Jump to content
Tobi

Tworzenie stron dla portfolio domen

Tworzenie stron dla portfolio domen  

62 members have voted

  1. 1. Ile byłbyś w stanie zapłacić za utworzenie strony dla domeny z Twojego portfolio?

    • do 50 zł
      27
    • do 100 zł
      10
    • do 250 zł
      4
    • do 500 zł
      4
    • więcej, ważne żeby miała dobry content i/lub design
      4
    • mniej, mam setki domen i wszystkie chcę zagospodarować - interesuje mnie TYLKO oferta hurtowa
      13
  2. 2. Czy byłbyś zainteresowany usługą katalogowania domeny?

    • Tak
      36
    • Nie
      14
    • Nie jestem pewien
      12
  3. 3. Ile byłbyś w stanie zapłacić dodatkowo za katalogowanie* domeny?

    • do 25 zł miesięcznie
      48
    • do 50 zł miesięcznie
      6
    • do 100 zł miesięcznie
      2
    • więcej, bylebym widział efekty
      6


Recommended Posts

Pomysł tego typu padł na tym forum onegdaj od kogoś, kto jak wielu z nas domeny parkuje, bo tak jest najprościej (zmiana dnsów, dodanie domeny na parking i gotowe).

Jestem więc ciekaw, jakie byłoby zainteresowanie zakupem usługi tworzenia stron lub ministron (czyli jedna strona bez podstron - ale z contentem i miejscem na adsense itp.), a dalej - katalogowaniem takich site'ów (nie podejmuję się użycia słowa 'pozycjonowaniem', bo jest to odrębna, duża usługa).

Proszę nie boczyć się, że psuję rynek - twórcy stron powiedzą, że są to śmiesznie niskie kwoty. Po pierwsze celowo daję duży zakres cen aby dać swobodę wyboru, po drugie mówimy tu raczej o tworzeniu prostych stron hurtowo niż o tworzeniu docelowych rozbudowanych site'ów. A trzymanie na domenie strony, nawet prostej daje dużo - ciągłość w webarchive, ciągłość w google, lepsze trzymanie PageRanku, możliwości zarabiania w Adsense, możliwość zamieszczenia dowolnej treści, możliwość zamieszczenia linków do innych swoich stron tym samym zwiększając ich pozycję i PageRank itd. itp.

 

Edit: Zakładamy, że na usługę wystawiana jest faktura VAT, tak że kto może ten wrzuca w koszty. :D

 

Zapraszam do udziału w dyskusji.

 

 

*W kwestii katalogowania - powiedzmy, że bierzemy pod uwagę bezpieczne katalogowanie bez groźby bana za masowe dodawanie linków, więc odrzucamy Addera, chodzi o ręczne katalogowanie - kilkanaście nowych linków dziennie.

 

Edit2: odpowiadam na pytanie "co daje katalogowanie strony?" - katalogowanie strony zwiększa ilość linków prowadzących do strony, co jest jednym z najważniejszych czynników jakie google bierze pod uwagę ustalając pozycję strony w wynikach wyszukiwania.

Edited by Tobi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam

Pomysł na pewno dobry. Tak myślę. Tylko zostaje kwestia ceny ;)

 

 

hmmmm... jestem nowy więc niepotrzebnie wkleiłem cytat :D

Edited by Heden

Share this post


Link to post
Share on other sites

Indywidualny parking to fajny pomysl, ale z tego co wiem adsense blokuje strony z samymi reklamami.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnie się podoba pomysł, bo sam to robię z domeną prawko*biz. A im większe zainteresowanie tego typu usługą, tym lepiej dla mnie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Indywidualny parking to fajny pomysl, ale z tego co wiem adsense blokuje strony z samymi reklamami.

Żeby nie było wątpliwości - w cenie byłoby zamieszczenie contentu podanego przez klienta bądź utworzenie contentu na dowolny temat na podstawie informacji zaczerpniętych z sieci. Nie ma więc mowy o stronie z samymi reklamami.

Ewentualna grafika nie kradziona, zakupiona w serwisie z grafiką - w cenie usługi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciekawy pomysł Tobi! Jak widać największą popularnością cieszy się opcja hurtowa - to chyba dobrze wróży Twoim usługom :D Ja również zaznaczyłem właśnie tę opcję.

 

Pytanie: czy możesz przedstawić jakieś przykładowe strony? Dobrze byłoby wiedzieć o jakich ministronach rozmawiamy.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ministrony, w tym przypadku typowo pod programy partnerskie (na tym też można ładnie zarobić - zazwyczaj lepiej niż na parkingu)

Jedzenie

Efekt motyla

Jak widać ładnie trzymają PageRank i Alexę, obie na 5. pozycji w Google przy podstawowym katalogowaniu (dla frazy jedzenie w pierwszym przypadku i efekt motyla w drugim).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja zacząłem powoli ściągać swoje domeny z parkingu, który wg mnie sprawdza się jedynie dla generyków i literówek. Domeny, które ładnie brzmią i generują nawet znikomy ruch lepiej zagospodarować poprzez stworzenie ministrony chociażby z AdSensem. Takie mam obserwacje na swoich domenach, każdy jednak może podchodzić do tego indywidualnie.

