Jump to content
pb

Pytania dotyczące serwisu

Recommended Posts

Kiedy chcę sprawdzić whois "przez sms" dla jakiegoś IDNa, to sms zwraca mi whois dla odpowiednika tej domeny w nonIDN. Natomiast podając domenę w punycode zwraca poprawny komunikat. Tak samo chyba jest dla rezerwacji "przez sms".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wysłałem testowo sms o treści "ppd whois.żółw.pl", otrzymałem wynik:

 

WHOIS: zolw.pl (IDN): zarej. | Abonent: ont_o11551 | Utworz: 2003-09-24 | Mod: 2009-09-14 | Opcja: N | Rejestrator: onet

 

Wynik whois dla domeny żółw z bazy NASK:

 

Zarejestrowana

Registrant: ont_o11551 (firmowy)

» pokaż dane abonenta (limit 20 dziennie)

Serwery DNS: nms2.onet.pl.

nms1.onet.pl.

Data utworzenia: 2003.09.24 16:24:40

Data modyfikacji: 2009.09.14 13:34:38

Nie posiada opcji

Kontakt techniczny Zbigniew Zych

Grupa Onet.pl SA

Adres: ul. G. Zapolskiej 44

Miasto: 30-126 Krakow

Kraj: PL

ID: ont_t11540

Telefon: +48.122600200

fax: +48.126184602

Data modyfikacji: 2008.02.22

Rejestrator: Grupa Onet.pl S.A.

ul. G. Zapolskiej 44

30 - 126 Krakow

Polska/Poland

+48. 12 2600200

bok@onet.pl

 

A więc wygląda na to, że wszystko w porządku.

Jesteś przekonany, że otrzymujesz błędny wynik?

Nie myli Cię po prostu, że w wiadomości zwrotnej otrzymujesz wynik dla zolw.pl (IDN) zamiast żółw.pl?

Wysyłamy wiadomości w tej formie, ponieważ polskie znaki są uważane za więcej znaków przez co wynik by się nie mieścił w jednym SMS ;-).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wysłałem testowo sms o treści "ppd whois.żółw.pl", otrzymałem wynik:

Hm... A to od początku było w takiej formie? W sensie z ppd na początku? ;) Bo ja zawsze wysyłałem dla whois wiadomość "whois.domena.pl", bez ppd przed tym. Może to było przyczyną. Wczoraj wieczorem zrobiłem test na domenie śledziona.pl. Wysyłając whois.śledziona.pl zwróciło mi wynik dla sledziona.pl. Dopiero gdy wysłałem w punycode, czyli whois.xn--ledziona-lvb.pl zwróciło mi że domena nie istnieje, czyli faktyczny stan domeny.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Hm... A to od początku było w takiej formie? W sensie z ppd na początku? ;) Bo ja zawsze wysyłałem dla whois wiadomość "whois.domena.pl", bez ppd przed tym. Może to było przyczyną. Wczoraj wieczorem zrobiłem test na domenie śledziona.pl. Wysyłając whois.śledziona.pl zwróciło mi wynik dla sledziona.pl. Dopiero gdy wysłałem w punycode, czyli whois.xn--ledziona-lvb.pl zwróciło mi że domena nie istnieje, czyli faktyczny stan domeny.

 

Sprawdź konfigurację swojej komórki, prawdopodobnie przed wysłaniem usuwa polskie znaki z wiadomości.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sprawdź konfigurację swojej komórki, prawdopodobnie przed wysłaniem usuwa polskie znaki z wiadomości.

;) I tu leżała przyczyna... Dzięki!

Share this post


Link to post
Share on other sites

niektóre opcje są dostępne od iluśtam dodanych domen, po jakim czasie dodane domeny odblokują opcje ? - widoczne w liście domen są od razu, ale na dostęp do opcji trzeba czekać

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gdzie ustawiało się własny id typu var_necik ?

