Jump to content
Luke

pizza.net

Recommended Posts

The show must go on !

Po naszemu: kuj żelazo póki gorące :)

Przy postapieniu wartym tylko 5 dolarów , pewnie trochę przekroczy pułap poland.net ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli nei byłbym posiadaczem pizza.com to .net bym sobie podarował. Skoro .com sprzedał sięza prawie 3 mil to najprawdopodobniej powstanie tam duży serwis i kolejne pieniądze zostaną zainwestowane w marketing. Otwieranie podobnego w tematyce serwisu w cieniu .com jest według mnie niepoważne z punktu widzenia komercyjnego. Wyjątkiem byłoby gdyby własciciel .com chciał wykupić także .net ale osobiście wolałbym te fundusze zainwestowaćw reklame i development niżpłacićza następną końcówkę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jeżeli w pizza.com zostanie zainwestowane odpowiednie fundusze w marketing, to wartość domeny rośnie, tak samo odpowiednio net, prawo rynku, właściciel net będzie korzystał z renomy com, i tak samo ma prawo używać ją zgodnie ze znaczeniem tego słowa, kwestia tylko ceny > jaki % wartości com, ale tutaj oparte to jest widocznie na rynku, właściciel net może dużo zyskać kosztem promocji com, sam nie inwestując, czyli ryzykowna, ale potencjalnie z dużym zyskiem inwestycja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehe - fala domen pizza niedługo dotrze do Polski :) Faktycznie niezła cena jak za .info

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sporo się przeliczyłem przy wycenia pizza.net ale potwierdza się po raz kolejny, że wycena domen jest rzeczą bardzo względną.

Jeszcze miesiąc temu za pizza.net i pizza.info ceny byłyby sporo niższe.

Ale widać cały swiat impulsywnie reaguje na różne bodźce.

I każdy czeka na swoje pięć minut czyli na naszą 'naszą-klasę' :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sporo się przeliczyłem przy wycenia pizza.net ale potwierdza się po raz kolejny, że wycena domen jest rzeczą bardzo względną.

Jeszcze miesiąc temu za pizza.net i pizza.info ceny byłyby sporo niższe.

Trzeba pamiętać, że w przypadku pizza.net sprzedawany jest również całkiem fajny serwis i ma on też swoją wartość.

 

$1,000,005 - minimalna cena nie została jeszcze przekroczona.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

ale nikt nie wie czy to był ten sam kupiec co pizza.com ?

Ja bym się tego spodziewał

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×