Jump to content
Alex

Czyżby rynek zweryfikowal ceny za 2 literówki?

Recommended Posts

Widać najwyrażniej gwałtowne ochłodzenie w sprzedazy 2 literówek.

Ostatnie aukcje DS.pl, CF.pl, KB.pl cieszyły się raczej średnim zainteresowaniem a najwyższe oferowane kwoty (poza ds.pl) kształtowały sie na poziomie 12 tyś PLN.

 

Żadna z nich się nie sprzedała ponieważ cena minimalna nie została przekroczona.

Teraz zastanowić sie nalezy czy sprzedajacych poniosła fantazja przy ustaleniach cen minimalnych,

czy wpływ na ochłodzenie w kupnie 2 literówek ma ostatnia informacja o wprowadzeniu nowych gTLD,

czy też po prostu zainteresowani wolą inwestować w bardziej generyczne domeny majac na uwadze wzrost znaczenia wyszukiwarek.

 

Moim zdaniem ceny są zdrowo przesadzone ale nei bez powodu jest fakt że coraz więcej osób używa wyszukiwarki jako narzędzia do odszukania odpowiedniej strony.

Ciekaw jestem waszego zdania na ten temat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ej, przecież jest lato. Ludzie teraz myślą o chłodnych napojach za dwa pięćdziesiąt, o wypoczynku nad jeziorem, morzem, a nie o dwuznakowych domenach wartych po ponad dziesięć tysięcy złotych :(

 

edit: Domeny przyrównałbym do jesiennych wypadów do pubu - nie ważne, że piwo drogie, ważne, że wtedy bardzo smakuje i ma się ochotę na jeszcze więcej.

Edited by rocker

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie jestem pewien, czy to na pewno mało 12tys. za, 2literówke, kiedy domenę .pl można kupić od 70gr. Nie mieszałbym znaczenia wyszukiwarek do domen, dwuliterowych, domena ma inne zadanie, ma być łatwa do zapamiętania i prosta do wpisania.

Z wyszukiwarek, korzystam, od ponad 14lat(zanim, ktoś jeszcze słyszał o google) i na prawdę, tylko w czasach modemów, kiedy to wejście na wyszukiwarkę trwało ponad 1minutę, ryzykowałem wpisywania adresu bezpośrednio na chybił trafił w "pasek adresu"

Share this post


Link to post
Share on other sites
Widać najwyrażniej gwałtowne ochłodzenie w sprzedazy 2 literówek.

Widać najwyraźniej gwałtowne ochłodzenie w sprzedaży 1 literówek. Też żadnej ostatnio nie sprzedano.

 

 

Co ty się tak uwziąłeś na te dwuliterówki? Założyłeś już 5 czy 6 krytycznych tematów dot. dwuliterówek... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites
Widać najwyraźniej gwałtowne ochłodzenie w sprzedaży 1 literówek. Też żadnej ostatnio nie sprzedano.

 

 

Co ty się tak uwziąłeś na te dwuliterówki? Założyłeś już 5 czy 6 krytycznych tematów dot. dwuliterówek... :)

 

widziałeś jakąś sprzedaż jednoliterówki ostatnio?

Bo ja widziałem kilka 2 literówek i pomimo tego że słyszałem głosy o cenach 20-40K

to mają problem z dojsciem do ceny rzędu 12K

stąd ten temat :(

 

 

Oczywiście jak rocker pisał, można uznać że wakacje mają wpływ na zainteresowanie czy frekfencję aukcji ale chyba nie mają dużego wpływu na ceny.

To nie jest problem że nie ma bids... istota w tym że są niższe niż te cytowane przedziały 20-40K

 

Zresztą umówmy się że przed wakacjami sytuacja nie była inna :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie jestem pewien, czy to na pewno mało 12tys. za, 2literówke, kiedy domenę .pl można kupić od 70gr.

Nie widzę związku.

Share this post


Link to post
Share on other sites
widziałeś jakąś sprzedaż jednoliterówki ostatnio?

Bo ja widziałem kilka 2 literówek i pomimo tego że słyszałem głosy o cenach 20-40K

to mają problem z dojsciem do ceny rzędu 12K

stąd ten temat :(

 

 

Oczywiście jak rocker pisał, można uznać że wakacje mają wpływ na zainteresowanie czy frekfencję aukcji ale chyba nie mają dużego wpływu na ceny.

To nie jest problem że nie ma bids... istota w tym że są niższe niż te cytowane przedziały 20-40K

 

Zresztą umówmy się że przed wakacjami sytuacja nie była inna :)

bazujesz na cenach z allegro a aukcje to zadna wyrocznia - tak jak napisal Seles! znam przypadki ze dwuliterowka na allegro ledwo dochodzila do 10K przy slabym zainteresowaniu a ostatecznie zostala sprzedana za duuuzo wiecej (oczywiscie po za allegro).

Edited by rok1978

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ależ cena 12 tys. zł za te domeny jest jak najbardziej OK tym bardziej jeżeli uwzględnimy, że licytowali Domeniarze a nie EU !!!

 

Przejrzałem na Namebio aukcje 2 literowych domen .com (bez qvyz) i średnia wyszła coś koło 180.000$ za domenę.

Następnie przejrzałem domeny 3 literowe i średnia wyszła coś koło 18.000$ za domenę.

 

- oznacza to, że średnia cena za domenę 2 literową jest statystycznie 10 krotnie większa od ceny za domenę 3 literową

lub od drugiej strony:

- średnia cena za domenę 3 literową stanowi 10% ceny domeny 2 literowej

 

 

Więc zupełnie nie rozumiem dlaczego w Polsce domeny 2 literowe miałyby się sprzedawać na Allegro po 40 tys. zł podczas gdy na tej samej platformie aukcyjnej średnia cena sprzedaży domen 3 literowych wynosiłaby 300 zł :(

Mielibyśmy wówczas do czynienia z ponad 130 krotną różnicą w cenie - a i obecnie przy wspomnianych 12 tys. zł mamy do czynienia 40 krotną różnicą w cenie.

 

Mamy więc do czynienia z przeszacowaniem wartości domen 2 literowych, albo niedoszacowaniem domen 3 literowych.

 

Moja opinia jest taka, że kwota 12 tys. zł za domenę 2 literową jest w chwili obecnej jak najbardziej właściwa oraz mamy do czynienia z niedoszacowaniem domen 3 literowych, co zmieni się w przeciągu 6-8 miesięcy, gdy wszystkie domeny 3 literowe, które miały spaść spadną, zaś reszta będzie już miała pozakładane opcje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo dobry argument. Też obserwowałem ostatnio analogie w globalnych domenach i dokładnie tak samo zdziwiły mnie te rozbierzności.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mamy więc do czynienia z przeszacowaniem wartości domen 2 literowych, albo niedoszacowaniem domen 3 literowych.

 

Osobiście wolałbym, żebyś miał rację co do drugiego :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×