Jump to content
FlashT

Daty utworzenia a 15 dni...

Recommended Posts

Co oczywiscie zdaza sie tak czesto, ze kilka takich domen dziennie spada?

 

Tak, oczywiscie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślę, że FlashT chodzi o coś innego. Popatrzmy np. mapadomen.pl/usuniete_2008-05-14_16:12:14

 

W tym samym momencie zostały usunięte z DNS domeny, których data rejestracji różni się o więcej niż dobę (dzień i miesiąc)

 

17 apstudio.com.pl www arch 2001-05-15 13:00:00 2007-06-25 BLOCKED

18 aptekacentralna.com.pl www arch 2007-05-14 12:21:26 2007-05-14 BLOCKED

 

a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To wynika akurat chyba z lat przystepnych... ale godzina totalnie sie nie zgadza... jeszcze nigdy sie nie zdazylo zeby domena zarejestrowana o 13:00 spadla w przeciagu nawet godziny od tej 13:00 ...

Edited by FlashT

Share this post


Link to post
Share on other sites
To wynika akurat chyba z lat przystepnych... ale godzina totalnie sie nie zgadza... jeszcze nigdy sie nie zdazylo zeby domena zarejestrowana o 13:00 spadla w przeciagu nawet godziny od tej 13:00 ...

 

Jezzu FlashT Ty idz na praktyki do IPNU :)

Co ty taki sledczy Macierewicz jeste ?:)) Ale zeby juz zamknac ten twoj spiskowy temat z tym niby kitem spadania domen ! Mam chyba od Ciebie minimalnie wieksze doswiadczenie i o wszystko mnie mozna posadzic ale nie o sprzyjanie i chwalenie NASKU :P (zreszta z wzajemnoscia ;)) Ale nie zauwazylem w ciagu ostanich paru lat nic podejrzanego w spadach domen ! Zacznij obserwowac, zrob sobie testy a nie na latwizne, tylko pytasz i co wiecej nie wyciagasz wnioskow :P

Powiem ci dla ulatwienia ze te domeny z 13 spadaja zawsze o tej samej dokladnie godzinie i nie ma bata z dokladnosci atomowego zegara .Ale nie powiem ci o ktorej i innych tez prosze nie mowcie FlashTowi niech odrobi lekcje !:P

Share this post


Link to post
Share on other sites
acznij obserwowac, zrob sobie testy a nie na latwizne, tylko pytasz i co wiecej nie wyciagasz wnioskow :)

 

W końcu! Czekałem na ten post śledząc od początku ten wątek. Przecież to co się tu działo to po prostu... ręce opadają. Nawet NASK przyszedł i podał na talerzu, wraz nic nie dało.

 

Ludzie do tych rzeczy doszli w 100% sami, *da się*, choć (o zgrozo!) trzeba się trochę wysilić, poobserwować, poanalizować. Ale teraz, gdy praktycznie wszystkie potrzebne dane są jawne (whois), to przecież banał. Ale wiadomo, że „prościej” pytać, męczyć, a nuż ktoś poda na tacy...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pb: Kiedys mowiles ze to jest sztywna zasada z tymi 15 minutami, wrecz wyzywajac mnie, ze ja mysle inaczej... pokazalem kilkanascie kontrprzykladow... wiec zupelnie nie rozumiem o co Ci teraz chodzi.

 

Co do wypowiedzi kilofka... porozmawialem sobie z nim troche na priv i przyznam szczerze, ze jestem zniesmaczony. Raz mowi:

 

Powiem ci dla ulatwienia ze te domeny z 13 spadaja zawsze o tej samej dokladnie godzinie i nie ma bata z dokladnosci atomowego zegara

 

A pozniej:

 

A nie znajac nazwy domeny nie za wiele cie pomoge

 

oraz:

 

Dalej podtrzymuje to co powiedzialem ze te sapdy sa idealnie wyliczlne ale TAK zalezy od domeny ale nie powiem ci nic wiecej (...)

