Jump to content
Sign in to follow this  
DD

Google wprowadzi ograniczenia w parkowaniu domen

Recommended Posts

Jak donosi DomainNameWire.com, który powołuje się na wpis w blogu brytyjskiej blogerki - Google zamierza zablokować część zaparkowanych domen, których poziom konwersji jest zbyt niski (mały CTR i mała wielkość sprzedaży wygenerowane po kliknięciu w reklamę na danej domenie).

 

Czy tak się faktycznie stanie - czas pokaże, na razie trzeba rozpatrywać tę wiadomość jak plotkę - jednak taką, w której cień prawdy się jednak znajduje. Zablokowanie części domen przez Google wcale nie musi być negatywnym zjawiskiem - szczególnie dla tych, którzy mają dobre domeny z prawdziwym ruchem type-in. Dzięki wykluczeniu domen, na których reklamy nie konwertują się dla reklamodawców - przeciętna wartość za kliknięcie powinna wzrosnąć. Myślę, że ostatecznie większość z nas nie powinna odczuć zmian, które mają zostać wprowadzone przez Google. Bardziej prawdopodobny jest globalny wzrost przychodów.

 

http://domainnamewire.com/2008/07/19/rumor...domain-parking/

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli to zwiększy stawki, jestem całym portfolio za. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
Jeśli to zwiększy stawki, jestem całym portfolio za. ;-)

Ja również ;)

 

Do dzisiaj nie rozumiem, dlaczego Google pozwala na parkowanie literówek serwisów na takich samych zasadach, jak parkowanie generyków.

Edited by Michal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Literówki wbrew pozorom mogą mieć całkiem niezły conversion rate, najgorszą robotę robią domeny ze sztucznie napędzanym ruchem, np. po jakichś badziewnych serwisach.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×