Jump to content
Tobi

Tworzenie stron dla portfolio domen

Tworzenie stron dla portfolio domen  

62 members have voted

  1. 1. Ile byłbyś w stanie zapłacić za utworzenie strony dla domeny z Twojego portfolio?

    • do 50 zł
      27
    • do 100 zł
      10
    • do 250 zł
      4
    • do 500 zł
      4
    • więcej, ważne żeby miała dobry content i/lub design
      4
    • mniej, mam setki domen i wszystkie chcę zagospodarować - interesuje mnie TYLKO oferta hurtowa
      13
  2. 2. Czy byłbyś zainteresowany usługą katalogowania domeny?

    • Tak
      36
    • Nie
      14
    • Nie jestem pewien
      12
  3. 3. Ile byłbyś w stanie zapłacić dodatkowo za katalogowanie* domeny?

    • do 25 zł miesięcznie
      48
    • do 50 zł miesięcznie
      6
    • do 100 zł miesięcznie
      2
    • więcej, bylebym widział efekty
      6


Recommended Posts

Pytanie zasadnicze: jak zarabiać na takiej stronie, bo adsense to za mało. Programy partnerskie to jest wyjście, tylko tam trzeba każdą domenę zarejestrować, dla każdego programu oddzielnie, i sporo pracy przez to się robi.

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nawiązując do pytań zawartych w sondzie chciałbym napisać, że trudno w ciemno płacić za coś co nie gwarantuje lepszego efektu niż parking. Chyba każdy ma domeny ( spory ruch, mały CTR ), z których dochód mógłby być znacznie lepszy i jest gotów wykorzystać je ciekawiej, np. podpinając je pod ministrony.

Z tym, że lepiej podzielić się uczciwie zyskiem z kimś, kto potrafi je zagospodarować niż wydawać tysięce złotych w ciemno.

Jeżeli ktoś będzie potrafił zaoferować udziały w spółce lub zaoferuje jakieś inne rozwiązanie ( np. dzierżawę czy lepsze zarobki niż dotychczas), to jestem gotów je rozważyć.

Byłoby to o tyle sensowne, że zarządca takiego projektu mógłby sam decydować, które domeny wybrać i ograniczyć ryzyko oraz masówkę do minimum. Dzięki takiemu rozwiązaniu warto będzie też poświęcić nieco więcej czasu na dopasowanie ciekawszych treści do takiej strony.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Usługa dotyczyłaby tworzenia prostych stron dla domen, na których zagospodarowanie zwykły domainer nie ma po prostu czasu, ochoty lub umiejętności. Strony mają być proste i zbudowane wg zasad optymalizacji pod kątem wyszukiwarek. Chcę też uniknąć zbytniej szablonowości oraz, jak było wspomniane, zagrożenia duplicate contentem. Dlatego każda miałaby swój indywidualny charakter, żeby uniknąć sytuacji, że klient wchodzi tak jak na parking i już zna tego typu szablony i natychmiast wychodzi.

Przewagę nad parkingami dla samej domeny już wskazałem wcześniej - ciągłość trwania prawdziwej strony i obecność w google jest nieoceniona, również przy sprzedaży domeny. Sami wiemy, jak bardzo cenę może podnieść obecność, a tym bardziej znacząca pozycja w wynikach wyszukiwania. Kwestia przekalkulowania czy opłaca nam się daną domenę parkować, czy lepiej zadbać o jej stałą obecność w wyszukiwarkach czy katalogach. Różne są domeny i różne potrzeby. Jeśli domena dobrze zarabia na parkingu, to niech tam zostanie. Ale któż z nas nie ma domen o małym ruchu, bądź małym CTR, która i tak niewiele zdziała na parkingu? Taka domena mogłaby podnosić swoją wartość przez prawdziwą obecność w internecie. Poza tym strony te to dobre zaplecze pozycjonerskie.

W każdym razie chciałbym uniknąć masówki, bo wtedy efekt nie będzie dobry dla nikogo - zrobi się sterta śmieciowych stron.

Podstawowy zarys ew. usługi znacie - kwestia dyskusji i indywidualnych ustaleń co jeszcze chcielibyście mieć w takiej usłudze - stałą obsługę, prowadzenie w Programach Partnerskich, tworzenie bardziej rozbudowanych stron, forów, pozycjonowanie, instalowanie CMSów, skryptów itd. itp. - wszystko jest kwestią ceny :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro masz na myśli prawdziwe strony, a nie spamiarkę to napewno można z tego zdziałać coś dobrego. W każdym razie powinieneś brać pod uwagę tylko lepsze strony, bądź strony z większym trafficiem. Po konsultacji z użytkownikiem przedstawić mu, co może zostać zrobione ze stroną, a następnie rozmawiać o cenie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

decyduje jakość treści i to, żeby nie dokładać do interesu, strona powinna zarabiać co najmniej na koszty, kluczem jest wiec zdobycie dobrego ruchu (dobre katalogi) i zarabianie, czyli zasady tak jak dla parkingu, nie ma celu oferować za dużo rozwiązan, lepiej dbać o jakość, a cenę obniżać poprzez ilość,