 

Tak wiec prosze tych 2 panow o nie braniu udzialu w tym watku, bo to do niczego totalnie nie prowadzi poza totalna dezorientacja.

 

 

A i jeszcze jedna rzecz: gdybym nie obserwowal, nie zdawalbym sobie sprawy z tego ze 15 minut w wielu przypadkach sie nie sprawdza.

Edited by FlashT

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pb: Kiedys mowiles ze to jest sztywna zasada z tymi 15 minutami, wrecz wyzywajac mnie, ze ja mysle inaczej... pokazalem kilkanascie kontrprzykladow... wiec zupelnie nie rozumiem o co Ci teraz chodzi.

 

Pisałem, że 15 dni to sztywna zasada i podtrzymuję to. Nie oznacza to jednak, że nie ma innych zasad, które też są sztywne...

 

...ale skoro nie odróżniasz nawet 15 dni od 15 minut, to rzeczywiście nie mam nic więcej do napisania.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pisałem, że 15 dni to sztywna zasada i podtrzymuję to. Nie oznacza to jednak, że nie ma innych zasad, które też są sztywne...

 

...ale skoro nie odróżniasz nawet 15 dni od 15 minut, to rzeczywiście nie mam nic więcej do napisania.

 

Chodzilo mi o 15 minut i napisalem 15 minut, nie wiem w czym problem. A skoro to sztywna zasada to co, ze niby wszystkie kontrprzyklady sobie wymyslilem?

 

Edit: W ogole co to za rozmowa?? Ja daje konkretne argumenty, przyklady, konkretne pytania zadaje a wy (ty i kilofek) nic konkretnego... argumenty w stylu "wiem, ale nie powiem" ... po co w ogole sie wypiowadacie w tej kwestii w takim razie?

 

Edit2: Jak ktos jeszcze nie zauwazyl juz dawno nie mowimy o domenach Naskowych, gdzie wszystko juz zostalo wyjasnione.

Edited by FlashT

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chodzilo mi o 15 minut i napisalem 15 minut, nie wiem w czym problem. A skoro to sztywna zasada to co, ze niby wszystkie kontrprzyklady sobie wymyslilem?

 

Edit: W ogole co to za rozmowa?? Ja daje konkretne argumenty, przyklady, konkretne pytania zadaje a wy (ty i kilofek) nic konkretnego... argumenty w stylu "wiem, ale nie powiem" ... po co w ogole sie wypiowadacie w tej kwestii w takim razie?

 

Wypowiadamy sie w tej kwesti po to zeby inni po twoich postach przesyconych atmosfera sledztwa opartego na blednym postrzeganiu nie mieli wrazenia ze to czego Ty nierozumiesz jest jakims kretactwem i spady sa pozostawione przypadkowi lub co gorsza jakims przekreta co miedzy wierszami probwales przemycic .

Gwarantuje ci ze tak nie jest i to jest najbardziej przejrzysta rzecz na swiecie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wypowiadamy sie w tej kwesti po to zeby inni po twoich postach przesyconych atmosfera sledztwa opartego na blednym postrzeganiu nie mieli wrazenia ze to czego Ty nierozumiesz jest jakims kretactwem i spady sa pozostawione przypadkowi lub co gorsza jakims przekreta co miedzy wierszami probwales przemycic .

Gwarantuje ci ze tak nie jest i to jest najbardziej przejrzysta rzecz na swiecie :)

 