 

Pomysł Tobiego na pewno jest dobry. Póki co próbuje sam coś "skonstruować", ale jakby nie wypaliło to będziemy w kontakcie :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja zacząłem powoli ściągać swoje domeny z parkingu, który wg mnie sprawdza się jedynie dla generyków i literówek. Domeny, które ładnie brzmią i generują nawet znikomy ruch lepiej zagospodarować poprzez stworzenie ministrony chociażby z AdSensem. Takie mam obserwacje na swoich domenach, każdy jednak może podchodzić do tego indywidualnie.

 

Pomysł Tobiego na pewno jest dobry. Póki co próbuje sam coś "skonstruować", ale jakby nie wypaliło to będziemy w kontakcie ;)

 

Jestem nowy ale prawdę mówiąc myślałem, że na parkingach niektórych stron można więcej zarobić. Ja akurat nie kupuję domen pod parkingi ale jak już są to niech zarabiają. Tylko ostatnio właśnie zacząłem zastanawiać się nad tym samym. Cena za kliki jakaś niska i myślałem czy nie lepiej właśnie stworzyć na posiadanych domenach jakieś niewielkie strony + AdSense.

Pomysł uważam za dobry :D

 

edit:

Dodatkowo w przypadku niektórych domen szkoda tracić PR przez parkowanie

Edited by Heden

Share this post


Link to post
Share on other sites

Część domen lepiej nadaje się na parking, część na stworzenie ministron a jeszcze inne domeny nadają się na dobre rozbudowane serwisy. Dobrze, że Tobi zajął się wypełnieniem luki w usługach pozwalających zagospodarować domeny na ministrony :D

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Żeby nie było wątpliwości - w cenie byłoby zamieszczenie contentu podanego przez klienta bądź utworzenie contentu na dowolny temat na podstawie informacji zaczerpniętych z sieci. Nie ma więc mowy o stronie z samymi reklamami.

Ewentualna grafika nie kradziona, zakupiona w serwisie z grafiką - w cenie usługi.

 

duplicat content i bedzie ciezko to na dobra pozycje w g wrzucic ... no chyba, ze Twoim klientem bedzie wlasciciel domen z ruchem typein :D

 

Ps. skad bedziesz bral content z sieci? Wiki? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
duplicat content i bedzie ciezko to na dobra pozycje w g wrzucic ... no chyba, ze Twoim klientem bedzie wlasciciel domen z ruchem typein ;)

Dodatkowo czytałem, że Google traktuje taki zduplikowany content jako niedozwolony przy AdSense, więc trzeba z tym uważać. Musi być też treść, która jest inna, autorska i która nie powtarza się na innych serwisach.

 

Ps. skad bedziesz bral content z sieci? Wiki? :D

Dobre pytanie ;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fajny pomysł bo wydaje mi się że wiele ludzi wchodząć na zaparkowaną domenę w ND widzi że już coś na niej jest - jakiś serwis a nie widzi małym druczkiem że domena jest na sprzedaż. Jestem ciekaw ile w ten sposob straciłem klientów :D Może tak być? Wydaje mi się że na SEDO jest większa "sprzedawalność"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepiej nie upychać seośmieci na domenach, które mają być sprzedane.

 

Najlepiej napisać paręnaście zdań n/t zastosowania domeny, włączając w to odpowiednie słowa kluczowe, na które będzie potem pozycjonowana strona.

 

W przeciwnym wypadku postawić katalog z określoną branżą. Lub blog, lub forum.

 

Z prawko*biz pozycjonuje tylko jedną stronę. Wcześniej z eko-torby.* robiłem podobnie z małym wyjątkiem: skopiowałem artykuły o torbach ekologicznych i wrzuciłem do synonimka. Było dużo wejść z tzw. longtail.

 

 

Wydaje mi się że na SEDO jest większa "sprzedawalność"

 

Na pewno łatwiej tam sprzedać anglojęzyczne domeny. Z polskimi jest trudniej, bo nie każda firma wie, że domena, na której wyświetlają się reklamy, jest na sprzedaż. Ba, a o rejestracji na sedo już nie wspominając. Lepiej wstawić "Domena na sprzedaż", nr tel., zdjęcie i krótki opis.

Edited by rocker

Share this post


Link to post
Share on other sites
Lepiej nie upychać seośmieci na domenach, które mają być sprzedane.

 

Najlepiej napisać paręnaście zdań n/t zastosowania domeny, włączając w to odpowiednie słowa kluczowe, na które będzie potem pozycjonowana strona.

 

W przeciwnym wypadku postawić katalog z określoną branżą. Lub blog, lub forum.

 

Z prawko*biz pozycjonuje tylko jedną stronę. Wcześniej z eko-torby.* robiłem podobnie z małym wyjątkiem: skopiowałem artykuły o torbach ekologicznych i wrzuciłem do synonimka. Było dużo wejść z tzw. longtail.