 

ps. w każdym razie, jestem zainteresowany :D

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobrze by było gdyby projekt podzielić na kilka etapów, bo wtedy to zachęci, do skorzystania z kolejnych opcji, aby był widać, ze to się opłaci, że jest sprawnie tworzone, i dla twórców byłby to impuls do działania. Nie trzeba dużo, ale warto dbać o jakość i myśleć o dochodzie na tych stronach. Miejsce jest wielu takich ofert, dla com stale ktoś probuje zagospodarować domeny i stworzyć konkurencję dla parkingu. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

WIZYTÓWKODOMENY:

 

Pierwszy przykład: [link]

 

[promocja]

 

Zniżki dla użytkowników zarejestrowanych przed (i włącznie) dniem 28.04.2008.

Cena za jedną wizytówkodomenę: do 50zł*

Przy większej ilości - niższa cena za sztukę - do uzgodnienia.

 

[/promocja]

 

--

 

Cena za jedną wizytówkodomenę: do 100zł*

Przy większej ilości - niższa cena za sztukę - do uzgodnienia.

 

 

*Podane ceny są cenami netto

 

=========

=========

 

POZYCJONOWANIE:

 

Cena zależy od fraz kluczowych, historii domeny, konkurencji, itp. Do uzgodnienia.

 

Przykład - Przy zastosowaniu SWL (stałe i rotacyjne): Prawko*biz

nauka jazdy

prawojazdy

kursy prawa jazdy

prawo jazdy

 

Statystyki podane na stronie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Widzę ruch w interesie. Przydałyby się dodatkowe informacje. Chętnie dowiem się, jak chcesz pozycjonować skutecznie tę stronę, jak tam nie ma treści. Uważam, ze strony powinny mieć przede wszystkim jakąś treść, a dobra grafika byłaby dodatkiem. A także jak ta strona ma zarabiać na opłatę. Poza tym na forum raczej znajdziesz klientów na zasadzie większa ilość, niższa cena. To nie musi się świecić, ważne by był ruch, i cena przystępna. w pierwszym kroku zaproponowałbym prosty szablon, podobną grafikę, wymienną treść, możliwość jej edycji, bardzo niską cenę. A potem ulepszać, jak to się sprawdzi.

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites

W tej formie raczej tego nie widzę, drożyzna i mało efektywne, bez urazy.

Za 100pln mogę zagwarantować dobrą zapleczówkę z kilkoma podstronami unikalnej treści, odrębnymi metatagami i olinkowaniem, odpowiednio zoptymalizowaną pod szukarki. Za kolejne 50pln ręczne katalogowanie do cncatów, otwartych i kilkunastu qlwebów z własnej, sprawdzonej listy. I praktycznie już można wrzucać reklamy, bo ruch będzie spory. SWL proponuję zamknięty/dedykowany pod domainerów - kilku zawodników z tysiącem domen i masz power większy od e-weblinka, szczególnie na niszówkach. I nikt nie doda śmieci. Oczywiście hosty na różnych IP w zakresie właścicieli domen, choć przy hurcie mogę się pokusić o kilka klas adresowych "prawie" gratis. "Prawie" oznacza kilkadziesiąt-kilkaset, w zależności od ilości domen w systemie, moich anchorów za obsługę, pomysł i że jestem fajny :blush:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tamtą domenę pozycjonowałem bez jakiegokolwiek tekstu na stronie. Treść jest w znacznikach ALT i to w zupełności wystarczy na początek. Jeśli pojawiłyby się teksty, to zwiększyłby się ruch dzięki "długiemu ogonowi".

 

Natomiast jeżeli strona ma zarabiać na opłatę, to oczywiście tekst jest wymagany, aby adkonteksty mogły ustalić słowa kluczowe.

 

Wszystko jest do uzgodnienia.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
W tej formie raczej tego nie widzę, drożyzna i mało efektywne, bez urazy.

Za 100pln mogę zagwarantować dobrą zapleczówkę z kilkoma podstronami unikalnej treści, odrębnymi metatagami i olinkowaniem, odpowiednio zoptymalizowaną pod szukarki. Za kolejne 50pln ręczne katalogowanie do cncatów, otwartych i kilkunastu qlwebów z własnej, sprawdzonej listy. I praktycznie już można wrzucać reklamy, bo ruch będzie spory. SWL proponuję zamknięty/dedykowany pod domainerów - kilku zawodników z tysiącem domen i masz power większy od e-weblinka, szczególnie na niszówkach. I nikt nie doda śmieci. Oczywiście hosty na różnych IP w zakresie właścicieli domen, choć przy hurcie mogę się pokusić o kilka klas adresowych "prawie" gratis. "Prawie" oznacza kilkadziesiąt-kilkaset, w zależności od ilości domen w systemie, moich anchorów za obsługę, pomysł i że jestem fajny :blush:

Interesuje mnie Twoja oferta. Wystawiasz FVAT?

