Jump to content
oky

Opcja Domeny - Kiedy można ją wykorzystać?

Recommended Posts

Cześć, znalazłem fajną domenę, której niestety nie udało mi się przejąć. Znalazłem ją, gdy była już w stanie BLOCKED i miała wygasnąć. Jednak opłacono ją w ostatnim momencie. Teraz chcę zarejestrować opcję na tę domenę i mam pytanie: Czy opcje można wykorzystać, gdy domena przechodzi ze stanu REGISTERED do BLOCKED, a następnie jest określony czas na kupienie tej domeny? Jeśli kupuję opcję, gdy domena jest w stanie REGISTERED, a potem trafi do BLOCKED, czy mogę ją wtedy przechwycić? Czy opcja działa od razu, gdy domena trafi do stanu BLOCKED, czy dopiero po tym, jak stanie się dostępna jako wolna domena, przy czym mam pierwszeństwo przez 14 dni od wygaśnięcia?

Edited by oky

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opcję możesz założyć tylko gdy domena jest aktywna (REGISTERED) lub w postępowaniu wyjaśniającym (NASK_BLOCK), a zrealizuje się wyłącznie jeśli domena zostanie całkowicie usunięta, tj. na końcu 30-dniowego okresu wygasania (status BLOCKED) lub 5-dniowego okresu po ręcznym usunięciu (DEL_BLOCK). Realizacja opcji tworzy rezerwację domeny na Twoje dane i masz 14 dni na opłacenie jej rejestracji zanim domena ponownie wróci do puli wolnych. Dodatkowo, opcja jest usuwana jeśli wobec domeny zostaje wszczęte postępowanie arbitrażowe lub sądowe.

  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×