Jump to content
pb

klasyki.pl

Recommended Posts

Np pod samochody lepsza moim zdaniem od l.poj.

Ile ? A jaka jest wartość l.poj ? Ostatnią sprzedaż - kwotę znam - ale nie odpowiada ona wartości.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No moim zdaniem więcej, tak jak dwa klasyki są warte więcej niż jeden. ;-) Ale jeśli uważasz że mniej to w porządku, po to jest ten dział. Nie wiem ile jest warta l.poj. ani l.mn., pytanie zadałem oczywiście w kontekście ostatniej aukcji tej pierwszej, ale jak jest z aukcjami to każdy wie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dla mnie odwrotnie..klasyk.pl lepsza.

Czy naprawdę domena musi być w l. mn. żeby pisać o klasykach???

Dla czasopisma branżowego tytuł na okładce mi bardziej odpowiada, pod reklamę dźwiękową również..a już wizualnie bez dwóch zdań.

Okładka czasopisma "Klasyk" krótko i na temat... niż czasopismo "Klasyki" - wiadomo..klasyk był zajęty.. ;)

Tak samo wolałbym mieszkanie.pl od mieszkania.pl

dom.pl>domy.pl

 

PS. Opinia wyrażona w poście jest moją opinią i subiektywnym zdaniem .. :D

  • Like 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dla mnie obie domeny prezentują porównywalną wartość. Droższą przy transakcji w ostatecznym rozrachunku może zostać ta, która jeszcze nie będzie zagospodarowana (przy założeniu że druga już będzie).

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnie bardziej przekonuje domena klasyki.pl jednak wiele zależy od przeznaczenia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie zawsze wygrywa liczba pojedyncza, co widać chociażby po ruchu na poszczególnych domenach.
Pierwszy przyklad z brzegu - ktos ma stadninę koni, chce kupić domenę i zrobić pod nią wizytówkę tej stadniny.
Jaką domenę by wolał? Kon.pl a czy Konie.pl? Pytanie retoryczne:)

W przypadku domen klasyk vs klasyki... Dałbym 50/50, czyli ich wartość jest porównywalna
(jak ktoś już wspomniał - dopóki obie są do sprzedania).

Co do wyceny to nie będę się rozpisywał na ten temat, ale są warte znacznie więcej niż ktokolwiek
byłby gotów za nie zapłacić... Z czasem zapewne trafi się ktos kto dobrze zapłaci i trzeba przyjąć tę ofertę,
niezależnie od tego na jaką kwotę ona będzie.

#konie.xyz

Edited by DilerDomen
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wg mnie, domena klasyk_pl ma o wiele większe zastosowanie, Klasyki_pl natomiast ma ich duuużo mniej, domena jedynie kojarzą mi się z zabytkowymi autami, takimi doślubu :)

 

AutoDoSlubu_pl

Edited by banialuka1
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kon (ń) vs konie.pl wybieram konie.pl

But_pl vs Buty_pl wybieram buty_pl, porównanie od czapy...nie zawsze się sprawdza... każda domena to indywidualny przypadek...

 

Czapki_pl :wacko:

Edited by banialuka1
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

But_pl vs Buty_pl wybieram buty_pl, porównanie od czapy...nie zawsze się sprawdza... każda domena to indywidualny przypadek...

 

Czapki_pl :wacko:

to nie kwestia domeny a raczej słowo i jego odmiana się liczy... :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie jest niczym nowym, że l.poj. jest bardziej brandowa, a l.mn. bardziej produktowa. W przypadku tanich produktów (agrafki, spinacze, wieszaki) zwykle dużo więcej jest warta l.poj., w przypadku drogich (samochody, komputery, mieszkania) zwykle bardziej wartościowa jest l.mn., ale tu już różnica jest mniejsza, bo obie formy można z powodzeniem zagospodarować. Takie jest moje zdanie. Dziękuję za wszystkie dotychczasowe i przyszłe opinie. ;-)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

ktoś tu kiedyś wyceniał na zasadzie drukarka.pl - sprzedaż w cenie dobrej drukarki (jednej) a drukarki.pl to można sprzedać w cenie kilku(nastu/dziesięciu/set/tysięcy/milionów) :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ładna domena. Klasyki, to mogą być meble, zegarki, sprzęt muzyczny np. gitary, to może być sztuka lub samochody. Wszystko tu wymienione, to nie jest tania drobnica, a więc firma/osoba decydująca się na rozwinięcie biznesu pod adresem "klasyki.pl", musiałaby dysponować odpowiednim budżetem - także na zakup domeny. Oczywiście jeśli robiłby to ktoś z głową, bo czasem trafi się na Janusza biznesu, a wtedy najlepsza nazwa poniesie porażkę.

 

Domena krótka, jednoznacznie kojarząca się, bez IDN, łatwa do zapamiętania i przekazania. Ja tu widzę w przypadku KK, sprzedaż minimum okolice średniego x xxx i wyżej, czego życzę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×