 

Generatory synonimow etc to chyba jedyne wyjscie dla tego projketu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

O załapanie się na duplicate content nie jest wcale tak prosto :D Content na stronie, a także inne czynniki typu budowa strony musiałyby być identyczne.

Przykładowo zrobiłem kiedyś taki serwis: Apteka internetowa. Jego treść to przedruki artykułów (z podaniem źródła rzecz jasna), a jednak Google nie kwalifikuje tego jako duplicate content. Ta konkretna strona miała PageRank 3 (przepadł po przedłużeniu domeny metodą spad-opcja-rejestracja ;)). Zauważcie, że wiele dużych serwisów "pożycza" artykuły od innych i nie ma mowy o duplicate contencie.

Treść na strony byłaby brana m.in. z Wiki ale nie tylko. Również w postaci fragmentów artykułów z innych stron, z podaniem źródła. Poza tym treści byłyby też redagowane, praktycznie nie ma możliwości załapania się na duplicate content w tym przypadku.

Edited by Tobi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Duplicate Content niekoniecznie musi się ujawniać jako wyrzucenie strony z indeksu. Wystarczy już, że nałoży filtr na frazę i strona będzie dopiero widoczna, przy "wszystkich stronach wraz z pominiętymi wcześniej."

 

Przykład. Fraza: "Strona, na której się znajdujesz, jest sklepem partnerskim sklepu"

 

Wyniki 1 - 15 spośród 15 dla zapytania "Strona, na której się znajdujesz, jest sklepem partnerskim sklepu

 

filter=0

 

Wyniki 1 - 100 spośród około 4,350 dla zapytania "Strona, na której się znajdujesz, jest sklepem partnerskim sklepu"

 

 

P.S.: Kto z Was łyknął trochę wiedzy z pozycjonowania i ma podstawowe doświadczenie?

Edited by rocker

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ministrony, to wlasnie moj plan na ten rok. Wyselekcjonowalem na poczatek kilkadziesiat domen.

Planuje stworzenie wlasnego systemu, ktory pozwoli mi szybko zagospodarowac kilkaset domen.

Chetnie poznam oferte Tobiego, moze okaze sie, ze nie bedzie oplacalo mi sie nic robic samemu. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Student napisze sensownie, nie z synonimatorków czy innych wynalazków, content za 10pln, w hurcie taniej. Instalacja wordpressa, czy czegoś podobnego z fantastico za darmo lub grosze dla dzieciaka. Katalogowanie ręczne to już trudniej, nie spotkałem jeszcze naprawdę dobrej usługi na rynku, 150 - 200 katalogów opartych na cncat, otwartym, kilkanaście qlwebów i precli, aż nadto na zarabiającą stronę "zaplecza". Reasumując 50pln/domena i jestem zainteresowany :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pomysł fajny, ale jaki się zrobi z tego bałagan! Myślę, że sprawa będzie podobna jak z katalogami na qlweb.

 

qlweby byly darmowe, kazdy mogl je modyfikowac i instalowac w dowolnych miejscach.

Stworzenie platformy generujacej strony z kontentem, pozniej ich pozycjonowanie i do tego system zarzadzania trescia zarowno dla adminia jak i uzytkownikow etc to cos bardziej skomplikowanego niz napisanie katalogu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Stworzenie platformy generujacej strony z kontentem, pozniej ich pozycjonowanie i do tego system zarzadzania trescia zarowno dla adminia jak i uzytkownikow etc to cos bardziej skomplikowanego niz napisanie katalogu.

Nie kumam, padła propozycja usługi kierowanej do domainerów dla efektywniejszego wykorzystania konkretnych posiadanych domen, czy jakiejś dedykowanej platformy generująco-pozycjonującej z rejestracją/logowaniem i duperelami? Pierwsze można właściwie od ręki, drugie nie ma szans.

Edited by nolla

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie kumam, padła propozycja usługi kierowanej do domainerów dla efektywniejszego wykorzystania konkretnych posiadanych domen, czy jakiejś dedykowanej platformy generująco-pozycjonującej z rejestracją/logowaniem i duperelami?

 

Przeciez kilka tysiecy domen z przeroznych branzy jedna osoba nie ogarnie, a jesli juz to taka usluga jest za przeproszeniem gowno warta :D

Jesli to ma sie sprawdzic i dzialac w przyszlosci, to caly system musi byc zautomatyzowany i oparty o jakis CMS. Owszem, jedna osoba sobie poradzi z budowaniem mini serwisow dla 5-10 domen, ale kompletnie nie jestem sobie w stanie wyobrazic jak to ma wygladac w przypadku, gdy do tej platformy zglosi sie z 10-20 domainerow i kazdy po 10-20 domen ;)

Edited by cabona

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upraszczając, chodzi Ci o jakąś automatyczną spamiarę z panelem zarządzania? A to sorki, nie chwyciłem idei i już nie jestem zainteresowany :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×