Jump to content
Sign in to follow this  
heden.pl

ZabawkiOgrodowe.pl

Recommended Posts

Jak w temacie :)

Co o niej myślicie? Na ile byście wycenili?

 

I proszę nie zerkać w google ;)

 

EDIT:

@pb: Byłem pewien, że coś napiszesz ;)

@rocker: Mam jeszcze hustawkiogrodowe*pl ;)

Edited by Heden

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wyniki w google nie są porażające ale za to bardzo konkretne ;-)

z 1-5k warta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo ładna (bo *Ogrodowe :)). Wyceniłbym na >5000zł.

 

# AltankiOgrodowe.pl

# DekoracjeOgrodowe.pl

# AkcesoriaOgrodowe.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie rozumiem skąd tak wysokie wyceny. Może bierze się to z mojego braku wiedzy nt branży lub domen w ogóle :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie rozumiem skąd tak wysokie wyceny. Może bierze się to z mojego braku wiedzy nt branży lub domen w ogóle :)

 

też mi się wydaje, że te wyceny to trochę na wyrost

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zgodzę się z tym, że osiągane ceny są dość niskie, prawdopodobnie właśnie ze względu na niewielką liczbę zarejestrowanych dotąd osób (jeszcze nie ma 100 użytkowników). Np. domena zabawkiogrodowe.pl została moim zdaniem sprzedana bardzo, bardzo tanio. Jest porównywalna, a może nawet lepsza niż moja drewnianezabawki.pl, na którą miałem już oferty 1-2k, ale czekam na coś bliżej 5k. Szkoda, że sam nie mogę licytować, bo niektóre z tych domen chętnie kupiłbym drożej. :-)

 

też mi się wydaje, że te wyceny to trochę na wyrost

 

Myślę, że powyższy cytat wcześniejszego postu pb jest odpowiedzią na post ala.pl :)

Edited by Heden

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy ktoś z nas (domeniarzy) kupiłby tę domenę za 5k PLN? Odpowiedź brzmi NIE.

 

Znowu wracamy do tematu wycen pod końcowego klienta - ale tak wyceniając domenę, to każda jest warta min. kilka tysięcy :)

 

Podam inny przykład - domeny trzyliterowe końcowi odbiorcy kupują w cenie od 1000 do kilku tysięcy PLN (średnio). Ale na rynku wtórnym, w segmencie d2d (domainer-to-domainer) można je kupić po kilkaset PLN.

 

Domenę zabawkiogrodowe.pl wyceniam na wysokie kilkaset PLN max.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się, że sytuację wyceny domen można trochę porównać do wyceny gruntów. Jeśli na danym gruncie ma stanąć centrum dystrybucyjne, to zwykle automatycznie wartość takiego gruntu rośnie przynajmniej 5-10x, jeśli nie więcej.

 

Pewnie podobnie jest z domenami. Co nie zmienia jednak faktu, że podstawą wyceny powinna być właśnie sytuacja, kiedy jeszcze nie wiadomo, jakie przeznaczenie znajdzie dany "grunt" - w naszym wypadku domena.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Domenę zabawkiogrodowe.pl wyceniam na wysokie kilkaset PLN max.

 

DD

 

Zdecydowanie popieram, więcej niz 1K nie jest warta, chyba, że dla końcowego klienta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Należy się zgodzić. Ale przewidywanie czy te centrum stanie jest właśnie kluczem do realnej wartości.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wydaje mi się, że sytuację wyceny domen można trochę porównać do wyceny gruntów. Jeśli na danym gruncie ma stanąć centrum dystrybucyjne, to zwykle automatycznie wartość takiego gruntu rośnie przynajmniej 5-10x, jeśli nie więcej.

 

Pewnie podobnie jest z domenami. Co nie zmienia jednak faktu, że podstawą wyceny powinna być właśnie sytuacja, kiedy jeszcze nie wiadomo, jakie przeznaczenie znajdzie dany "grunt" - w naszym wypadku domena.

 

DD

 

Dokładnie tak.

Idąc tym tropem dalej i porównujac domeny do gruntów..., to jak będzie wiadomo, że grunt chce kupiś duża sieć handlowa, to właściciel zacznie go cenić, niezależnie czy będzie w centrum czy na obrzeżach. Jak nie będzie takiej informacji, to przyzwoitą wartość będzie miał tylko grunt w centrum (odpowiednik domen premium)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zabawki ogrodowe to nie tylko wiaderko i łopatka, są także większe i droższe zabawki kosztujące kilka tysięcy złotych:

lt455am.jpg

 

BasenyOgrodowe.pl zmieniła właściciela za 1,5k ale Heden nie musi się nigdzie spieszyć i sprzedawać ją tak tanio. Myślę że każda cena powyżej 2,5k będzie dobrą ceną za tę domen. Zapewne producent zabawek ogrodowych, które są potem sprzedawane przez sieć sklepów stacjonarnych i online, może bez problemu zapłacić kilka tysięcy(to zaledwie 2-3 pensje) za jedyny dostępny adres internetowy .pl z nazwą jego wyrobu.

