Jump to content
pb

Pytania dotyczące serwisu

Recommended Posts

Raz marudzicie, że kupujący lekce podchodzą do zawieranych transakcji, raz, że za bardzo straszymy konsekwencjami nieopłacenia - widzę tu pewną niekonsekwencję. Tak jak wszystkim sprzedającym, tak i nam zależy na tym, by ludzie poważnie podchodzili do transakcji oraz do terminowych płatności. A nawet bardziej, bo sprzedający, gdy kupiona domena nie zostanie opłacona, nie ponosi żadnych wymiernych strat, zaś w przypadku domen przechwyconych nadużycia wiążą się z kosztami po stronie premium.pl. Wolisz żebyśmy "straszyli" o konsekwencjach nieopłacenia, czy żebyśmy podnieśli ceny przechwytywania na pokrycie strat generowanych przez tych, którzy myślą że mogą dodać domenę do złapania, a potem się rozmyślić? Pytanie retoryczne.

 

PB... dobrze, ze tak piszecie... nie przejmuj się... każdy kto kupuje, przechwytuje, licytuje domeny itp. tam gdzie wchodzą płatności powinien być świadomy tego co robi !!! Jak nie zamierza w przyszłości opłacić/zapłacić to nie powinien mieć nawet moralnego prawa myśleć o kupnie...

Share this post


Link to post
Share on other sites

PB... dobrze, ze tak piszecie... nie przejmuj się... każdy kto kupuje, przechwytuje, licytuje domeny itp. tam gdzie wchodzą płatności powinien być świadomy tego co robi !!! Jak nie zamierza w przyszłości opłacić/zapłacić to nie powinien mieć nawet moralnego prawa myśleć o kupnie...

 

nie zgadzam sie z Tobą, korzystam z wielu serwisow, oplacam rozne platnosci, i jeszcze mi sie nie zdarzylo aby na rachunku (a takim jest oplata za domene zlapana) bylo juz info o egzekucji)........

w upomnieniu - po przekroczeniu terminu - moze byc takie info.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nie zgadzam sie z Tobą, korzystam z wielu serwisow, oplacam rozne platnosci, i jeszcze mi sie nie zdarzylo aby na rachunku (a takim jest oplata za domene zlapana) bylo juz info o egzekucji)........

w upomnieniu - po przekroczeniu terminu - moze byc takie info.

 

Na wielu fakturach za usługi, które widziałem, jest info o tym że należności podlegają egzekucji przez firmę taką a taką. Firmy płacą za to by móc taki "stempel" na fakturze umieścić, więc widocznie to działa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na wielu fakturach za usługi, które widziałem, jest info o tym że należności podlegają egzekucji przez firmę taką a taką. Firmy płacą za to by móc taki "stempel" na fakturze umieścić, więc widocznie to działa.

 

Dokładnie.

 

Tez korzystam z wielu serwisów i robię różne transakcje i ZDARZYŁO mi się, że kontrahent był nieuczciwy... chętnie wyegzekwowałbym należność na drodze sądowej... nawet po kosztach... aby zapłacił koszty sądowe itp.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Dnia 2012-07-02 o 23:59:59 upływa termin ostatecznej płatności za zakupione domeny. W przypadku braku płatności w tym terminie, konto zostanie zablokowane! W razie wątpliwości prosimy o kontakt z BOK pod adresem: pomoc@premium.pl

Uwaga! Zamówienie przechwycenia domeny jest wiążącym w świetle prawa zobowiązaniem do zapłaty. W przypadku braku terminowej zapłaty, należność podlega windykacji, a w uzasadnionych przypadkach także zgłoszeniu do organów ścigania z art. 286 k.k."

