ci racje że nie takie potworki sprzedawaly sie za dobre sumki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jaką domenę (edit: alternatywną i do 20K budżet) byście polecili komuś, kto chce sprzedawać drukarki 3D?

Jakąś inną. 20 tysięcy to kwota, za którą można mieć sporą część fajnych adresów w polskiej domenie najwyższego poziomu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drukarki 3D charakteryzują się innowacyjnością, w mojej opinii przy tworzeniu brandu jest to brane pod uwagę i raczej żaden dystrybutor nie będzie sprzedawał pod taką domeną. No chyba, że jakiś mały sprzedawca z Allegro. Tak mi się wydaje. Niemniej jednak domena też raczej nie jest bezużyteczna, nadaje się pod zapleczówkę dla jakieś firmy, tylko pytanie czy jakaś firma akurat będzie tej domeny potrzebowała. Na szybko sprzedałbym dosłownie za parę stówek, jeżeli odezwałby się w odpowiednim czasie KK, mając na uwadze to, że kiedyś mogłem sprzedać za kilka stów, ale wolałem poczekać to bym zaproponował coś w granicach 2.5~3k.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To jak wy chcecie wyjść na swoje sprzedając domeny po najwyżej po 400 PLN?

Nie ma odpowiedniego przycisku, więc muszę napisać: bardzo lubię to.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

To jak wy chcecie wyjść na swoje sprzedając domeny po najwyżej po 400 PLN?

 

Nie wiem jak to się ma do wycenianej domeny, bo według mnie uzyskanie choćby tych 400 złotych byłoby sukcesem.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

To jak wy chcecie wyjść na swoje sprzedając domeny po najwyżej po 400 PLN?

 

Nie wysnułbym teorii, że sprzedając domeny po 400 zł nie można wyjść na swoje. Domena domenie nie równa. Zależy co sprzedajesz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×