Jump to content
DD

Nowe domeny - mniej emocji

Recommended Posts

Ciekawy i rzeczowy artykuł.

I szum wokół nowych końcówek pewnie skończy się tak jak tam jest napisane. Zostanie zarejestrowanych kilka i po krzyku.

Dokładnie tak jak pisało na forum kilka osób przy okazji tego wątku w innym temacie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trzeba się cieszyć, kiedy media wspominają cokolwiek o domenach, ale brak dziennikarskiego profesjonalizmu (a raczej objawy skrajnego nieprofesjonalizmu) często jednak poraża. Kiedy mowa jest o ICANN pokazują stronę organizacji I.C.C.A.N.N. Services http://iccannserv.en.ec21.com :rolleyes: Kolejny kwiatek: "Aktywacja domeny krajowej kosztuje zaledwie 10 zł, międzynarodowej nawet tysiąc" - ciekawe skąd takie stwierdzenie?? Kolejne statystyki - mamy milion domen .pl, ale w sondażu ponad 50% Polaków zadeklarowało, że domenę z końcówką .pl już ma - ciekawe co to za próba była - chyba sondaż robiony wśród domeniarzy.. ;) (właśnie zauważyłem źródło danych - di.com.pl, czyli sondaż na stronie poświęconej Internetowi - tylko jak na takiej podstawie można mówić, że ponad połowa Polaków ma już domenę??). Podsumowanie najlepsze z całego materiału.. chociaż tyle..

 

To sobie ponarzekałem ;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak by 50% Polaków miało domenę z końcówką .pl to by było zarejestrowanych 18000000 polskich domen.

 

Pan Andrzej Bartosiewicz jako przedstawiciel NASK otwarcie krytykuje ICANN, a użytkownicy internetu w komentarzach pod jego artykułem krytykują NASK za zbyt wysokie ceny. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pan Andrzej Bartosiewicz jako przedstawiciel NASK otwarcie krytykuje ICANN, a użytkownicy internetu w komentarzach pod jego artykułem krytykują NASK za zbyt wysokie ceny. :rolleyes:

W Narodzie wrze ;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
biznes i koniec poco obnizac jak i tak trzeba placic

Po to, żeby zarejestrowali więcej i płacili jeszcze więcej. Więcej domen, ale tańszych może w efekcie dać większe przychody. Więcej domen pozwoli wygenerować więcej przychodów (np. z parkingu czy z działających serwisów) i dzięki temu pojawią się nowe pieniądze, które będzie można przeznaczyć na rejestrację i utrzymanie nowych domen. Ten mechanizm jest prosty i sprawdzony na świecie. Tanie domeny wcale nie oznaczają niższych wpływów dla rejestru domen.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chytry (NASK) dwa razy traci. :rolleyes:

 

Przepraszam za mały OT, ale zauważyłem, że zmieniłeś nazwę swojego profilu, czy możesz mi powiedzieć jak to się robi? Chyba mi nie powiesz, że wystarczy poprosić moderatora?

 

 

Ale żeby cały mój post nie był OT, to się zapytam również czy stwierdzenie Pana Andrzeja Bartosiewicza pod artykułem, cyt. "NASK obniży ceny na przedłużenia z dniem 1 stycznia 2009 a we wrześniu odpowiednia informacja zostanie podana publicznie" oznacza, że już we wrześniu zostanie ogłoszona nowa cena przedłużeń?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przepraszam za mały OT, ale zauważyłem, że zmieniłeś nazwę swojego profilu, czy możesz mi powiedzieć jak to się robi? Chyba mi nie powiesz, że wystarczy poprosić moderatora?

 

 

Ale żeby cały mój post nie był OT, to się zapytam również czy stwierdzenie Pana Andrzeja Bartosiewicza pod artykułem, cyt. "NASK obniży ceny na przedłużenia z dniem 1 stycznia 2009 a we wrześniu odpowiednia informacja zostanie podana publicznie" oznacza, że już we wrześniu zostanie ogłoszona nowa cena przedłużeń?