Nigdy nie powiedzialem ze to jakies przekrety Nasku, nigdy. To tylko wasza interpretacja. Po prostu jestem umyslem scislym i jak cos mi sie nie zgadza, chce wiedziec dlaczego. Nie wystarczy mi odpowiedz "bo tak" albo "my wiemy, ale nie powiemy, przyjmij to za pewnik" ... Z reszta jak juz cytowalem, sam sobie zaprzeczasz, wiec raczej nic tutaj nie pomozesz. Nie mowiac juz o tym, ze mnie oskarzyles o klamstwo, czego nigdy Ci nie wybacze. Bo to, ze TY krecisz, nie znaczy, ze wszyscy kreca... albo ze tego kretactwa sie wszedzie doszukuja.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nigdy nie powiedzialem ze to jakies przekrety Nasku, nigdy. To tylko wasza interpretacja. Po prostu jestem umyslem scislym i jak cos mi sie nie zgadza, chce wiedziec dlaczego. Nie wystarczy mi odpowiedz "bo tak" albo "my wiemy, ale nie powiemy, przyjmij to za pewnik" ... Z reszta jak juz cytowalem, sam sobie zaprzeczasz, wiec raczej nic tutaj nie pomozesz. Nie mowiac juz o tym, ze mnie oskarzyles o klamstwo, czego nigdy Ci nie wybacze. Bo to, ze TY krecisz, nie znaczy, ze wszyscy kreca... albo ze tego kretactwa sie wszedzie doszukuja.

 

Jesli w twoich wypowiedziach dot tego watku sa takie stwierdzenia

Czy ja jestem jedyna logicznie myslaca osoba tutaj
Bujda na resorach

 

Nie oskarzam cie o klamstwa i wez wyluzuj :) Nie wprowadzaj takiej atmosfery :) Jesli ty jako "umysl scisly" nie widzisz zaleznosci w spadach to mnie prostemu kilofkowi fakt nie wypada sie wypowiadac :P Rozumiem ze jestes lekko poddenerwowany ale nie masz powodow. Mysle ze nie ma co dalej tego tematu przedluzac

Share this post


Link to post
Share on other sites

FlashT - zastanawiam się do czego jest ci potrzebna ta wiedza ?

Nie wątpię, że warto poszerzać zakres swojego profesjonalizmu związanego z domenami ale napisz jak chcesz to wykorzystać ?

Do przechwycenia własnych domen czy obcych ?

Bo jeśli chodzi o własne to masz jeszcze dwie inne, fantastyczne możliwości: przedłużenie domeny lub wykupienie na nie opcji :)

A jeśli chcesz przechwycić domeny innych, to moze warto to zlecić profesjonalistom ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jesli w twoich wypowiedziach dot tego watku sa takie stwierdzenia

 

Stwierdzenia dotyczace faktycznego stanu, z przykladami. Nie ma tu nic o Nasku.

 

 

Nie oskarzam cie o klamstwa i wez wyluzuj :) Nie wprowadzaj takiej atmosfery :) Jesli ty jako "umysl scisly" nie widzisz zaleznosci w spadach to mnie prostemu kilofkowi fakt nie wypada sie wypowiadac :P Rozumiem ze jestes lekko poddenerwowany ale nie masz powodow.

 

Jak juz sie bawimy w cytowanie (Twoj cytat z PM):

 

A wracajca do rzeczy to moze nie zauwazyles ale jestem bardzo uczulony na to jak ktos krecie i od reki trace chcec na dalsze dyskusje jesli ktos mnie traktuje jak leszcza i wciska kity aby tylko osiagnac cel

 

Mysle ze nie ma co dalej tego tematu przedluzac

 

Prosze apze o wyczyszczenie tego watku, zeby zostal doprowadzony spowrotem do uzywalnosci. Jak widac ta dyskusja jest OT i nie odpowiada na moje (a pewnie i wielu innych uzytkownikow) pytanie.

 

A jeśli chcesz przechwycić domeny innych, to moze warto to zlecić profesjonalistom ?

 

PM. /// (Ocenzurowano na probe Kangura :P) ///

Edited by FlashT

Share this post


Link to post
Share on other sites
PM. Az takim chamem nie jestem zeby publicznie wyciagac tu niektorych brudy.

Słusznie prawisz - brudów nie powinno się prać publicznie ale nie pisz proszę tak odpowiadając na mój post bo ktoś jeszcze skojarzy brudy z moją skromna osobą a tak chyba nie powinno się tego kojarzyć.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×