Jump to content
Dropped.pl

AfterMarket.pl - uwagi i sugestie

Recommended Posts

Takie przedsięwzięcia jak rozsyłanie magazynu po firmach powinno być mocno przemyślane i przede wszystkim musi mieć wartość dla czytelnika większą niż mailingi rozsyłane przez początkujących forumowiczów. Jeśli zapał i wizja tego czegoś będzie taka jak np wyceny domen to moim zdaniem bardzo zły pomysł. Nie chcę również przypominać innych pomysłów i zapału do nich ale jeśli podstrona cennik reklam jest sednem pomysłu to nie róbcie tego.

Share this post


Link to post
Share on other sites

(...) na pewno branża zasługuje na swój własny periodyk, choćby i był to kwartalnik - w cyklu miesięcznym temat szybko się wyczerpie (...)

ale czy bardziej perspektywiczne nie byłoby stworzenie niezależnego magazynu "Domeny Internetowe" i pogodzenie wszystkich głosów w dyskusji? Taka realizacja jako krótkoterminowy projekt jest super nawet dla takiego malkontenta jak ja, ale w proponowanej formule nie da się nawet wspominać o konkurencji a co dopiero NASK.

 

(...) Magazyn ma faktycznie szansę wyedukować wielu ludzi w kwestiach okołodomenowych - liczę że poruszycie ciekawe i ważne tematy typu zagrożenia DNS, poprawne ustawianie rekordów, cykl życia domen w różnych rejestrach, kwestie prawne związane z byciem abonentem, wzory kupna/sprzedaży, wyłudzanie od firm pieniędzy za testowane domeny .net.pl itd. Niech nie będzie to gazetka reklamowa tylko coś co nie traci wartości pomimo upływającego czasu i do czego warto wrócić choćby i po interesujące poradniki.

 

Generalnie oczywiście zgadzam się, bo branżowa publikacja jest potrzebna.

Diabeł jednak, jak zwykle, tkwi w szczegółach.

Adelard słusznie pisze, że bardzieju perspektywiczne byłoby stworzenie niezależnego magazynu "Domeny internetowe". Ponieważ uczestniczyłem w przedsięwzięciach związanych z mediami papierowymi, różnych co do częstotliwości (od dzienników, przez tygodniki, po miesięczniki), a także charakteru (media informacyjne i reklamowe), to mogę z pełnym przekonaniem powiedzieć, że różnica między zorganizowaniem i prowadzeniem czasopisma informacyjnego, a "gazetki" reklamowej jest ogromna.

Ta pierwsza wymaga stworzenia mniej lub bardziej licznego, ale jednak zespołu redakcyjnego pracującego nad planowaniem tematów, ich przygotowywaniem, pisaniem, redagowaniem. Do tego dochodzi część marketingowa związana m.in. z pozyskiwaniem reklam i innymi działaniami promocyjnymi.

Tymczasem w przypadku "gazetki" w grę wchodzi praktycznie tylko ta część marketingowa. Oczywiście to też nie jest łatwe, ale nie ma w ogóle co porównywać z prowadzeniem części redakcyjnej.

Będąc realistą, z wielką radością przyjmę więc: a) solidny, B) trafiający do właściwych odbiorców i c) regularnie wydawany magazyn promocyjny (żeby nie używac słowa "gazetka") branży domenowej.

Wyjaśnię co rozumiem przez poszczególne punkty:

a) solidny - a więc, bez błędów, na przyzwoitym papierze, z moderowaną ofertą domen (aby potencjalni KK nie zobaczyli totalnej ninji za 100k, bo to ich bardziej zniechęci, niż zainteresuje), domenami podzielonymi na czytelne działy, z uregulowanymi kwestiami prawnymi co do wystawianych domen, nie tylko odrzucanie cyber, TM, itp., ale i to o czym pisze słusznie lufthansa, czyli na przykład blokowanie cen, aby posiadacz domeny nie dopisał do ceny kolejnego zera zaślepiony możliwością sprzedaży,

B) trafiający do właściwych odbiorców, bo zbyt dużo widziałem w życiu projektów gazet reklamowych, których żywot kończył się wraz z pozyskaniem reklamodawców, a wydawanie czasopisma polegało na wydrukowaniu tylu egzemplarzy, ile jest potrzebnych do pokazania reklamodawcom, że coś wydrukowano, ale dystrybucję wśród właściwych odbiorców uznawano za zbędną; tak ad rem za właściwych odbiorców uważam m.in. wszelkie agencje reklamowe, interaktywne, itp (wiadomo o kogo chodzi), ale też bezpośrednio KK, do których można trafić chociażby przez obecność na wszelakich targach, kto na takowych bywa, to wie, że jest zawsze jakieś mikrostoisko z czasopismami branżowymi, można pomyśleć na przykład o wiodącej branży każdego z wydań i być na targach danej branży oraz wysyłać dany numer czasopisma do firm z tej właśnie branży, pomysłów może być ogrom, kwestia aby siąść i przemyśleć je PRZED wydawaniem pierwszego numeru,

