Jump to content
ryskadow

PYTANIE - wysylanie e-maili do firm zagranicznych

Recommended Posts

Witam!

 

 

Coraz czesciej spotykam sie z wolnymi domenami EU (o ogolnym znaczeniu)

gdzie inne koncowki sa zajete np com de net info biz org.

 

Czy wysylaliscie moze juz mejle do firm zagranicznych proponujac im domene eu.

Np widze ze niemiecka firme ma adres .de....czy warto jej zaproponowac domene eu

 

Czy moze podeslac im tylko e-mail z krotka informacja ze domena jest na sprzedaz i z linkiem do zaparkowanej domeny na sedo i jesli beda zainteresowani to rozpoczna negocjacje?

Wiem ze niemcy sporo inwestuja w domeny eu.

 

Jest ciekaw Waszych opinii i doswiadczen w tym temacie.

 

Ryszard

Share this post


Link to post
Share on other sites
Np widze ze niemiecka firme ma adres .de....czy warto jej zaproponowac domene eu

nie warto

Czy moze podeslac im tylko e-mail z krotka informacja ze domena jest na sprzedaz i z linkiem do zaparkowanej domeny na sedo i jesli beda zainteresowani to rozpoczna negocjacje?

Podsylasz komus spam z linkiem do parkingu - tak, beda zainteresowani :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pewnie ze warto nic na tym nie tracisz.

 

Wysłalem ostanio do niemieckiej firmy maila z pytniem czy by nie byli zainteresowani odkupieniem domeny z koncówka eu , która była ich nazwą firmy, a ja pod tym adresem od kilku lat miałem serwis z filmikami . I są zainteresowni. Troche przesadziłem z cena ale korespndencja trwa:]

 

#Pan_Grzegorz

na jakiej podstawie twierdzisz ze nie warto?? może jakiś przykład pisanie nie bo nie nie ma sensu chyba??

jeśli sie opierasz na doświadczeniu to podaj prosze przykłady moze nie udane mailingi etc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobrze, że padł taki temat. Mnie także ostatnio interesuje podejście Niemców do domen .EU. Właśnie zarejestrowałem słynną nazwę tylko, że w .eu, gdzie .de zajęta. Też mnie temat nurtuje. Może ktoś zna podejście Niemców do tematu i kolejność w jakiej klasyfikuja domeny: .de, .com, .eu itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Może ktoś zna podejście Niemców do tematu i kolejność w jakiej klasyfikuja domeny: .de, .com, .eu itd.

 

Podejscie jest proste: jesli chcesz sie liczyc, musisz miec .de i praktycznie to wystarczy. Co prawda NIemcy sie lubuja rowniez w domenach .eu, ale chyba bardziej trakuja to jako uzupelnienie w razie wyjscia firmy poza DE, natomiast osobiscie rzadko (moze nie zwracalem na to zbytniej uwagi) widuje na szyldach i ogloszeniach w NIemczech domeny inne niz .de Mimo wszystko Niemcy sa "najbardziej powaznym nabywca" domen .eu niz inne kraje

Share this post


Link to post
Share on other sites
#Pan_Grzegorz

na jakiej podstawie twierdzisz ze nie warto?? może jakiś przykład pisanie nie bo nie nie ma sensu chyba??

jeśli sie opierasz na doświadczeniu to podaj prosze przykłady moze nie udane mailingi etc.

Oczywiscie, ze nie mam doswiadczenia w tym obszarze bo nie widze sensu w pisaniu maili z oferta sprzedazy .eu - jezeli ktos ma .de, tak samo jak nie widze sensu w wykupywaniu domen z przedrostkami "nasza-" lub koncowkami "-euro2012", choc nie watpie, ze od czasu do czasu jakas z tych domen znajdzie nabywce.

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×