Share this post


Link to post
Share on other sites
W tej formie raczej tego nie widzę, drożyzna i mało efektywne, bez urazy.

 

Bo moja wizytówka nie jest nastawiona na zysk przez ruch.

 

Za 100pln mogę zagwarantować dobrą zapleczówkę z kilkoma podstronami unikalnej treści, odrębnymi metatagami i olinkowaniem, odpowiednio zoptymalizowaną pod szukarki.

 

To należy do drugiej usługi: Katalogowanie/Pozycjonowanie

 

I praktycznie już można wrzucać reklamy, bo ruch będzie spory

 

Skąd gwarancja, że ruch od razu będzie spory? Na początku trafi się FSB, a potem? Wszystko zależy od fraz kluczowych.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zgoda, tak tylko pomyślałem, że sam obrazek to trochę drogo. Ruch będzie raczej wypadkową, ale bardzo pożądaną. Poza tym jeśli robić to porządnie :blush:

Pozycjonowanie to raczej nie będzie, nie będzie czasu na szczegółową analizę, umacnianie domeny, zaplecze tematyczne, itp. FSB też będzie pożądane a na niszówkach się poszuka ruchu, po takim katalogowaniu będzie satysfakcjonujący. Przecież trudno przypuszczać aby za 150 pln zainteresowani trafiali na, np. "bieliznę".

Sorry, nie chcę Ci ukraść pomysłu, raczej go troszkę stuningowałem :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do zagospodarowania są tysiące domen, więc takich ofert może być wiele, sporo osób czeka na nie, więc potrzebna jest przemyślana oferta: minimum pracy, maksimum efektu, konkurencja, niskie ceny, ruch i pomysł na zarabianie na opłaty.

 

ps. w każdym razie ja jestem zainteresowany każdą dopracowaną ofertą, ale liczę raczej na ceny hurtowe :blush:

 

ps2. co do pomysłu jest z kategorii open source :lol:

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przecież trudno przypuszczać aby za 150 pln zainteresowani trafiali na, np. "bieliznę".

 

No chyba, że tak - tylko same niszówki. Dlatego napisałem, że cena zależy od fraz kluczowych.

 

majtuchy vs majtki/bielizna... :lol:

 

Sorry, nie chcę Ci ukraść pomysłu, raczej go troszkę stuningowałem ;)

 

Trudno rozkręcić interes, gdy nie ma popytu. :blush:

 

--

 

edit: Dodam tylko, że cenę za pozycjonowanie można trochę przybliżyć do cen domen z nazwami generycznymi.

Edited by rocker

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prawko.biz - ile czasu pracy łącznie poświęcić trzeba na takie pozycjonowanie, czy jest statystyka, ile czasu średnio trwa wizyta na stronie, oraz co dalej, jeżeli domena nie zarabia, ..., także uważam, że potrzeba trochę treści, by zatrzymać na stronie

 

ps. czy jest możliwy zamiast obrazka, taki realny formularz ze statystyką na stronie

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zarejestrowana 31 stycznia. Do końca lutego było tylko kilka stałych linków, a "z kopyta" ruszyłem od marca.

 

Treść nie jest wymagana, ale efekt będzie lepszy, bo będą wejścia nie tylko z pozycjonowanych słów kluczowych, ale również z treści.

 

W title, czy w description miałem napisane "domena na sprzedaż" i miałem wejścia z fraz: "prawo a sprzedaż domen", "prawo jazdy na sprzedaż", "sprzedasz prawa jazdy".

 

edit:

 

Od 1 marca: "1 184 odwiedzin łącznie za pośrednictwem 92 słowa kluczowe"

 

kurs prawa jazdy - 268

prawojazdy- 213

nauka jazdy - 197

prawko- 180

prawo jazdy - 39

Edited by rocker

Share this post


Link to post
Share on other sites
(...)

Skąd gwarancja, że ruch od razu będzie spory? Na początku trafi się FSB, a potem? Wszystko zależy od fraz kluczowych.

 

Nawet przy Fresh Site Bonus ruch nie bedzie oszalamiajacy :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

czas by pojawiły się ciekawe oferty na tworzenie mini-sitów lub serwisów, tyle domen czeka na zagospodarowanie :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam!

 

Czy ktoś może potwierdzić kolegę nolla? Innymi słowy, czy ktoś dotychczas mu coś zlecił?

 

Szukam kogoś pewnego o szerokich horyzontach myślowych do zagospodarowania kilku moich domen.

 

Pozdrawiam,

plw

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×