c) regularnośc wydawania ma dwojaki aspekt, primo - jeśli potencjalni Klenci Końcowi będą wiedzieli, że magazyn promocyjny będzie systematycznie wydawany, to (rzecz dotyczy głównie pośredników, czyli wszelakich agencji) będą regularnie z niego korzystali, secundo - nie wiem, czy nie ważniejsze jest przekonanie posiadaczy domen do obecności w magazynie, co jest fundamentem stabilności budżetu, czyli sukcesu przedsięwzięcia.

 

Naturalnie, elementem tego magazynu może, a nawet powinien być jakiś skromny element redakcyjny, który z czasem może przerodzić się (oby tak było) w branżowe czasopismo, ale nie mam złudzeń, że startowanie tak ad hoc z czasopismem bez odpowiedniego przygotowania (logistycznego, marketingowego, czy chociażby finansowego) jest mrzonką.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kiedy szybkość wczytywania listy domen ulegnie poprawie? Kiedyś przy filtrze na xxx wszystko śmigało aż miło...

Po zmianie panelu i wprowadzeniu ajaxa wszystko zamula, trwa wczytywanie, ledwo scroll działa...

Edited by CzarnyElo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Możecie zmienić cenę domeny na giełdzie w panelu ? mi błąd wyskakuje :(

Nie można ani zmieniać cen, ani ustawiać nowych... Błąd bazy danych, zgłosiłem na support.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie można ani zmieniać cen, ani ustawiać nowych... Błąd bazy danych, zgłosiłem na support.

 

wczoraj tez nie dzialalo...moze po weekendzie poprawią :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od kiedy w AM można zobaczyć ile osób obserwuje nie nasze domeny? :P

Ponad to nie działa już opcja ukrywania nicka w ofertach sprzedaży...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ponad to nie działa już opcja ukrywania nicka w ofertach sprzedaży...

 

Faktycznie - teraz to się nawet wszystkie nicki odkryły.

Niektórzy mogą się teraz nieźle zdziwić, jak sobie jakieś dziwne poustawiali.

 

Data rejestracji na giełdzie też jest już u każdego widoczna. W sumie chyba nawet dobra zmiana (z subiektywnego punktu widzenia osoby, która nigdy nie ukrywała nicka na giełdzie oczywiście).

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie można ani zmieniać cen, ani ustawiać nowych... Błąd bazy danych, zgłosiłem na support.

 

Dostałem odpowiedź na mojego wczorajszego ticketa:

 

Proszę o wyczyszczenie cache przeglądarki oraz ponowną próbę zmiany ceny na giełdzie. Jeśli problem będzie nadal występował to prosiłbym o podanie przykładowej nazwy domeny i ceny, którą chciałby Pan ustalić.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy u Was nadal występuje błąd bazy przy zmianie lub ustawianiu cen domen na giełdzie?

U mnie czyszczenie przeglądarki nic nie dało i problem nadal występuje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy u Was nadal występuje błąd bazy przy zmianie lub ustawianiu cen domen na giełdzie?

U mnie czyszczenie przeglądarki nic nie dało i problem nadal występuje...

 

u mnie czyszczesnie tez nic nie dalo

 

nie da sie zmienic ceny np. domeny sprzetmotorowodny.pl

ale wg mnie zadnej nie da sa sie hurtowo zmienic (przycisk zapis na koncu strony)

 

 

Wystąpił błąd bazy danych. Prosimy o kontakt z administratorami serwisu z podaniem numeru błędu: 1354569115.

 

Po tym numerze bledu powinni wiedziec co to za sql szedl do bazy, ale pewnie nie wiedza ...

Edited by ryskadow

Share this post


Link to post
Share on other sites

nie da sie zmienic ceny np. domeny sprzetmotorowodny.pl

ale wg mnie zadnej nie da sa sie hurtowo zmienic (przycisk zapis na koncu strony)

 

Akurat przy hurtowych zmianach to raczej nie pomoże, ale jeśli chodzi o pojedynczą zmianę ceny udało mi się to zrobić klikając zapisz przy danej domenie. Spróbuj może Tobie też pójdzie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od kiedy w AM można zobaczyć ile osób obserwuje nie nasze domeny? :P

Nie potrafię się doszukać żadnej korelacji pomiędzy udostępnieniem tej liczby do publicznej wiadomości a ceną domen osiąganą w aukcjach, co więcej - kupiłem ostatnio za 10 PLN domenę która miała "Number of observers: 14", są też aukcje z observers: 1 które osiągnęły cenę ponad 1000 PLN...