 

Cytując jeden z postów wyżej, mam pytanie: dlaczego takie informacje nie dostaje osoba, która nie opłaciła zakupionej domeny ? Dlaczego nie ma możliwości windykacji ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

W przypadku domen przechwyconych, o konieczności ich opłacenia przypominał mi zazwyczaj mail "Brak środków na opłacenie" wysyłany przez system Premium.pl raz dziennie - ale faktycznie, w przypadku gdy posiada się np. wyłączoną automatyczne opłacanie i rejestrację domen przechwyconych oraz wystarczające środki na saldzie konta, bardzo łatwo przeoczyć termin płatności, a wtedy - mimo kilku, kilkudziesięciu, czy kilkuset przechwyconych i opłaconych wcześniej domen i nienagannemu ratingowi - można dorobić się blokady konta.

Brakuje takiego przypomnienia dla wszystkich domen oczekujących na dokonanie płatności, bo czasem w natłoku innych spraw można jakiś termin przeoczyć przez przypadek. No chyba, że gdzieś w panelu zaszyta jest możliwość włączenia takiego przypomnienia, o której nie wiem.

Edited by abc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dokonuje przelewów do premium z adresem firmowym z faktur, dzisiaj natomiast zauważyłem, że podawany jest jako właściciel konta adres PayU S.A.

ul. Marcelińska 90

60-324 Poznań

Czy ma to jakieś znaczenie przy przelewach?

Edited by ArturZ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie ma to żadnego znaczenia. Operatorem wszystkich rachunków indywidualnych (na które dokonywane są wpłaty od użytkowników) jest PayU, żadne wpłaty nie idą bezpośrednio na konto premium.pl, natomiast systemy bankowe są tak skonstruowane, że nawet jak wpiszesz jako odbiorcę Kubusia Puchatka, to przelew i tak dojdzie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dlaczego przy próbie dodania do przechwycenia domeny pojawia się komunikat, iż jej dodanie jest niemożliwe? Domena wygasa po rezerwacji, co ciekawe - w Premium...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chyba nie sądzisz, że podam nazwę domeny? Pytam by mieć odpowiedź, czy macie jakiś błąd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy ktoś może podać mi numer telefonu do premium?

Numer 801 066 444 niestety nie umożliwia mi połączenia z telefonu komórkowego.

 

 

Czy otrzymane punkty od premium mogę komuś przekazać, jeśli nie będę ich wykorzytywać? Jeśli tak, to w jaki sposób mogę tego dokonać?

Edited by Antoni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy ktoś może podać mi numer telefonu do premium?

Numer 801 066 444 niestety nie umożliwia mi połączenia z telefonu komórkowego.

 

 

Czy otrzymane punkty od premium mogę komuś przekazać, jeśli nie będę ich wykorzytywać? Jeśli tak, to w jaki sposób mogę tego dokonać?

 

Numer tel. do Premium.pl dla połączeń komórkowych to *714 714 (opłata 1zł + VAT za minutę)

 

Nie możesz przekazać otrzymanych punktów.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam pytanie - o co chodzi z tym, że na liście domen do przechwycenia w kolumnie Usuń jest:

 

usunięcie niemożliwe (?)

 

"Domena należy do jednego z naszych partnerów"? Dotyczy to dwóch domen, na których ostatnio zrealizowała się opcja. Kim jest ten tajemniczy "partner" (jeśli to nie tajemnica)? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rozumiem że taką dostałeś odpowiedź pytając o domenę, na którą była założona opcja, a która obecnie jest w premium.pl? W takim wypadku ktoś z supportu zapewne się przejęzyczył, powinno być "jednego z naszych użytkowników". W każdym razie ja nie wiem o żadnych partnerach, którzy by u nas trzymali opcję. Ew. jest jeszcze taka możliwość, że opcja należy do partnera życiowego osoby która odpowiadała na pytanie. ;-)

 

