Jump to content
Sign in to follow this  
szogun

Punkty reputacji / konieczne zmiany

Recommended Posts

Witam,

chciałbym zgłosić mały problem, który dotyka wszystkich na naszym forum. Mianowicie punkty reputacji nie działają tak jak powinny - z tego co się orientuję powinna być możliwość wystawienia danej osobie jednego punktu reputacji, a nie 100 pod rząd.

 

Myślę, że powinno być tak - 1 punkt reputacji x osobie mozemy przyznac ponownie, jesli przyznamy xx punktow reputacji osobie y. Pewien MClaren oszust i sciemniacz dal mi 3 pkt reputacji minusowej bezpodstawnie, dlatego owa opcja mnie zbulwersowala ;-) Nie dosc, że cham i sciemniacz to jeszcze spamuje mi reputacje.

 

Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pkt reputacji (tak pzynajmniej jest na innych forach nie wiem jak tu) przyznaje się od posta, dlatego jak ktoś chce być hamski to może ci atrzaskać minusów

Share this post


Link to post
Share on other sites

Narazie Szogun to nie masz żadnych minusów. :)

Jak ma ktoś coś ciekawego do powiedzenia, to widać już po pierwszym poście, chyba że jest początkujący to trzeba mu zalinkować. B)

Widzę że w końcu ktoś z "czatowego koła gospodyń" zaczął się udzielać i linkować.

 

Ja podchodzę do tej reputacji i ilości postów tak :

 

....i świruje Merca... to prawie jak Maklaren.....

 

Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dopiero dzisiaj zobaczyłem że można wejść na te reputacje i poczytać komentarze. Człowiek uczy się przez całe życie. :)

 

Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A niech dają negatywne punkty reputacji, ja także dostałem za tzw. przysłowiowe nic.

I nic sobie z tego nie robię, reputacja nie jest żadnym wyznacznikiem jak dla mnie.

Pozdro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postanowiłem nie bawić się w dodawanie/odejmowanie punktów i jak dotąd nikomu ich nie przyznałem choć niektórym z Was należałyby się jak najbardziej.

Zastanawiam się jednak jak skorygować niektóre oceny.

Dostrzegłem właśnie, że ktoś mi napisał : naciągacz i manipulator ...

Jak mogę domagać się wyjasnień w takiej sytuacji i ew. sprostowania takiej - wg mnie - krzywdzącej opini ?

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie to uważam, że wogóle opinie i pkt reputacji są niepotrzebne. Po co nam to?

 

EDIT:

 

Chociaż jak tak się człowiek zstanowi to np. autorowi tego tematu chyba będę musiał dać minusa i to dużego bo przez ponad miesiąc nie moge się doprosić kodów authinfo do domen wygranych na aukcji:

 

http://www.di.pl/index.php?showtopic=13672...anowanieogrodow

 

Oczywiście zapłaciłem dodatkowo prawie 200 żeby nie bawić się w cesje tylko otrzymać kody i do tej pory ich nie mam.

:rolleyes::blink:;);):blink:

Edited by Heden

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nam nie, ale przyda się na pewno osobom z zewnątrz.

Dlatego m.in. pozwoliłem sobie zadać to pytanie dotyczące opinii na mój temat.

Pal licho punkt ujemny bo i tak nie przykładam do tego większej wagi ale jeśli ktoś nazywa mnie oszustem to mam chyba prawo obrony ?

Oczekuję więc, że no_name ( nie mylić z Noname ) udowodni, że go oszukałem.

A jeśli tego nie wykaże, to niech skoryguje swój opis by był zgodny z prawdą lub proszę o usunięcię postu przez admina.

Taka ocena może bowiem szkodzić mojemu dobremu imieniu i utrudniać dokonywanie transakcji.

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites
Cos mi sie wydaje ze usuniemy te punkty.

Proponuję jeszcze chwilkę poczekać - niech zainteresowany ma czas wypowiedzieć się w tej sprawie.

A jeśli zdecydujecie się w ogóle je usunąć, to mam nadzieję, że ten człowiek i tak zechce się wytłumaczyć z tego co napisał.

Wysłałem mu na pw prośbę o rzeczowe uzasadnienie tej oceny.

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak dla mnie to uważam, że wogóle opinie i pkt reputacji są niepotrzebne. Po co nam to?

 

EDIT:

 

Chociaż jak tak się człowiek zstanowi to np. autorowi tego tematu chyba będę musiał dać minusa i to dużego bo przez ponad miesiąc nie moge się doprosić kodów authinfo do domen wygranych na aukcji:

 

http://www.di.pl/index.php?showtopic=13672...anowanieogrodow

 

Oczywiście zapłaciłem dodatkowo prawie 200 żeby nie bawić się w cesje tylko otrzymać kody i do tej pory ich nie mam.

:rolleyes::blink:;);):blink:

 

Hehe tak to bywa ;)

 

REGISTRAR: Home.pl Sp. J.

pl. Rodła 9

70-419 Szczecin

Polska/Poland

+48.914325555

+48.801445555

info@home.pl

 

Kupiona w home a tam dopiero po przedłużeniu na następny rok daja Authinfo co jest warte=99zł więc tak szybko się chyba nie doczekasz...