 

Czy można zmienić dane w powyższym id z prywatnych na firmowe?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ustawienia > Profile Danych

Tutaj tworzysz nowy profil wraz z proponowanym var_XXX

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites
niektóre opcje są dostępne od iluśtam dodanych domen, po jakim czasie dodane domeny odblokują opcje ? - widoczne w liście domen są od razu, ale na dostęp do opcji trzeba czekać

 

Umknęło mi coś to pytanie. Od razu.

 

Gdzie ustawiało się własny id typu var_necik ?

 

Czy można zmienić dane w powyższym id z prywatnych na firmowe?

 

Tak jak podpowiedział maryuse Ustawienia > Profile Danych. Typu kontaktu nie można już zmienić w utworzonym kontakcie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nadal nie rozumiem zasady przyznawania punktów/gwiazdek.

 

Progi punktowe:

0, 2, 5 (1-3 zielone)

10, 15, 20 (1-3 niebieskie)

25, 35, 50 (1-3 czerwone)

60, 100, 150 (1-3 fioletowe)

 

Progi ilości dni od rejestracji:

30, 30, 30 (1-3 zielone)

90, 90, 90 (1-3 niebieskie)

180, 180, 180 (1-3 czerwone)

360, 360, 360 (1-3 fioletowe)

 

Każda domena, która nie zostanie opłacona zabiera 15 punktów.

Każda kupiona i sprzedana domena, dodają do sumy jeden punkt.

 

Przykładowo mam 15 punktow z domen, jestem Waszym abonentem od ponad 2 mies. Wg powyzszego ILE powinienem miec tych gwiazdek?

Pytam, bo z supportu dostalem odp. ze majac nawet 100 punktow z domen, obowiazuja mnie progi czasowe, czyli mimo wszystko jestem "zielonogwiazdkowcem".

 

O tyle to dziwne, ze gdyby byla to prawda, wowczas posiadajac 12 pkt z domen, powinienem miec tylko dwie zielone gwiazdki, bo nie bylem Waszym klientem dluzej niz 2 mies.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Progi punktowe, progi czasowe, kryteria oceniania oraz punktacja są i będą stale zmieniane oraz dostosowywane.

Nie planujemy upubliczniać dokładnych danych składających się na system gwiazdek.

To, że zostały podane na forum główne kryteria oceniania, musi Ci wystarczyć.

 

Przecież od tego są te systemy, aby obiektywnie pokazywały użytkownika w oczach reszty społeczności serwisu.

Jeżeli dokładne dane będą znane, dałoby to instrukcję zdobycia danych gwiazdek, co z kolei robiło by gwiazdki mało wiarygodnymi.

 

Mam nadzieję, że to rozumiesz i przystaniesz na informacjach, które posiadasz :-).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam takie prozaiczne pytanie:

Jak przefiltrować domeny pod względem ich przekierowania - nie zmiany dns? Gdzie to się znajduje?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Progi punktowe, progi czasowe, kryteria oceniania oraz punktacja są i będą stale zmieniane oraz dostosowywane.

Nie planujemy upubliczniać dokładnych danych składających się na system gwiazdek.

To, że zostały podane na forum główne kryteria oceniania, musi Ci wystarczyć.

 

Przecież od tego są te systemy, aby obiektywnie pokazywały użytkownika w oczach reszty społeczności serwisu.

Jeżeli dokładne dane będą znane, dałoby to instrukcję zdobycia danych gwiazdek, co z kolei robiło by gwiazdki mało wiarygodnymi.

 

Mam nadzieję, że to rozumiesz i przystaniesz na informacjach, które posiadasz :-).

 

Niech Wam bedzie, ale nie swiadczy to zbyt dobrze o przejzystosci serwisu... :D Osobiscie moglbym miec i jedna gwiazdke zielona... Ale kolorki, to tez oszczednosci, zatem dlatego tak dociekam. Kryteria kryteriami, ale skoro te kryteria sluza tez innym celom, a nie tylko ocenie danego uzytkownika, powinny byc jawne, tak by nie nioslo to wlasnie do manipulacji.

