Jump to content
useroniku

Który register przyjazny dla firm?

Recommended Posts

Witajcie w ten piękny dzień.

Jeśli prowadzicie działalność to którego rejestratora polecacie jako najbardziej przyjaznego dla firm ?

Mającego jakieś fajne promocje, szybki kontakt.

 

Z góry dzięki za odpowiedzi i małe uzasadnienia.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witajcie w ten piękny dzień.

Jeśli prowadzicie działalność to którego rejestratora polecacie jako najbardziej przyjaznego dla firm ?

Mającego jakieś fajne promocje, szybki kontakt.

 

Z góry dzięki za odpowiedzi i małe uzasadnienia.

 

home.pl - przysylaja nawet pro forme w kopertach, a promocje jakie tam sa, kazdy wie

 

nazwa.pl - czasami maja rozroznienia oferty dla firm i reszty, a co do faktur-zawsze papierkowe w kopercie

onet.pl - co prawda cen rewelacyjnych na start nie maja, ale faktura przychodzi w kopercie i to z pieczatka i podpisem ...

Ze znanych mi duzych jest jeszcze active24.pl i mysle, ze u nich tez nie mialbys klopotow, aczkolwiek wieki tam rejestrowalem domeny (w niedlugim czasie jednak mam zamiar, bo daja authinfo).

 

O az.pl zapomnij-wyprosic u nich fakture, albo korekte to jak wygrac miliard w totka. Ich dzial ksiegowosci to swiete krowy, a w dodatku mozna co nieco o nich poczytac juz na forum i o wsparciu/traktowaniu klienta... Co nie znaczy, ze nie rejestruje u nich domen, ale na faktury nawet nie licze.Maja czasami ciekawe promocje i authinfo tez aktualnie za grosze.

 

Dropped (pomimo fajnych cen i uslug) tez sie zbytnio nie nadaje, bo pomimo ze masz fakture, to wystawiona przez firme amerykanska, wiec poki u nas prawo fiskalne sie nie zmieni, albo jak nie masz dobrej ksiegowej, to zapomnij o odliczeniach.

 

Sa jeszcze domeny.pl i tez jest tam w miare przyjemnie, ale uwazaj na ichniejsze promocje ;) Mam tam tylko jedna domene i dopiero po lekturze na forum dowiedzialem sie, ze podpisalem cyrograf na trzy lata... Cale szczescie, ze ta domena i tak miala byc na dlugie lata ;)

Edited by empireus

Share this post


Link to post
Share on other sites

domeny.pl - kiszka, wpakujesz się na 3 lata

 

active24 - świetny rejestrator, jeśli masz firmę to problemem mogą być faktury - przysyłają tylko mailem, w dropped możesz mieć podobny problem - tutaj faktura jest amerykanska

 

home i nazwa - są w porządku

Share this post


Link to post
Share on other sites

czyli na prowadzenie wysuwają się :

1. home

2. active24

3. nazwa

 

w nazwie mam juz zwykłe konto i naprawdę mają dobrą organizację i fajne bajery ( podkładki pod myszkę gratis i faktury papierowe) no ale jeśli chodzi o ceny domen i przedłużenia(około 120 zl) to trochę lipa. poza tym czytałem, że różnie się zachowują przy authinfo.

o home wiele czytałem na forum i to sprawdzona inwestycja, no ale tylko 10 domen po 0,90 gr w tej ich promocji to trochę lipa jeśli chodzi o ofertę.

active24 i mailowe faktury to rzeczywiście może być problem.

 

ale w sumie wiadomo, że jest ta trójka tak naprawdę się liczy i dzięki Wam mam już jasność.

zacznę pewnie od tego, że wyślę jakiegoś maila do wszystkich i zobaczę która oferta będzie najlepsza.

dzięki za info. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Że niby dlaczego mailowe faktury to może być problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

bo drukowanie ich leci na mój koszt i zabiera czas, a moja księgowa jak czegoś nie oblooka na papierze z pięć razy to nie uwierzy, że coś takiego istnieje.

jak na razie dostaję z nazwy to wwalam do zbiorczej koperty i sobie leżą ;) i o nich zapominam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poza tym co to za problem z fakturami z USA? AFAIK wystarczy wystawić fakturę wewnętrzną i zaksięgować.