Co do "usunięcie niemożliwe" - taki komunikat pojawia się przy domenach, które spadają bardzo niedługo, lub zostały dopiero co dodane i jeszcze nie sprawdzone. Blokada wynika z tego, że skrypty łapiące nie synchronizują list w czasie rzeczywistym, więc dopuszczając usunięcie zamówienia do ostatniej chwili, mielibyśmy na 99% sytuację, gdzie złapalibyśm domenę (ponosząc koszt), a nie byłoby komu opłacić. I nie chodzi tu o jakieś jednostkowe, przypadkowe zdarzenia, tylko o fakt, że byłoby to z całą pewnością wykorzystane przez kogoś "życzliwego" - piszę do z doświadczenia. Co do dopiero dodanych - przy sprawdzaniu domeny może się okazać że wygasa bardzo niedługo i od razu zostanie przechwycona, stąd blokada wynikająca z podobnych względów jak ta pierwsza. Jeśli zaś domena zostanie sprawdzona i data wygasania okaże się późniejsza, takie zamówienie będzie można oczywiście normalnie usunąć.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikogo nie pytałem, bo pytam tu. :) A odpowiedź z "życiowym partnerem" mnie zabiła. ;-)

 

Piszę co widzę w panelu: http://postimage.org/image/vre32s8wv/ (po podświetleniu tego znaku zapytania jest info Domena należy do jednego z naszych partnerów - więc zapytałem o to).

 

Chodzi o akustyka*pl i bungee*pl

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ach, to już wiem o co chodzi. Niemożliwe jest usunięcie domen, które są w rezerwacji u jednego z łapaczy, a premium jest także uznawane za łapacza - a to ze względu na to, że taka domena zazwyczaj jest przechwycona i oczekuje na przekazanie lub aukcję. Oczywiście nie będzie to miało miejsca w sytuacji gdy ktoś z użytkowników złapał taką domenę na opcję, jednak system widząc rezerwacje nie jest na tyle rezolutny żeby sam to sprawdzić, stąd taki komunikat. Domena zyska nowy status (i pojawi się w zakładce "ostatnie zmiany") gdy szczęśliwy opcjoner ją zarejestruje. No chyba że nie zarejestruje, wtedy ją capniemy i szczęśliwsi będą przechwytododawacze. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha - dzięki, to wtedy wyjaśnia sprawę. :)

 

Przez chwilę myślałem (a raczej miałem nadzieję), że jakiś wasz tajemniczy partner przejął te domeny i teraz wystawi na aukcję (podobnie jak robi dropped.pl), no ale to wtedy po prostu jakiś szczęśliwy opcjoner przejął, bo obie domeny bardzo fajne. ;)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam pytanie. Serwis premium.pl niesłusznie zablokował mi konto na giełdzie ("Konto straciło dożywotnio możliwość dokonywania zakupów i sprzedaży na platformie premium.pl") za "podbijanie aukcji z drugiego konta" czego oczywiście nie robiłem i nigdy bym nie zrobił. ;)

Napisałem ticket i mam nadzieję, że sytuacja będzie wyjaśniona pomyślnie (bo jest nieporozumieniem, co wyjaśniłem w tickecie i pewnie blokadę nałożył automat).

 

I mam takie pytanie - czy ta blokada powoduje, że nikt nie może już składać ofert w moich aukcjach (aktualnie mam ok. 20 aukcji domen i nie za bardzo wiem, co się teraz stanie czy da się składać oferty czy nie) a niektóre kończą się już niedługo?

 

Bo jeśli tak i te aukcje zakończą się na śmiesznych kwotach to wolałbym bardziej żeby wszystkie zostały odwołane, a nie tylko jedna, która była "podbita". ;) A jak konto nie będzie odblokowane to na 100% przeniosę się do Aftermarket.pl, bo po co mi konto na giełdzie bez możliwości zakupu i sprzedaży...

 

EDIT: no i blokada w ogóle to nie działa dobrze - nie pozwala mi wystawić aukcji ani domeny na sprzedaż, bo "Możliwość wystawiania domen na giełdę została zablokowana przez obsługę serwisu.", ale na aukcjach u DD normalnie mogłem licytować i nawet wygrałem, a właśnie na to powinna być przecież głównie nałożona blokada za "podbijanie".