 

Tak czy siak, to dobry adres na którym nie można stracić.

 

wolna: ZabawkiOgrodowe.com

Edited by domainer

Share this post


Link to post
Share on other sites
BasenyOgrodowe.pl zmieniła właściciela za 1,5k

Moim zdaniem ta domena jest jednak lepsza niż zabawkiogrodowe.pl.

 

ale Heden nie musi się nigdzie spieszyć i sprzedawać ją tak tanio. Myślę że każda cena powyżej 2,5k będzie dobrą ceną za tę domen.

Jeśli cierpliwości wystarczy i pojawi się w przyszłości klient końcowy, to na pewno nikt nie straci na tej inwestycji :) Pod warunkiem oczywiście, że taki kupiec się pojawi - pewności oczywiście nie ma. Nie wiadomo też kiedy to nastąpi i ile będzie skłonny zapłacić.

 

wolna: ZabawkiOgrodowe.com

Co ciekawe zabawkiogrodowe.eu zajęta ;) Coraz częściej spotykam się z sytuacją, że domen .eu jest zajęta a .com wolna (oczywiście mówimy o polskich keywordach).

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Co ciekawe zabawkiogrodowe.eu zajęta :) Coraz częściej spotykam się z sytuacją, że domen .eu jest zajęta a .com wolna (oczywiście mówimy o polskich keywordach).

 

To chyba też moja. Ja osobiście wole eu od com w polskich keywordach ;)

 

EDIT:

@DD: Przecież zabawki ogrodowe to mogą być m.in również baseny ogrodowe. Natomiast basenyogrodowe już są znaczniej ograniczone. :

 

I nie piszę tego po to, żeby usłyszeć, że wyceniacie ją na 20k i upajać się w domu tą radością. Zdaję sobie sprawę, że bez jakiegoś sklepu (serwisu) domena jest tylko domeną. Jedna sama z siebie będzie droga a inna (teoretycznie kiepska) z serwisem będzie jeszcze lepiej wyceniana. ;)

 

Wrzuciłem ją do wyceny tylko po to, żeby coś działo się w tym dziale. ;)

 

@networker: I takie jak Twoja wyceny są najlepsze ;)

 

Tak naprawdę to wszyscy staramy kupować tanio a sprzedawać drogo. Mało tego każdy z nas jak już posiada jakąś domenę to uważa ją za prawie bezcenną ;)

Edited by Heden

Share this post


Link to post
Share on other sites

mi się domena podoba

i teraz wycena na dwa sposoby:

 

sam kupiłbym ją chętnie za max 1k

nie sprzedałbym za mniej niż 4k

Share this post


Link to post
Share on other sites
Moim zdaniem ta domena jest jednak lepsza niż zabawkiogrodowe.pl.

 

Wg tej samej zasady co kabriolety.pl są lepsze niż samochody.pl? :-P

 

@networker: trzeba było nie przespać aukcji. :-P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wg tej samej zasady co kabriolety.pl są lepsze niż samochody.pl? :-P

Po prostu wydaje mi się, że częściej ludzie będą szukać basenów ogrodowych niż zabawek - ale to moje bardzo subiektywne uczucie :)

 

A kabriolety raczej nie są lepsze od samochodów, ale już samochody są lepsze od pojazdów ;)

 

@ Heden - masz rację, warto czasem coś wrzucić do wyceny, żeby coś się w tym dziale działo ;) Sam jeszcze nigdy tu nic nie wstawiłem - przyznaję się bez bicia ;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

okolice 2~5k dla klienta końcowego

domena ładna i konretna ale przy tak zawężonej grupie zainteresowanych end-users, mało który domainer będzie nią zainteresowany,

dlatego element spekulacyjny jest tu słaby.

 

Niemniej domena dokładnie opisuje swoje zastosowanie i dlatego okolice tych kilku tysięcy powinna byś warta

 

image011.jpg

Edited by MisUszatek

Share this post


Link to post
Share on other sites
Co ciekawe zabawkiogrodowe.eu zajęta :rolleyes: Coraz częściej spotykam się z sytuacją, że domen .eu jest zajęta a .com wolna (oczywiście mówimy o polskich keywordach).

 

DD

To chyba też moja. Ja osobiście wole eu od com w polskich keywordach ;)

 

Zdarza się tak rzeczywiście. Ale jak to ocenić, jeżeli dla angielskich keywordów zdarza się sytuacja i to nie bardzo rzadko, że zajęte jest com, net, info, a nawet org, co.uk, czy inne jak mobi lub tv, a eu jest wolne. Może dlatego, że Amerykanie rządzą na rynku domen, ale to chyba za mało, by to wyjaśnić.

 

A jeżeli ktoś chce wchodzić na rynek europejski to chyba nie z domeną zabawkiogrodowe.eu bo przecież nikt poza Polakami nie będzie wiedział co to znaczy. Także dla polskich keywordów eu może być tylko tańszym zamiennikiem do pl, ewentualnie takim dodatkiem. A jeżeli tak tylko jest, to w jaki sposób eu ma być lepsze od com, czy nawet net. Zamiennik to zamiennik.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×