Wniosek - jest to nikomu niepotrzebny dodatek który tylko zaciemnia sytuację :)

Edited by Adelard

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bo to jeden z tych pomysłów, które zwykle szkodzą, a rzadko pomagają, dlatego powinien być wybór, czy sprzedający chce pokazywać takie informacje. Opcja wyboru powinna być standardowo przy każdym nowym pomyśle.

 

Patrząc wstecz, to sytuacja na rynku domen w AM byłaby inna, gdyby nie został przyjęty model pomieszania rynku d2d z rynkiem kk. To był duży błąd w tworzeniu serwisu, co teraz wymaga umiejętnego rozdzielenia, gdyż jedno zupełnie nie pasuje do drugiego. Kiedy na rynku był większy ruch to kwestia była mniej zauważalna, teraz coraz bardziej ma to wpływ na osiągane efekty.

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie można przedłużyć domen .EU

 

Unable to perform operation (Chwilowy problem połączenia z systemem EURid, spróbuj ponownie. [9998] )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gdy w aukcji (jak np teraz u mnie) bierze udział osoba, przy której profilu widnieje "nieopłaconych aukcji z innymi ofertami XX%" widziałbym możliwość wyrzucenia jej z aukcji jednorazowo. W Allegro.pl można usunąć oferty podając powód. Czasem wyrzuciłbym taką osobę ponieważ istnieje spore ryzyko nieopłacenia. Natomiast na inne moje domeny niebędące aukcją mogłaby składać oferty.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najciekawsze aukcje dnia - nie chciałbym, by ominęła mnie jakaś ciekawa aukcja dlatego zapisałem się na newsletter, jednak otrzymywanie przez tydzień czy 10 dni info o tej samej aukcji jest męczące. Być może warto zrobić coś, by przesyłać tylko raz informację o danej aukcji? Zmienić na najciekawsze aukcje rozpoczęte dziś, lub kończące się dziś? Tymczasem wymieniane są aukcje na dany dzień, co dzień te same.

 

Informacje o możliwości dodania domeny do przechwycenia, która właśnie wygasa - mimo, że dodałem taką domenę kilka tygodni wcześniej, co dzień otrzymuję info, że mogą dodać ją po raz kolejny ;/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najciekawsze aukcje dnia - nie chciałbym, by ominęła mnie jakaś ciekawa aukcja dlatego zapisałem się na newsletter, jednak otrzymywanie przez tydzień czy 10 dni info o tej samej aukcji jest męczące. Być może warto zrobić coś, by przesyłać tylko raz informację o danej aukcji? Zmienić na najciekawsze aukcje rozpoczęte dziś, lub kończące się dziś? Tymczasem wymieniane są aukcje na dany dzień, co dzień te same.

 

Informacje o możliwości dodania domeny do przechwycenia, która właśnie wygasa - mimo, że dodałem taką domenę kilka tygodni wcześniej, co dzień otrzymuję info, że mogą dodać ją po raz kolejny ;/

 

Jestem za zrobieniem czegoś podobnego. Systemu. No, może systemu to za dużo powiedziane, ale załóżmy taką możliwość. Dostaję newsletter z domenami, klikam choćby w jedną z nich, przenosi mnie na podstronę w AM i tam mogę sobie zaznaczyć, która mnie interesuje. Następnie te, które mi się nie podobały nie pojawiają się kolejnym newsletterze, a te które dodałem do przechwycenia są przypominane za pośrednictwem e-maila o tym iż aukcja kończy się o takiej, a nie innej porze (pragnę zaznaczyć, że w zdrowym rozsądku, bo zasypywanie 1 000 przypomnień nie ma sensu, chyba że dany ów gość jest zapominaliski i będzie opcja przypominania co godzinę;).

 

To, tak ode mnie.

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

SSL zostal poprawiony.

 

Pozdrawiam,

Paweł

Od pół roku wysyłam do AM tickety o problemie z bezpiecznym połączeniem, więc może teraz tu spróbuję. ;)

 

Bezpieczne połączenie z AM u mnie nie działa. Sprawdziłem na ff, chromium, operze - wszystkie na linuksie. Jest to jedyny serwis, z którym mam taki problem więc zakładam, że to jednak nie jest problem po mojej stronie. Domyślam się, że może to być spowodowane użyciem najprostszego certyfikatu DV ustanowionego dla domeny: www.dropped.pl, który serwis próbuje używać także dla aftermarket.pl. Może się mylę ale u mnie w każdym razie pojawia się błąd niezgodności nazwy serwera z nazwą w certyfikacie i pomimo "dodania wyjątku" szyfrowanie połączenia nie działa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie można wykonać operacji (Chwilowy problem połączenia z systemem EURid, spróbuj ponownie. [9998] )

 

Akurat dzisiaj, kiedy mam kilka transferow :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×