Jump to content
tmi

pedofilia.pl

Recommended Posts

IMHO to domena na stronę dla organizacji zwalczającej pedofilię a nie ją promująca... można ją zaparkować.. tylko nie za bardzo przychodzi mi na myśli jakieś sensowne słowo kluczowe..

 

.. najlepiej zdecydowanie oddać jakiejś organizacji lub samemu stworzyć mini serwis np. z linkami do takich organizacji i jakimiś informacjami + reklamy z adwords.

 

--

Daniel Dryzek

http://www.active24.pl

http://dryzek.com

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trochę obok tematu, ale w nawiązaniu do niektórych postów...

 

Znalazłem dziś news o nowo powstałej organizacji CarryOn, która stawia sobie za cel uczynienie Internetu bezpieczniejszym miejscem dla dzieci. Nic nowego, ciekawy jest jednak pomysł – organizacja chce jako datki przyjmować domeny 'dla dorosłych' i wykorzystywać je do przekierowania na strony o neutralnej zawartości. W przypadku domen o znacznej wartości, Moniker wyceni je za darmo, a dobroczyńca będzie mógł odpisać sobie darowiznę od podatku.

 

Wprawdzie pedofilia.pl lepiej by zapewne służyła jakiejś polskiej organizacji walczącej z pedofilią niż CarryOn, ale pomyślałem, że to najlepsze miejsce na umieszczenie tej informacji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pb i innie ja rozumiem ze to szczytny cel ale oddawanie takiej domeny za darmo to wg mnie zabieranie komus chleba , Panowie nie jestesmy miliarderami ( btw tak przypuszczam :P )

 

pzdr

Share this post


Link to post
Share on other sites
pb i innie ja rozumiem ze to szczytny cel ale oddawanie takiej domeny za darmo to wg mnie zabieranie komus chleba , Panowie nie jestesmy miliarderami ( btw tak przypuszczam :P )

 

Oczywistym jest, że projekt jest skierowany do ludzi, którzy nie potrzebują tych domen aby wykarmić rodzinę...

Share this post


Link to post
Share on other sites

10.000PLN

Dopóki nie ma tam jakichś zdrożnych treści uważam, że wszystko jest ok i to nie dlatego, że " jeżeli nie ja, to ktoś inny (a Bóg jeden wie co on tam umieści)" tylko dlatego, że samo posiadanie domeny z taki keywordem jest moralnie obojętne. Posiadanie takiej domeny nie świadczy ani o jakichś zboczonych skłonnościach ani o niczym podobnym. Równie dobrze na takiej stronie mógłby się znaleźć serwis antypedofilski.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie będę tworzył nowego tematu.

 

Co do samej tematyki uważam, że właściciele takich domen nie robią nic złego. Domena może przydać się w wielu przypadkach, dla organizacji poprawiającej bezpieczeństwo pod tym kątem, umieszczeniu informacji kto to jest i jak unikać takich osób, jak nie doprowadzać do niebezpiecznych sytuacji. Jeżeli właściciele takich domen nie promują tylko próbują przeciwdziałać, lub nie prowadzą żadnych działań - jest ok.

 

 

Dołączę do tematu i zapytam:

 

pedofil.pl

 

 

Proszę o komentarze i wyceny (o ile ktoś chce wyceniać. Osoby uczulone w temacie proszę o niewypowiadanie się).

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ciekawym pomysłem by było oddać domenę organom ścigania pedofilów w sieci,

sprawdzać ich zamiary po przez searchbox (jak to miałeś w ND) i potem jakoś ich namierzać.

ta domena to dobra broń przeciwko pedofilom tylko musi być w odpowiednich rekach.

 

Popieram jak najbardziej! Nie zawsze kasa jest najważniejsza a pedofilia to dewiacja najgorsza z możliwych.

Kolesi powinno się kastrować. Tyle ode mnie na ten temat.

 

Druga sprawa, że taka domena miałaby krótką żywotność i małą skuteczność - tak sądze..

Share this post


Link to post
Share on other sites
Druga sprawa, że taka domena miałaby krótką żywotność i małą skuteczność - tak sądze..

 

Raczej właśnie przeciwnie, problem pedofilii jest i będzie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Druga sprawa, że taka domena miałaby krótką żywotność i małą skuteczność - tak sądze..

 

Raczej właśnie przeciwnie, problem pedofilii jest i będzie.

 

Chodziło mi o to, że ci dewianci szybko dowiedzieliby się o akcji policji i nikt więcej nie zostałby złapany i ukarany.

Share this post


Link to post
Share on other sites

no to teraz edit: przeczytałem tekst dnia.

 

A co, pedofile nie wiedzą o akcji policji? Co chwilę są naloty, kontrolowane spotkania i rozmowy, które są omawiane w telewizji. BARDZO dobrze by było gdyby przestały się takie przypadki powtarzać przez akcję.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdecydowałem jednak, że jeżeli w fundacjach typu kidprotekt.pl (stoppedofilom.pl) pracują osoby, które są po części wolontariuszami nie powinno się brać pieniędzy za takie domeny.

 

Odezwałem się do nich, zapytali czy chce ją sprzedać, czy może odstąpić lub oddać. Odpisałem, że chętnie pomogę słusznej sprawie. Możliwe, że zostanie wykorzystana do następnej akcji.

 

Jeszcze prowadzimy rozmowy, ale pewne jest, że to oni będą nowymi właścicielami domeny pedofil.pl :D.

 

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
Możliwe, że zostanie wykorzystana do następnej akcji.

O ile nie ma to być jakaś kampania społeczna to może nie wypisuj o tym na forach jak ma z tej akcji coś wyjść ;P

 

Ale generalnie gest OK.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Miałem dawno temu tę domenę. Zrezygnowałem - posiadanie jej to tak samo jak posiadanie jestemglupi.pl - nic pod nią się nie da wstawić, nie zarabiała na siebie, mialem nieprzyjemności bo ludzie twierdzili, że robiąc parking propaguje samo negatywne pojęcie. Także jeśli ktoś ma zamiar rejestrować podobne domeny - odradzam, nic nie zarobicie, a narobicie sobie sporo zamieszania. Taką samą sytuację mialem z nekrofilia.pl i zoofilia.pl - a jednak są tacy, którzy te domeny teraz mają. I jeszcze jedno - posiadanie takiej domeny to częsty powód do niesensownego zgłoszenia jej na policje, nic może grozić za jej posiadanie, ale policja robiąc nalot lubi przejrzeć też kompa pod innym kątem. Coś o tym wiem - życzliwych w necie nie brakuje. Z drugiej strony nie wykluczone, że tmi coś na niej zyska - ale radzę jej używać z dużą rozwagą.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm u mnie na parkingu po jednym dniu miała 4 kliki, ale tak jak napisałem nie przyda mi się do niczego, a tej organizacji może. (pedofil.pl)

Share this post


Link to post
Share on other sites
myślę że oddanie im takich domen to najlepsze rozwiązanie

 

Dokładnie. Nie zarobisz na tej domenie wiele, a w ten sposób zrobisz cos dobrego.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×