Jump to content
polo333

.net.pl - czy to już totalny trup?

Recommended Posts

Czy posiadacie w swoim portfolio jakiekolwiek domeny .net.pl? 

 

Czy udało się Wam jakąś sprzedać?

Jakie znacie zagospodarowane net.pl? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Akurat .net.pl nie mam ani jednej, ale widzę, że topowe nazwy/frazy są pozajmowane (np. hotel.net.pl czy crypto.net.pl).

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdecydowanie .net.pl nie istnieje. Patrząc na statystyki NASK, to niedługo .edu.pl wyprzedzi to rozszerzenie. Obecnie jest 23092 domen .net.pl, co stanowi 0,91 % wszystkich domen .pl. Dla porównania w 2010 roku było ich 32283, co stanowiło 1,90 %. Nigdy nie były to zbyt popularne domeny.

 

https://dns.pl/statystyki/liczba_aktywnych_nazw_domeny_pl_z_podziałem_na_strefy

 

Jedną z większych sprzedaży była sprzedaż przez Sedo domeny sex.net.pl za ok. 5000 PLN. A było to w... 2008 roku :P

 

DD

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja kilka sprzedałem, ale to było faktycznie półtorej dekady temu i obecnie nie mam żadnej.

.edu.pl za to bardzo lubię i też uważam, że niedługo będzie #3 po .pl i .com.pl.

Ogółem z funkcjonalnych mam 40 .com.pl, 15 .edu.pl i po jednej: .info.pl, .org.pl i .biz.pl

  • Like 1
  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

W zasadzie to w Polsce liczą się tylko .pl  (i trochę .com.pl), we Francji (.fr), w Niemczech (.de), itd. itd.  Oraz globalne i kontynentalne: .com, .asia. itp.  czy na kontynencie europejskim -> .eu Reszta końcówek jest do #*$*FDSP@#&@N - inaczej mówiąc zainteresowanie nimi jest niewielkie, właściwie żadne.

Edited by YamahaFan

Share this post


Link to post
Share on other sites
16 godzin temu, meloo napisał:

Akurat .net.pl nie mam ani jednej, ale widzę, że topowe nazwy/frazy są pozajmowane (np. hotel.net.pl czy crypto.net.pl).

 

Zawsze można kupić bo są wolne (i wolne zostaną):

 

hotel.vacations

czy

crypto.pizza

;)

 

Narobili tych końcówek, nie wiadomo po co, komu i na co :D :D Ale to urzędasy podjęły decyzje, więc jest jak jest :)

  • Sad 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

net.pl , biz,.pl czy  info.pl to kicha. Jedynie  edu.pl jest OK - pod pozycjonowanie jest dobra (nie wiadomo jak długo jeszcze będzie, ale SEO-wcy je lubią).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×