 

Edit: a faktury mailowe wystarczy raz w miesiącu wrzucić do jednego foldera, zaznaczyć wszystkie i wydrukować, nie trzeba otwierać setki kopert etc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Osłabiaja mnie takie opisy wpływające na decyzje o wyborze rejestratora:

"co do faktur-zawsze papierkowe w kopercie",

"faktura przychodzi w kopercie i to z pieczatka i podpisem",

"mają dobrą organizację i fajne bajery ( podkładki pod myszkę gratis i faktury papierowe)"

"jak nie masz dobrej ksiegowej, to zapomnij o odliczeniach",

 

Zależy wam na ładnych domenach czy może kupujecie je po to by mieć ładne faktury i podkładki pod myszki ? B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

z tymi bajerami to tak żartobliwie napisałem, wiadomo, że najważniejsze to bezproblemowe działanie i prosta obsługa domen oraz tanie koszty.

z drugiej strony jak płacić to za jak najbardziej pełne usługi, w tym papierowe faktury przychodzące do domciu i pełne wsparcie online.

 

zależy nam na ładnych domenach ale też na ładnym ich otoczeniu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daniel nie czytaj tego co teraz napiszę :)

 

Tym, którzy mają wątpliwości kogo wybrać podsyłam pewne porównanie:

 

Wchodzisz do sympatycznego lokalu, od wejścia podprowadzają cię do twojego stolika z widokiem na ładne domenki; częstują twoim ulubionym trunkiem; przez chwilę się w nie wpatrujesz; obsługa domyślnie i uprzejmie kojarzy klienta z tymi, które cię interesują; zaproszone z radością zostają przy tobie tak długo jak tylko chcesz; fundują ci masaż; spędzasz z nimi wiele pięknych dni podczas których to one staraja się o twoja satysfakcję; wraz z obsługą lokalu robią wszystko byś ich nie porzucił a w razie znudzenia są gotowe w każdej chwili odejść i podesłać koleżanki; raz po raz dostajesz prostą, niewygórowaną fakturę bez żadnych ukrytych kosztów, kopertę odrzucasz na stół niczym ściągany z głowy kapelusz, z przyjemnością płacisz należność i dalej cieszysz się z życia.

 

Wchodzisz do innego lokalu: upijają cię nim się rozejrzysz, podsuwają pierwsze lepsze domeny, wciskają kit, po otrzymaniu należności jesteś traktowany jak intruz, spędzasz z nimi wbrew swojej woli kilka następnych lat, do niczego nie jest ci to już potrzebne ale nadal musisz z nimi być i płacić różne dziwne koszty. W pięknych kopertach dostajesz wysokie faktury i bajery, które w tej beznadziejnej sytuacji mają cię pocieszyć. Do głowy przychodzi ci tylko jedna piosenka: Och Ziuta ...

 

Czy naprawdę warto zwracać uwagę na kapelusze i żenić się z Ziutą ? B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kangur nie dorzucaj juz tak do pieca B) ja stawiam Active ponad Home, ale to nie znaczy, ze wszystko maja lepsze, np. pomoc jest znacznie lepsza w Home i zawsze dzwonie do nich z mila checia i to 24h, w Active juz jest z tym troche gorzej i wole np. uderzyc od razu do Wujka :) niz kontaktowac sie z bokiem

Share this post


Link to post
Share on other sites
Osłabiaja mnie takie opisy wpływające na decyzje o wyborze rejestratora:

"co do faktur-zawsze papierkowe w kopercie",

"faktura przychodzi w kopercie i to z pieczatka i podpisem",

"mają dobrą organizację i fajne bajery ( podkładki pod myszkę gratis i faktury papierowe)"

"jak nie masz dobrej ksiegowej, to zapomnij o odliczeniach",

 

Zależy wam na ładnych domenach czy może kupujecie je po to by mieć ładne faktury i podkładki pod myszki ? B)

 