 

Rozumiem, ze jestescie w miare mlodym serwisem, aczkolwiek ciagle zmiany zniechecaja. Do niedawna byly progi ilosci posiadanych domen. Jak przenioslem domeny do Was, to po kilku dniach zniesliscie te limity... Teraz te gwiazdki i deklaracja

Progi punktowe, progi czasowe, kryteria oceniania oraz punktacja są i będą stale zmieniane oraz dostosowywane.

Pewnego pieknego dnia sie obudze i przeczytam, ze zaczniecie praktykowac to, co domeny.pl. Wiem, przesadzam, ale prostota i jasne zasady, to jest to, co klienci lubia najbardziej.

 

Byly złapane.pl... gdzie bylem klientem od dawien dawna. Nie wliczono tego w poczet stazu, bo komus zaswitalo, ze ma ppd.pl Niebawem, jak juz klient faktycznie sie zaangazuje w ppd, to zgodnie z trendem, jaki panuje aktualnie w ppd, ze nie mozna byc niczego pewnym, ktos wpadnie na inny genialny pomysl i wprowadzi nowa domene, nowy serwis, a aktualni urzytkownicy znowu beda musieli zaczynac od nowa, bladzac po omacku... ech.. Gdyby nie te ceny, to ...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Rozumiem, ze jestescie w miare mlodym serwisem, aczkolwiek ciagle zmiany zniechecaja. Do niedawna byly progi ilosci posiadanych domen. Jak przenioslem domeny do Was, to po kilku dniach zniesliscie te limity... Teraz te gwiazdki i deklaracja

 

Nie wiem o czym mówisz. Progi są nadal (od czasu gdy zacząłeś się przenosić). Po prostu ich nie widzisz, bo masz do wszystkiego dostęp.

Gwiazdki są od początku giełdy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie wiem o czym mówisz. Progi są nadal (od czasu gdy zacząłeś się przenosić). Po prostu ich nie widzisz, bo masz do wszystkiego dostęp.

Gwiazdki są od początku giełdy.

 

Ale byly inne progi, niz sa teraz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

O jakich progach mówimy? Jeżeli o progach funkcjonalnych, to obniżyliśmy wszystkie funkcje do "od 20 domen", między innymi na Twoją prośbę.

Share this post


Link to post
Share on other sites
O jakich progach mówimy? Jeżeli o progach funkcjonalnych, to obniżyliśmy wszystkie funkcje do "od 20 domen", między innymi na Twoją prośbę.

 

Odniosles sie tylko do jednego zdania, pomijajac niewygodna (?) w odpowiedzi reszte. Tak, obnizyliscie wszystko, co sie chwali. Nie zmienia to faktu, ze wieczne zaglowanie zasadami jest dezorientacyjne dla klientow (przynajmniej dla mnie). Dzisiaj sa takie zasady, jutro inne... A nawet nie wiadomo, jakie te zasady sa dzisiaj, bo to tajemnica rzadowa, do ktorej nawet premier z prezydentem nie maja wgladu. Nie moja piaskownica, to i grabki nie moje... OK, koniec tego watku, bo i tak oboje swoje lepiej wiemy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zakończę zbędną dyskusję, bo nie chcę być niemiły. Zastanów się o co tak naprawdę się kłócisz i czego oczekujesz.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zakończę zbędną dyskusję, bo nie chcę być niemiły. Zastanów się o co tak naprawdę się kłócisz i czego oczekujesz.

 

Zwracalem tylko uwage i dopytuje o szczegoly - to nie klotnia. To Ty ciagle odbijasz paleczke i wysylasz do ticketa, jakbys kazde zapytanie na forum o ppd uwazal za atak. Po to ten watek, by rozmawiac o ppd, co tez czynie. Czesc z tych informacji moze w przyszlosci przydac sie tez innym. No chyba, ze watek ten uznamy jako powiadomienia z Waszej strony i zakaz pytania o cokolwiek, to z gory przepraszam - nie bylo takiego zapisu/nie doczytalem/nosze okulary.

