Jump to content
Sign in to follow this  
blazej

Skrypt biuro nieruchomości/zarządzanie spisem nieruchomości

Recommended Posts

Nie wiem czy w dobrym dziale zamieszczam pytanie, jakby co proszę o przeniesienie. Szukam darmowego skryptu biura nieruchomości z polska lokalizacją (Agent-See, Open-Realty, PHPClassifieds oraz propertyplus mnie nie interesują) Pomoże/podzieli sie ktoś?

Edited by blazej

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli chcesz to mogę Ci to tanio (do 300 zł) napisać. Wyślij mi specyfikację na e-mail: kamil@szalewski.pl i informacje dotyczące zapłaty (wszystko załatwimy poprzez allegro).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przepraszam, że wykopuję, ale znalazł ktoś może jakiś dobry darmowy skrypt nieruchomości?

Wyszukałem BrokerExec Open Source, ale mam problemy z jego działaniem (nie jestem programistą :/ )

Byłbym wdzięczny za odpowiedź i linka oczywiście :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak masz zamiar robić coś na darmowym skrypcie to lepiej tego nie rób.

Chyba że tworzysz ten serwis dla dzieci.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak masz zamiar robić coś na darmowym skrypcie to lepiej tego nie rób.

Chyba że tworzysz ten serwis dla dzieci.

 

Niby czemu nie? Osobiscie uzywam np. Gallery2 ktora jest kombajnem w tej dziedzinie i widzac te zabawki na np. allegro smiem twierdzic, ze to wlasnie te platne skrypty nadaja sie do pisakownicy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak masz zamiar robić coś na darmowym skrypcie to lepiej tego nie rób.

Chyba że tworzysz ten serwis dla dzieci.

 

Skrypciarze muszą z czegoś żyć, dlatego nie moze być darmowy. Widziałem już kilka poważnych serwisów, na Mambo i Joomli, wszystko jest ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cala ta sprawa nizszosci darmowych, nad platnymi rozwija sie glownie o support. To tak jak z np. Linuksem (osobiscie uwazam to za nackany syf). System wszystko majacy, niejednokrotnie lepszy od komercyjnych systemow, a jednak gro firm i ludzi uzywa Windows. Czemu? Ot, odpowiedz jest bardzo prosta - support, latwosc wdrozenia i marketing robia swoje. Podobnie jest z CMS'ami. Kiedys probowalem sil z Drupalem i musialem poswiecic troche czasu, by sie do niego przekonac. Musialem samemu szukac odpowiedzi na pojawiajace sie problemy, jak tez nawet jakiegos w miare przejzystego FAQ, jak sie wogole w tym poruszac. Pozniej przyszla pora na forum i wybralem SMF. No i jeszcze dorzuce WordPress i Gallery2. Wszystkie te platformy maja i zalety i wady. Glowna wada bylo brak wsparcia technicznego, ale ze w komputerach siedzie juz 13 lat, wiec sam potrafilem sobie z tym poradzic. Nie dziwie sie jednak ludziom, ktorzy nie maja bladego pojecia o tych sprawach, wiec wybieraja rozwiazania komercyjne, gdzie maja telefoniczny, a niejednokrotnie bezposredni support. Podobnie ma sie sytuacja w przypadku firm, ze te lubia po prostu prostote i wybieraja cos, co idzie latwo wdrozyc i co bedzie mialo w przypadku jakis klopotow support, gdzie darmowe rozwiazania niestety nie zawsze takowy maja. Ot, cala prawda o wyzszosci lepsiejszosci komerchy nad darmowoscia...

 

Jesli ktos ma troche czasu, to powinien zapoznac sie z darmowymi implementacjami CMS. Nawiazujac do tematu, to polecam odwiedzic sewis hotscripts.com - tego typu skryptow jest tam cala masa, a te na Allegro (platne), sa niejednokrotnie spolszczeniem i ladnym opakowaniem tego, co mozna wyszukac za free.

Share this post


Link to post
Share on other sites

phpbb. wordpress, smf są przykładami dobrych darmowych skryptów, pomoc do nich znajdziesz na odpowiednich forach, więc nie ma problemu jak się pojawi ci jakiś błąd.

A co do windows, od kiedy microsoft pomaga osobą mającym problemy z windows'em? Linux jest już na tyle popularny, że rozwinęło się wiele for na jego temat. Jeżeli masz dystrybucję

Suse, Debian, Ubuntu to na 100% dostaniesz odpowiedzi na odpowiednich forach(po polsku). Ja windows'a używam tylko do adobe photoshop'a i paru innych programów które niestety obecnie nie działają na linux'ie :rolleyes:

 

Żeby nie robić OT:

Takie skryptu typu biuro nieruchomści chodzą na allegro po 60-110zł :blink:

Edited by go11

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×