Jump to content
holcu

Sprzedaż domeny w SEDO

Recommended Posts

Witam serdecznie

 

Od ponad miesiąca molestuje mnie pewna amerykańska firma, iż jest zainteresowana kupnem mojej domeny.

 

Molestowanie via e-mail, via komórka, via kurierem wyslali pismo.

 

Ostatecznie ustaliliśmy cenę i po negocjacjach aczkolwiek nie mam bladego pojęcia jak to technicznie mogę rozwiązać. Otrzymałem od nich takiego e-maila.

 

Please let me know if you are ok with using escrow.com and I will pay the

fees. If you have another preference such as Sedo let me know but my

preference is Escrow.com

 

Regards

 

Jest to osoba z firmy mediamarket.net

 

Dużo czytałem o oszustwach aczkolwiek nie wiem czy mam doczynienia z oszustem gdyż osobie bardzo na domenie zależy. Domena jest europejska więc auth kodu nie bedę potrzebował ale co dalej.

 

na SEDO pobierają prowizję w wysokości 100Eur a jak jest na escrow ? jak najlepiej i najbezpieczniej dokonać takiej transakcji ?

Z góry dziękuje za pomoc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam mam pytanko

 

Sprzedałem domenę przez SEDO, w panelu klienta mam informację, że pieniązki już wpłyneły aczkolwiek nie wiem jakie kolejne kroki mam poczynić. Domena EU czy mam czekać na e-mail od agenta, od EURid czy sam jakoś zglosić ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cholera, nie wiem - parkowałem zawsze domeny w ND i tam procedura jest inna. Jednakże ciekawość mnie zżera jaką sprzedałeś domenkę jeśli mogę wiedzieć i za ile?

 

Aha, no tak - lepiej nie podawaj. Było by to nie fair.

 

Poza tym podbije Ci temat ;-)

 

Powodzenia!

Edited by Haribo

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam mam pytanko

 

Sprzedałem domenę przez SEDO, w panelu klienta mam informację, że pieniązki już wpłyneły aczkolwiek nie wiem jakie kolejne kroki mam poczynić. Domena EU czy mam czekać na e-mail od agenta, od EURid czy sam jakoś zglosić ?

 

 

SEDO wysyła ci informacje abyś zmienił informacje whois na nich / przesunął domeną na ich konto (domain push)

Jak to zrobisz to oni wypłacają pieniądze a później wysyłają domenę klientowi

Share this post


Link to post
Share on other sites
Cholera, nie wiem - parkowałem zawsze domeny w ND i tam procedura jest inna. Jednakże ciekawość mnie zżera jaką sprzedałeś domenkę jeśli mogę wiedzieć i za ile?

 

Aha, no tak - lepiej nie podawaj. Było by to nie fair.

 

Poza tym podbije Ci temat ;-)

 

Powodzenia!

 

Dobrze się czujesz?

Share this post


Link to post
Share on other sites
SEDO wysyła ci informacje abyś zmienił informacje whois na nich / przesunął domeną na ich konto (domain push)

Jak to zrobisz to oni wypłacają pieniądze a później wysyłają domenę klientowi

 

Jeszcze takowej informacji nie dostałem - ile na nią się czeka ?

 

Mój agent w ogóle nie odpowiada na moje e-maile poprosilem o zmianę bo o niczym nie informuje sam wszystko muszę sobie wyczytać z panelu admina ?

 

Czekam z niecierpliwością na ten e-mail od eurid i od nich

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam pytanie, może ktoś kto już to przerabiał odpowie mi na to pytanie.

A więc sprzedałem domenę na SEDO, SEDO otrzymało płatności i dostałem od nich e-mail, że teraz klient musi zgłosić wniosek do EURid (czyli kupujący) oraz żebym ja go zatwierdził. Kupujący np. p. Kowalska której dane otrzymałem (imie nazwisko) a dziś dostaje z EURid informację, że firma pani założmy firmakowalskiej złożyła wniosek o cesje domeny czy chcę potwierdzić. W firmie kowalskiej nie ma, żadnej informacji o danych p. Kowalskiej. Tylko link do strony odpowiada linkowi e-mail-owi Pani kowalskiej.

 

Co mam zrobić, potwierdzę a pieniążki są w SEDO nie u mnie a pozniej pani kowalska się wyprze mając domenę w firmie ona bedzie miala domenę i odzyska pieniądze a ja zostanę na lodzie.

 

Co zrobić. napisałem do SEDO opisując tą sytuację aczkolwiek bardzo wolno odpisują dopiero po kilku wyslanych e-mailach i prośbie zmiany agenta zaczeli cokolwiek pisac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napisz jak się zakończyła sprzedaż?

 

Mam także ofertę od "mediamarket", transakcje chcą zrobić przez escrow.com.

Sam nie wiem co o tych ofertach myśleć.

Edited by xtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sadzac po profilu uzytkownika HOLCU bylo to jednorazowe zapytanie na forum i nie czeklabym na odpowiedz na forum od niego..lepiej napisz do niego na PW, to powinien dostac maila (jesli konto ma aktywne)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×