 

Wspomnialem o zlapane.pl i dlatego pytam o dalsze funkcjonowanie ppd, bo mam faktycznie zamiar zostac u Was na dluzej, ale chce miec jasne zasady, a nie po roku okaze sie, ze zrobicie jak ze zlapane.pl i na nowo wystartujecie z kolejnym pomyslem, majac gdzies klientow. Podobnie jak z zasadami - wg. mnie, wszystko powinno byc w regulaminie, a nie wg. jakis tam zasad, ktorych nikt nie zna. Sam napisales, co zreszta zacytowalem, ze macie zamiar ciagle zmieniac te zasady... Mysle, ze na pewno z korzyscia dla klientow, tak jak odbywalo sie to do tej pory - i tu naprawde nie mam zastrzezen i bardzo jestem z tego faktu zadowolony, tak jak i z funkcjonalnosci i dzialania ppd.pl. U Was mam 80% domen, a i laparka jest naprawde dobra - przynajmniej to, co chcialem udalo mi sie wlasnie u Was zlapac. Cenie sobie tez support, ktory naprawde stara sie dopasowac do wymogow i problemow. Pytania ktore tu zadaje, to nie zacietrzewienie, a wlasnie uwagi klienta, ktoremu zalezy na doskonaleniu Waszego serwisu - z korzyscia i dla mnie i dla Was.

 

Co do punktow, to one u Was daja tez korzysci w postaci dodatkowych uslug. One nie tylko sluza weryfikacji danego uzytkownika. Zbierajac te punkty mam swiadomosc, ze po spelnieniu okreslonych warunkow, te wlasnie punkty przyniosa mi te wlasnie korzysci. Moge wowczas zaplanowac operacje na domenach.

 

Mysle, ze wyjasnilem juz, o co mi chodzi? ;-) Ale serio - juz koniec na ten temat - zrobicie, jak bedziecie uwazali. Ja mimo wszystko bede cierpliwy i dalej bede korzystal z Waszych uslug, bo nikt nie oferuje tego, co Wy :-)

 

Pokojowo pozdrawiam ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z czego wynika różnica: przy płatności kartą dla PPD pokazuje się inny formularz, niż w przypadku Dropped, tutaj jest to Polcard, a przecież oba serwisy korzystają z platnosci.pl, czy wyboru formularza dokonuje serwis czy też platnosci.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Z czego wynika różnica: przy płatności kartą dla PPD pokazuje się inny formularz, niż w przypadku Dropped, tutaj jest to Polcard, a przecież oba serwisy korzystają z platnosci.pl, czy wyboru formularza dokonuje serwis czy też platnosci.pl

 

Widocznie dropped do obsługi płatności kartą używa polcard. U nas póki co wszystkie wpłaty on-line idą przez płatności.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy nie powinno być tak, że po dodaniu domeny na parking i wybraniu z listy wcześniej dodanego konta w ND, dnsy domeny automatycznie zmienią się na dnsy ND?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy nie powinno być tak, że po dodaniu domeny na parking i wybraniu z listy wcześniej dodanego konta w ND, dnsy domeny automatycznie zmienią się na dnsy ND?

 

Powinno. Jeśli jest inaczej, napisz do supportu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Najnowsze posty na forum

    • wycenamajatku.pl   WycenaMajatku.pl 500 zł    
    • L-4.PL   Sell: https://www.aftermarket.pl/domena/l-4.pl/
    • zomo.pl   Zapraszam na aukcję domeny od 69 PLN bez ceny minimalnej:   https://ddregistrar.pl/aukcje/10052/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-04-29 15:37:30) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-08 godz. 19:15   DD
    • logistyczna.pl   Aukcja od 1 zł bez ceny minimalnej:  https://www.aftermarket.pl/aukcja/2605727/  
    • Zapraszam na aukcję domen od 89 PLN bez ceny minimalnej:   pokolorujto.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10012/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-04-27 20:53:48) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-06 godz. 19:25   ginekolog24.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10011/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-04-27 20:50:34) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-06 godz. 19:25   DD
    • receptomaty24.pl   aukcja BCM
    • dorabiaj.pl dorabianie.pl pracedomowe.pl   Sprzedam
  • Oferty sprzedaży użytkowników

  • Member Statistics

    • Total Members
      19,181
    • Most Online
      898

    Newest Member
    BrodatyDev
    Joined
×