Jump to content
Dropped.pl

AfterMarket.pl - nowa giełda domen otwiera podwoje

Recommended Posts

Właśnie uruchomiona została giełda domen firmowana przez Dropped.pl, działająca pod adresem:

 

http://www.AfterMarket.pl/

 

Jest to pierwsza w Polsce giełda domen ze zintegrowanym system płatności, dzięki czemu cały proces kupna i sprzedaży jest realizowany w obrębie jednego serwisu. Wbudowany mechanizm Escrow zapewnia pełne bezpieczeństwo wszystkich przeprowadzanych na giełdzie transakcji.

 

Oto przegląd możliwości giełdy:

* Wystawianie aukcji domen oraz ofert sprzedaży domen

* Obsługa domen z Dropped.pl i spoza Dropped.pl (na razie tylko .pl)

* Mechanizm Escrow zabezpieczający wszystkie transakcje

* Możliwość składania ofert lub kupna "Kup teraz" (jeśli sprzedający ustalił cenę)

* Możliwość odrzucania i akceptacji ofert, oraz wystawiania na aukcję domen dla których otrzymano ofertę kupna

* Możliwość promocji swojego portfolio lub pojedynczych domen, także poprzez zaparkowanie na DNS Dropped.pl

 

W tej chwili na giełdzie znajduje się ponad 1200 domen, plus 220 aukcji. Zapraszam zatem do przeglądania ofert, kupowania oraz wystawiania sowich domen na sprzedaż!

 

W ramach promocji, do końca lipca większość prowizji za sprzedaż domeny została zniesiona, a pozostałe znacznie obniżone (szczegóły: http://www.AfterMarket.pl/cennik.htm )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fajnie, serwis na pewno się przyda i przysłuży rynkowi domen, szkoda tylko że „przy okazji” otwarcia serwisu podniesione zostały wszystkie opłaty, np. za transakcje escrow. Bo rozumiem, że te przekreślone ceny to ceny, które obowiązują poza promocją?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli taka ma być nowa cena na Escrow to coś tu jest nie w porządku. Rozumiem jeżeli sprzedaż jest na aukcji, to tu o wysokości prowizji można dyskutować (ale chyba nie wtedy kiedy sami promujemy, promujemy serwis i płacimy więcej?). Natomiast podniesienie ceny na Escrow, to byłaby totalna porażka serwisu. Jeżeli wzrost cen jest na skutek wprowadzenia programu partnerskiego, to jest to zły pomysł, i lepiej byłoby z takiego programu zrezygnować, jeżeli chodzi o Escrow. A najbardziej w tym cenniku dziwi brak preferencji dla domen utrzymywanych w Dropped, bardzo dziwne.

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli idzie o ceny, to zniesiona została prowizja 2.50% za wypłatę z konta, dlatego prowizje Escrow i aukcji są teraz wyższe. A to dlatego, że często ludzie pisali "Jak to, muszę płacić dwa razy??", więc chodziło mi o uproszczenie cennika i wprowadzenie jednej klarownej prowizji zamiast dwóch. Warto zauważyć, że od każdej wpłaty Platnosci.pl na wstępie pobiera ode mnie 2.40%.

 

Ale jeśli uważacie, że warto wrócić do poprzedniej wersji (niska prowizja ze Escrow i aukcję, ale za to druga prowizja przy wpłacie), i będzie to atrakcyjniejsze rozwiązanie, to tak zrobię. Tak więc, proszę o opinie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ale jeśli uważacie, że warto wrócić do poprzedniej wersji (niska prowizja ze Escrow i aukcję, ale za to druga prowizja przy wpłacie), i będzie to atrakcyjniejsze rozwiązanie, to tak zrobię. Tak więc, proszę o opinie :)

 