Pytanie bylo nie o fajne domeny tylko : Który register przyjazny dla firm? Jak masz kilkadziesiat domen, to jednak chcialbys je w koszta wrzucic, co przy odnowieniu nie jest wcale mala kwota. Pieczatka i podpis aktualnie juz nie sa wymagane jak kiedys, tu sie zgodze, ale swiadczy to o podejsciu rejestratora do klienta. Inna sprawa jest tez faktura amerykanska, ktorych ja osobiscie wole sie nie tykac. Nie wiem jak teraz, ale dawniej by to rozliczyc to byl koszmar. Skoro Tobie to lotto, nie znaczy ze innym tez to zwisa. Nie wszyscy tez kupuja domeny jedynie na handel-gro osob tutaj zajmuje sie tez hostingiem i posredniczy w zakupach domen dla swoich klientow, wiec takie duperele jak poswiadczona podpisem i pieczatka faktura dla mnie jest sygnatariuszem, ze faktycznie w razie klopotow moge pociagnac rejestratora do odpowiedzialnosci. Zauwaz, ze faktury wystawiane elektronicznie do pobrania, nie sa przez ani jednego rejestratora podpisane cyfrowo. Co sie stanie, jak rejestrator okaze sie naciagaczem? Jak wowczas udowodnisz np. w sądzie lub przed skarbowka, ze to nie Ty sobie takiego PDFa zmajstrowales? No i faktura przydaje sie tez przy odsprzedazy, bo musisz sie pozniej jakos okazac przed US co tak naprawde sprzedales. Nie majac faktury nabycia, urzad moze Cie posadzic o pranie brudnych pieniedzy...

 

Tak na marginesie, to ostatnio jak Cie czytam, to obserwuje mase zlosci i uszczypliwosci w kazdym temacie w jakim tylko sie pojawisz

Share this post


Link to post
Share on other sites
...ostatnio jak Cie czytam, to obserwuje mase zlosci i uszczypliwosci w kazdym temacie w jakim tylko sie pojawisz

Nie mam zamiaru nikomu robić nic na złość. Moje wypowiedzi być może nie dla każdego są balsamem ale uważam, że czasami lepiej użyć wyrazistych i dosadnych określeń/porównań niż co innego pisać a co innego myśleć.

 

Odpowiadając na twoje wątpliwości.

Mam obecnie ok. 700 domen i muszę się rozliczyć z każdej złotówki gdyż zarządzam spółką, która jest zobowiązana do prowadzenia pełnej księgowości. Udokumentowanie każdego poniesionego wydatku jest więc dla mnie koniecznością o czym wiedzą wszystkie te osoby z forum, z którymi robiłem jakiekolwiek interesy.

Niemniej ładna faktura nie może przesłaniać mi celu jakim jest zgromadzenie jak najbardziej wartościowych domen bez względu na to czy będą służyły dalszej odsprzedaży czy też wykorzystam je do własnych potrzeb.

Współpraca z rejestratorami nie może być postrzegana tylko przez pryzmat faktury czy podkładki pod mysz.

 

Najbardziej przyjazny jest ten z nich, który potrafi rozpoznać i w porę zaspokoić jak najwięcej moich potrzeb związanych z tym biznesem; zapewnia mi profesjonalną obsługę, nie ma ukrytych kosztów i zapisów w umowach. Jest elastyczny i godny zaufania.

Ma przyzwoicie niskie ceny, udostępnia mi sprawny panel zarządzania i ze zrozumieniem podchodzi do moich problemów, które rozwiązuje możliwie najszybciej. Każdy może szukać czegoś innego ale ograniczanie pola widzenia głównie do ładnej faktury w kopercie absolutnie mi nie wystarcza.

Jeśli będziesz miał okazję wziąść udział w jakiejś konferencji dotyczącej e-fakturowania, to gorąco polecam.

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites
Edit: a faktury mailowe wystarczy raz w miesiącu wrzucić do jednego foldera, zaznaczyć wszystkie i wydrukować, nie trzeba otwierać setki kopert etc.

 

AFAIK w świetle obecnych - absurdalnych ale jednak obowiązujących przepisów, faktura wydrukowana przez Ciebie jest nieważna dla US. To sprzedający powinien wydrukować fakturę i ją dostarczyć. Wszystko jest ok dopóki podczas ew. kontroli nie wygadasz się przypadkiem, że "Print" kliknąłeś Ty, a nie sprzedający. B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kangur - oczywiście, że wygląd, estetyka, czas dostania itp. faktury to nie powód do zachwytów, bo ważniejsza jest realizacja rejestracji domeny i dobre jej utrzymywanie, no ale taka przejrzysta, papierowa, z niską ceną domeny, wydrukowana u registera faktura to chyba duży plus przy pilnowaniu kosztów B). A te podkładki pod myszy to już zostaw w spokoju, bo czepiłeś się tego jak rzep kangurzego futerka. :)

