Jump to content
Sawczyk

Całkowice zielony , kilka pytan .

Recommended Posts

Do każdej operacji zmiany danych w domenie np. cesja powinien być kod jednorazowy przysyłany via sms - mógłbym nawet za coś takiego zapłacić. Chcesz zmienić numer komórki to potwierdzasz to skanem dowodu itd.

 

Ciekawy pomysł, domainer. Co więcej, sprawdzony już w przypadku banków (ja mam takie zabezpieczenie na operacje bankowe i kartę kredytową w swoim - 3D Secure czy jakoś tak i bez sms-a łamiąc te hasła czy wyciągają keyloggerem, ktoś może sobie podejrzeć jak najwyżej podejrzeć stan konta i jak słabo stoję z finansami po kolejnych zakupach) :lol:

 

Myślę, że w przypadku domen do grubszych operacji (poza zmianą dns-ów czy przekierowaniami) potwierdzenie sms zwiększyłoby bezpieczeństwo.

 

Z drugiej strony nigdy nie słyszałem, żeby komukolwiek znikła domena to trochę dmuchanie na zimne. :)

 

EDIT widzę teraz, że napisałem dokładnie to samo co Kornel. ;)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ciekawy pomysł, domainer. Co więcej, sprawdzony już w przypadku banków (ja mam takie zabezpieczenie na operacje bankowe i kartę kredytową w swoim - 3D Secure czy jakoś tak i bez sms-a łamiąc te hasła czy wyciągają keyloggerem, ktoś może sobie podejrzeć jak najwyżej podejrzeć stan konta i jak słabo stoję z finansami po kolejnych zakupach) :lol:

 

szkoda tylko, ze musimy placic za kazdego sms-a, bo jak wykonuje okolo 100 operacji w miesiacu to troche kasy na to idzie :) ale mimo to system ciekawy

Share this post


Link to post
Share on other sites
szkoda tylko, ze musimy placic za kazdego sms-a, bo jak wykonuje okolo 100 operacji w miesiacu to troche kasy na to idzie :lol: ale mimo to system ciekawy

 

Trzeba zmienić bank : )

Share this post


Link to post
Share on other sites

A znacie może jakieś inne metody sprzedania takiej domeny ?? Oprócz mailingu , allegro ( i innych aukcji ) , np. jakieś forum służące tylko do handlu domenami , lub coś w tym stylu ??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odświeżam.

 

Kupiłem domenę za 30 PLN, którą właściciel zarejestrował w home.pl.

Teraz czeka mnie papierkologia, wydruk umowy, skan dowodu, skan podpisanej umowy.

 

Po prostu szok ;D

 

I do jeszcze takie pytanie:

Domena była wystawiona w Dropped.pl - gdy cesja dobiegnie końca, gdzie będę mógł zarządzać domeną...?

Dostanę jakąś informację od Home.pl...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jakbyś się dogadał z właścicielem, kupił opcję i poczekał aż wygaśnie? Powinno wyjść taniej i mniej zachodu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
A jakbyś się dogadał z właścicielem, kupił opcję i poczekał aż wygaśnie? Powinno wyjść taniej i mniej zachodu.

 

Pewnie jakbym wiedział o czym mówisz, to może tak ;D

Na razie wkręcam się w domenowy biznes, więc sam rozumiesz :)

 

Powiedz mi pls, gdzie domena trafi po cesji...?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pewnie jakbym wiedział o czym mówisz, to może tak ;D

Na razie wkręcam się w domenowy biznes, więc sam rozumiesz :)

 

Powiedz mi pls, gdzie domena trafi po cesji...?

Poczytaj informacje w pomocy home.pl a dowiesz się wszystkiego

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×