 

No ale myślę, że dla szoguna to nie problem:

300.000tys złotych

Share this post


Link to post
Share on other sites
Hehe tak to bywa :rolleyes:

 

REGISTRAR: Home.pl Sp. J.

pl. Rodła 9

70-419 Szczecin

Polska/Poland

+48.914325555

+48.801445555

info@home.pl

 

Kupiona w home a tam dopiero po przedłużeniu na następny rok daja Authinfo co jest warte=99zł więc tak szybko się chyba nie doczekasz...

 

No ale myślę, że dla szoguna to nie problem:

300.000tys złotych

 

Zapłaciłem te 2 x 99 i kodów jak nie było tak nie ma.

 

EDIT:

 

Nie chcę robić OT ale dla mnie temat z 300.000 wyglądał raczej na temat stworzony tylko po to żeby narobić szumu wokół swojej osoby. Nie odebrałem go poważne. Wg mnie typowe przechwałki. Chociaż oczywiście mogę się mylić. :blink:

Edited by Heden

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie chcę robić OT ale dla mnie temat z 300.000 wyglądał raczej na temat stworzony tylko po to żeby narobić szumu wokół swojej osoby. Nie odebrałem go poważne. Wg mnie typowe przechwałki. Chociaż oczywiście mogę się mylić. :blink:

 

Z tym 300tys. to taka metafora i sądzę dokładnie jak ty, a ludzie się zaczęli baaardzo rozpisywać co może z taką kwotą zrobić ;-) No ale jak ktoś lubi sztuczny ruch wokół siebie robić to jego sprawa :rolleyes:

Ciekaw jestem tylko co już takiego zakupił :blink:

Edited by Kornel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zauważyłem ciekawą rzecz: Gdy klikniemy w link (np. u Kornela o tresci " 0 (-3 pts)" ) i w oknie szybkiej odpowiedzi klikniemy na dodaj odpowiedź, bez wyboru rodzaju oceny, wyswietli nam się statystyka reputacji! Spróbujcie, jak nie dojdziecie do statystyki, to zaczy, ze jestescie SŁABI :rolleyes:;) !

 

Pierwszy jest DawPi (31 pkt)

Potem Domainer

trzeci Daniel Dryzek

I czwarte miejsce Pan_Grzegorz

Edited by MasterofPoland

Share this post


Link to post
Share on other sites

No bardzo ciekawa rzecz :rolleyes:

 

Na samej gorze forum masz Chat - Reputation - Kalendarz - Użytkownicy - Szukaj - Pomoc ;) To jest odnosnik do tego samego ;)

 

To ze po kliknieciu na Dodaj odpowiedz tam Cie przekierowywuje to jest normalne, pewnie cos na zasadzie

if $_GET/$_POST jest null else przekieruj gdzies tam :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odświeżam temat reputacji, bo od pewnego czasu daje się zauważyć pewien problem. Otóż ostatnio pojawiają się na tym forum szybkostrzelni użytkownicy, niedawno zarejestrowani, mający po kilkadziesiąt - kilkaset postów, jeszcze zieloni w sprawach domen a już wypowiadający się ze stanowczością w różnych kwestiach.

 

Dla mnie samego nie stanowi to problemu - posty wątpliwej jakości i wprowadzające w błąd potrafię rozpoznać, a tych użytkowników ignoruję, natomiast dla osób z zewnątrz i nowych mogą oni stanowić szkodliwy autorytet.

 

Proponuję przedyskutowanie powrotu reputacji lub jakiegoś rozwiązania, które umożliwiłoby szybkie rozpoznanie takich użyszkodników.

Od siebie proponuję wprowadzenie reputacji na następujących zasadach:

 

1. reputacja jest przypisana do użytkownika a nie do posta czy tematu

2. wybranemu użytkownikowi można przypisać +1, 0 (domyślnie) lub -1 punktów reputacji

3. każdy użytkownik może przypisać maksymalnie 10 ujemnych i 10 dodatnich reputacji.

4. suma reputacji pojawia się pod awatarem użytkownika, jeśli przekroczy odpowiedni próg, np - 10 punktów i +10 punktów

5. nie są możliwe komentarze do reputacji.

 

W ten sposób załatwiamy problem niesłusznych i odwetowych komentarzy do reputacji, oraz sprawiamy że reputacja (ujemna lub dodatnia) pojawi się dopiero po uzyskaniu odpowiedniej reprezentatywnej próby głosów.

 

Zachęcam do komentowania lub własnych propozycji. A administrację do komentarza czy jakiekolwiek zmiany w tej materii są w ogóle możliwe :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Popieram :P

Trzeba tylko pamiętać o tym, że na IPB nie da się wprowadzić każdej modyfikacji jakiej sobie wymyślimy :P

No na upartego można pisać do DawPi'ego, żeby zrobił ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×