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam pytanie. Serwis premium.pl niesłusznie zablokował mi konto na giełdzie ("Konto straciło dożywotnio możliwość dokonywania zakupów i sprzedaży na platformie premium.pl") za "podbijanie aukcji z drugiego konta" czego oczywiście nie robiłem i nigdy bym nie zrobił. ;)

Napisałem ticket i mam nadzieję, że sytuacja będzie wyjaśniona pomyślnie (bo jest nieporozumieniem, co wyjaśniłem w tickecie i pewnie blokadę nałożył automat).

 

I mam takie pytanie - czy ta blokada powoduje, że nikt nie może już składać ofert w moich aukcjach (aktualnie mam ok. 20 aukcji domen i nie za bardzo wiem, co się teraz stanie czy da się składać oferty czy nie) a niektóre kończą się już niedługo?

 

Bo jeśli tak i te aukcje zakończą się na śmiesznych kwotach to wolałbym bardziej żeby wszystkie zostały odwołane, a nie tylko jedna, która była "podbita". ;) A jak konto nie będzie odblokowane to na 100% przeniosę się do Aftermarket.pl, bo po co mi konto na giełdzie bez możliwości zakupu i sprzedaży...

 

EDIT: no i blokada w ogóle to nie działa dobrze - nie pozwala mi wystawić aukcji ani domeny na sprzedaż, bo "Możliwość wystawiania domen na giełdę została zablokowana przez obsługę serwisu.", ale na aukcjach u DD normalnie mogłem licytować i nawet wygrałem, a właśnie na to powinna być przecież głównie nałożona blokada za "podbijanie".

No komu jak komu, ale dla Thomaso? :blink:

Toż to najbardziej uczciwy i jeden z najbardziej pomocnych Domainerów :)

 

@Thomaso

Można składać oferty w Twoich aukcjach ;)

 

Twoja oferta została złożona i jest obecnie najwyższa.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Thomaso

Można składać oferty w Twoich aukcjach ;)

 

Dzięki za info - to mnie najbardziej interesowało. :)

 

No komu jak komu, ale dla Thomaso? :blink:

Toż to najbardziej uczciwy i jeden z najbardziej pomocnych Domainerów :)

 

Za to też. :)

 

A konto zostało najpewniej zablokowane za to, że system powiązał moje konto i mojego kolegi z pracy (w pracy na komputerach mamy wspólny zewnętrzny adres IP, bo komputery są połączone w sieci). Kolega zalicytował 11 zł na mojej aukcji, a aukcja została zdjęta, a oba konta (moje i jego) zablokowane za podbijanie z drugiego konta. Jeśli to automatyczny system zablokował to się nie obrażam, bo miał prawo się pomylić, ale jeśli pracownik to tak - bo konta mają różne dane, różne miasta zamieszkania i w ogóle jego konto jest założone niedawno, a moje dłużej i uczciwie prowadzone - ręcznie nie sposób żeby zaszła taka pomyłka i podjąć taką decyzję.

 

W każdym razie czekam na odpowiedź z supportu, interesowało mnie najbardziej czy w obecnych aukcjach można licytować.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Thomaso - bez obaw, wszystkie pozostałe aukcje funkcjonują (to tylko blokada przed wystawianiem kolejnych), a jutro wszystko wyjaśnimy. Niestety z pobieżnego zapoznania się ze sprawą wynika, że odwołanie aukcji i odebranie przywilejów było zasadne i to z kilku powodów. Oczywiście Twoje wyjaśnienie sprawy jest jak najbardziej wiarygodne, aczkolwiek wspólne IP i kilka relacji między kontami zostało stanowczo potraktowane jako podbijanie. Myślę, że jutro na spokojnie wyjaśnimy kilka kwestii i wspólnie podejmiemy kroki w celu znalezienia złotego środka między Waszymi relacjami, a bezpieczeństwem pozostałych kupujących w serwisie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×