Pytanie zasadnicze: jaki procent użytkowników wypłacał pieniądze z konta po przeprowadzeniu sprzedaży?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ktoś pisał, że mu nie odpowiada, to nie ma powodów jeszcze do takich zmian. Dla mnie nowa wersja jest nie do przyjęcia w kwestii Escrow. Wolę zdecydowanie starszą. Nie rozumiem też Dropped, wcześniej była to "zachęta" do wydawania pieniędzy w Dropped, a teraz jest to zachęta do szukania innych rozwiązań niż Escrow Dropped. Przecież wydając uzyskane środki na licytacje domen na aukcji nie płaciło się tych dodatkowych 2,5%. Nie widzę miejsca na rynku dla innych prowizji na Escrow jak były. Prowizja od wypłat, pewnie chętnie jakby jej nie było, ale aktualna propozycja nie polepsza sytuacji, tylko na odwrót. Ewentualnie można zostawić nowy cennik, ale dla Escrow dać prowizje jakie były poprzednio. Choć wątpliwa jest też kwestia sprzedaży domeny bez aukcji.

 

Co do prowizji za aukcje to jest to kwestia zawsze do dyskusji, bo to zależy za ile można sprzedać domenę. Jakby ceny były konkretne, to i prowizja nie byłaby żadnym większym problemem. Faktem jest, ze teraz sprzedaże są śladowe. I teraz ktoś promując swoją aukcję, tak naprawdę bardziej przyciąga nowych klientów dla Dropped, niż sam zyskuje. Dodatkowo zdecydowanie powinny być promowane domeny zarejestrowane w Dropped, różnice 0,5% to tylko zamieszanie. Ten cennik ma tyle opcji, że nikt nigdy go nie zapamięta, co będzie powodować odczucie, że reguły nie są jasne, ale da się to przeżyć.

 

Nie wiem czy te opcje dodatkowe, na domeny spoza Dropped, nie spowodują ostatecznie tylko jakiś utrudnień. Bo kupując domenę trzeba znów się zastanawiać czy cesja nie jest papierowa (to powinno być jasno oznaczone, jak je teraz rozpoznać), itd., kupno takich domen będzie zapewne marginalne, i nie wiem po co ta opcja w ogóle jest. Za dużo wersji wprowadza zamieszanie dla osób znających serwis, a co powiedzieć dla osób pierwszy raz wchodzących na giełdę. Ja zawsze klientom podaje wszystko krok po kroku, inaczej pisaliby, że nie wiedzą co robić.

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Sprzedaję domenę zarejestrowaną w innym serwisie"

Wpisuje tam domene: askhdah.pl

 

i dostaje komunikat na czerwono:

"Musisz wybrać nazwę domeny!"

 

NO WYBRALEM askhdah.pl

i dla kazdej innej dzieje sie tak samo... jakas paranoja... ; /

Share this post


Link to post
Share on other sites

U mnie znow przy wystawianiu testowej domeny - wywalilo:

 

Do wystawienia aukcji potrzebujesz kaucji w wysokości 0 PLN, masz wpłacone tylko 0 PLN. Dokonaj wpłaty kaucji tutaj.

 

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jestem rozczarowany dzialaniem systemu... wrecz sfrustrowany maksymalnie tym faktem ze dostaje bezsensowny komunikat. Nie akceptuje tego typu sytuacji... i moze dlatego dzieki temu jestem tu gdzie jestem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prosze tylko dropped.pl o odpowiedz czy nie moge dodac na aukcje domeny zarejestrowanej poza dropped bo jestem debilem czy moze dlatego ze jest to beta i system nie moze skumac ze wpisujac cokolwiek.pl faktycznie to tam jest wpisane (wiec wywalanie komunikatu Musisz podac domene) stoi w sprzecznosci z logika. Bede bardzo wdzieczny za odpowiedz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Błąd z wystawianiem domeny spoza Dropped na aukcji oraz ze złą prezentajć informacji o kaucji został poprawiony.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pytanie zasadnicze: jaki procent użytkowników wypłacał pieniądze z konta po przeprowadzeniu sprzedaży?

Wszystko zalezy od tego kto jaka ma polityke z domenami. Ja, np. sprzedajac domene przez Escrow przewaznie wyplacam srodki, poniewaz nie licytuje raczej w aukcjach i wole miec pieniadze pod reka. Zastanawia mnie jedynie fakt czy nie mozna przyspieszyc czasu oczekiwania na wyplate?