Oczywiście fajnie gdyby poza listą opłaconych faktur na stronce registera było jakieś zestawienie wszystkich faktur opłaconych w danym miesiącu, które to zestawienie można np. wyeksportować do excela i potem sobie analizować. No ale jak podejrzewam na razie takie bajery to tylko w Erze. ;)

 

Tobi - Twoja ciekawostka mnie rozłożyła na łopatki. Wiem, że żyjemy w chorym Państwie, ale takiej choroby US to jeszcze nie słyszałem ;) dzięki za przestrogę.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie mam zamiaru nikomu robić nic na złość. Moje wypowiedzi być może nie dla każdego są balsamem ale uważam, że czasami lepiej użyć wyrazistych i dosadnych określeń/porównań niż co innego pisać a co innego myśleć.

Nooo dooobra, niech Ci bedzie ;) bo i ja czasami to stosuje :)

 

Mam obecnie ok. 700 domen i muszę się rozliczyć z każdej złotówki gdyż zarządzam spółką, która jest zobowiązana do prowadzenia pełnej księgowości.

Czyli masz ksiegowa na pelnym etapie. Ja np. sam sie rozliczam. Jest na dodatek w PL taki preceder, o ktorym doskonale powinienes wiedziec, ze co US to kazdy inaczej interpretuje prawo ;)

 

Zgodze sie z Toba, ze zloto, to nie to, co sie ladnie swieci. Napisalem swoje opinie dot. wlasnie przyjaznosci firmom... Napisalem tam, ze az.pl pod tym wzgledem to koszmar, co nie znaczy, ze nie rejestruje tam domen .Co do faktur via mail/panel-czasami zdaza mi sie zapomniec je wydrukowac B)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Niestety Tobi ma rację. Faktura wydrukowana przez kupującego w świetle przepisów US jest nieważna. http://prawo.vagla.pl/faktury_elektroniczne

 

Nie do końca ma rację.

 

Jedynie wydrukowana faktura wystawiona prze POLSKĄ firmę z punktu widzenia US nie jest fakturą. Faktury wystawione przez zagraniczne

firmy (tam gdzie wolno w ten sposób postępować) są jak najbardziej uznawane w naszym kraju.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czyli masz ksiegowa na pelnym etapie. Ja np. sam sie rozliczam. Jest na dodatek w PL taki preceder, o ktorym doskonale powinienes wiedziec, ze co US to kazdy inaczej interpretuje prawo B)

Na obecnym etapie nie mam księgowej na etacie ;)

Księgowość podobnie jak rejestracje i łapanie domen a także wszystko to co zabierałoby mi dużo nakładów i czasu bez gwarancji osiągnięcia spodziewanego rezultatu, zlecam profesjonalistom pracującym na własny rachunek.

Gdy kiedyś zaczynałem działalność wszystko próbowałem robić sam.

Mam nadzieję, że nigdy więcej nie popełnię już tego błędu.

Teraz deleguję wszystkie zadania, które są możliwe i skupiam się tylko na tym co lubię i na czym się znam.

Dzięki coraz większej konkurencji zarówno wśród księgowych jak i wśród rejestratorów, ich oferta staje się coraz bardziej profesjonalna.

I wierz mi, że ktoś taki nie musi być najtańszy na rynku.

Bo w cenę pełnego zakresu swoich usług ma wliczone nie tylko poznanie interpretacji prawa ale i spokojny sen :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kiedyś sprzedałem IDN siatkówka*pl, (pomijając już fakt że, do dnia dzisiejszego nie wiem czy to był handlarz czy rzeczywisty enduser) i kupujący zapytał mnie który hosting i jakiego rejestratora polecam. Powiedziałem że musi wybrać miedzy Home i Active24. To był taki remis ze wskazaniem na Active24.

 

Obie firmy oferują wysoki poziom obsługi i myślę że miedzy tymi firmami należy rozpatrywać ewentualny zakup określonej usługi. Bardzo miło wspominam kontakt "domenowy" ze wspomianymi firmami, więc podejrzewam że hostingowy jest również na wysokim poziomie. Miło wspominam wejście na "całodobową pomoc techniczną" w Home, wszedłem tam o trzeciej nad ranem i rzeczywiście uzyskałem niezbędną pomoc.

 

Heh, jest to w tej chwili dla mnie ciężki orzech do zgryzienia, bo sam muszę wykupić w końcu jakiś pakiet.

 

A dla firmowców-domenowców polecam polskiedomeny.pl. B)

 

Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×