 

Czyli czekamy do września :rolleyes:

 

OT

 

Co do profilu to wystarczy poprosić ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

OT

 

Co do profilu to wystarczy poprosić :rolleyes:

 

Czyli mam rozumieć, że na forum są równi i równiejsi, czy po prostu poprosiłem złą osobę!?

 

Moja wiadomość do Apze z sob, 07 cze 08:

 

Witam,

 

Mam ogromną prośbę dot. mojej nazwy użytkownika:

Brewka - to moje nazwisko, pod taką nazwą prowadzę również działalność, stąd wziął się pomysł na nazwę użytkownika na tym forum.

 

W swojej stopce mam tekst: "Pozdrawiam, Radek" i sądziłem, że użytkownicy w pewnym momencie zaczną mi mówić po imieniu, jednak jak na razie są to płonne marzenia i za pewne to się nie zmieni.

 

Zrozumiałem więc swój błąd jaki popełniłem przy zakładaniu konta ;)

 

Jeżeli istnieje taka możliwość, to bardzo proszę o zmienę mojej nazwy użytkownika z "Brewka" na:

 

- "Radek"

- lub "R@dek" albo "eRBe" gdyby powyższe było zajęte.

 

Będę bardzo wdzięczny ;)

 

Otrzymałem odpowiedź odmowną, jednozdaniową(!), nie cytuję, aby mnie nikt nie oskarżył o ujawnianie korespondencji prywatnej (chyba że nadinterpretuję przepisy).

 

Panie Rafale (Apze) czy mógłby Pan odpowiedzieć na mój zarzut o "równych i równiejszych" ?

 

----------------------------------------------------------------

 

nie OT:

 

Czyli czekamy do września :P

 

Jeżeli ktoś znałby wrześniową datę i godzinę publikacji przez NASK informacji o nowej cenie za renew, to prosiłbym o publikację na forum.

Zapewne wiele osób, będzie wówczas siedziało przez komputerami ze swoimi listami wolnych ninj :P do rejestracji, gdyby okazało się, że nowy renew to tylko 20zł ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dzisiejszy artykuł Andrzeja Bartosiewicza z NASK dotyczący możliwości powstawania nowych TLD ogłoszonej przez ICANN:

 

http://www.webhosting.pl/blogi/rynek_domen...ny_mniej_emocji

 

DD

 

Ja w każdym razie kibicuje takim pomysłom i nie miałbym nic przeciwko, jeśli pojawiłyby się konsorcja w Polsce aplikujące o takie TLD, jak .warsaw, .krakow czy .poznan. Na razie nie ma nikogo zainteresowanego takimi pomysłami (szkoda), ale jeśli się pojawią poważne lokalne inicjatywy z poparciem Urzędów Miast, to jak najbardziej jesteśmy gotowi pomóc w lobbingu w ICANN.

 

tak tylko po co?

 

no bo jak .krakow to czemu nie .kraków czy .poznań czy .łódź

Miasta polskie mają chronione domeny i kombinacja warszawa.pl wygląda chyba lepiej cośtam.warszawa

pomijam polskiego internautę który i tak wpisze cośtam.warszawa.pl .

 

Firmy wolą uwzględniać w budżecie optymalizacje niż bawić się w taką egzotykę

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czyli mam rozumieć, że na forum są równi i równiejsi, czy po prostu poprosiłem złą osobę!?

 

Otrzymałem odpowiedź odmowną, jednozdaniową(!), nie cytuję, aby mnie nikt nie oskarżył o ujawnianie korespondencji prywatnej (chyba że nadinterpretuję przepisy).

Też czekałem z rok na zmianę.

Edited by sylyx.com

Share this post


Link to post
Share on other sites

No właśnie po co tam cokolwiek pisać? Panu z NASK najwidoczniej nie pasowało co napisał i ma jakąś władze w home.pl, bo webhosting.pl należy do home.pl.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Webhosting.pl usunęło wszystkie komentarze

Komentarze już wróciły. Informacja z Webhosting.pl: "Przy imporcie bazy tutaj pojawił się bug. Komentarze zostaną "dociągnięte"."

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×