Poza tym jestem za jedna prowizja, nawet jesli bedzie ona wyzsza :) Łatwiej mozna skalkulowac koszty

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wszystko zalezy od tego kto jaka ma polityke z domenami. Ja, np. sprzedajac domene przez Escrow przewaznie wyplacam srodki, poniewaz nie licytuje raczej w aukcjach i wole miec pieniadze pod reka. Zastanawia mnie jedynie fakt czy nie mozna przyspieszyc czasu oczekiwania na wyplate?

Poza tym jestem za jedna prowizja, nawet jesli bedzie ona wyzsza :) Łatwiej mozna skalkulowac koszty

 

ja nie wyplacam pieniedzy z aukcji...mam je na oplacanienowych rejestracji w panelu...wiec dla mnie to podwyzka o 2,5%

 

moze dac mozliwosc wyboru w panelu...jaki typ prowizji chcemy placic;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Łatwiej mozna skalkulowac koszty

 

nie umiesz dodać 2,5+2,5 i dlatego Dropped zmienia cennik, paranoja, lub po prostu falstart

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites

"w ogóle" ..

 

Ma sluzyc temu zebysmy w razie popelnienia błedu czy zmienienia decyzji o wystawieniu domeny - mogli to bezbolesnie zmienic/usunac :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dopiero przed chwilą włączyłem komputer i zajrzałem na AfterMarket i jakoś dziwnie wśród aukcji nie mogę znaleźć trzech domen, które wystawiłem tam testowo.

Coś przegapiłem ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

„Giełda została stworzona przez serwis Dropped.pl, co zapewnia współpracę wielu osób posiadających bogate portfolia domen na sprzedaż.”

 

Nie widzę związku. ;-P

 

Trochę lakoniczny tekst, mogłaby (a może mógłby? ;-) się bardziej rozpisać.

Tak, wiem że to tylko news, ale przy odrobinie dobrej chęci news też można uzupełnić o walory edukacyjne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cennik został zmieniony tak, aby prowizja była znów rozbita na sprzedaż i wypłatę. Jeśli jest to dla was wygodniejsze, to nie ma problemu :-)

 

Statystyki ruchu są brane z DNSów Dropped.pl, być może należy to lepiej opisać. Za chwilę zostanie dodana funkcjonalność, aby domeny można było skierować na DNSy Dropped a z nich masowo przekierować na parking np. NameDrive.

 

Prosiłbym, aby dalsze sugestie dodawać w dedykowanym do tego wątku :)

http://www.di.pl/index.php?showtopic=13766

Share this post


Link to post
Share on other sites
Statystyki ruchu są brane z DNSów Dropped.pl, być może należy to lepiej opisać. Za chwilę zostanie dodana funkcjonalność, aby domeny można było skierować na DNSy Dropped a z nich masowo przekierować na parking np. NameDrive.

 

 

co znaczy "za chwile" :))))

 

juz mozna? :)

 

i jak to bedzie dzialac?

czy pojawi sie strona z aukcja....i pod nia otworzy sie osobna strona z parkinkiem ND? czy tylko parking ND?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Najnowsze posty na forum

    • zomo.pl   Zapraszam na aukcję domeny od 69 PLN bez ceny minimalnej:   https://ddregistrar.pl/aukcje/10052/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-04-29 15:37:30) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-08 godz. 19:15   DD
    • logistyczna.pl   Aukcja od 1 zł bez ceny minimalnej:  https://www.aftermarket.pl/aukcja/2605727/  
    • Zapraszam na aukcję domen od 89 PLN bez ceny minimalnej:   pokolorujto.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10012/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-04-27 20:53:48) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-06 godz. 19:25   ginekolog24.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10011/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-04-27 20:50:34) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-06 godz. 19:25   DD
    • receptomaty24.pl   aukcja BCM
    • dorabiaj.pl dorabianie.pl pracedomowe.pl   Sprzedam
    • dziś zakończenie aukcji
    • http://www.wypozyczalniaprzyczepkrosnostyrus.pl/  
  • Oferty sprzedaży użytkowników

  • Member Statistics

    • Total Members
      19,180
    • Most Online
      898

    Newest Member
    BrodatyDev
    Joined
×