Jump to content
Sign in to follow this  
Downmen

Rejestracja domen z Tm. Ryzyko?

Recommended Posts

Witam,

Chodzi mi o taką sytuację.

Firma xxx wchodzi na polski rynek i kilka mies. przed tym wydaje taką informację do mediów.

Jasio dowiaduje się o Tym i rejestruje domenę xxx.pl.

Firma wchodząc na rynek nie ma wyjścia i rejestruje domenę xx-x.pl.

Mija rok i domena jasia wygasa.

Czy jeżeli ktoś ją zarejestruje może mieć jakieś problemy z firmą xxx? - Wtedy rejestracja odbędzie się przy działalności firmy na terenie polski, a domena posiada zastrzeżony znak towarowy.

Proszę o odpowiedź :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak Jasio zarejestrował domenę bo dowiedział się że firma wchodzi na rynek Polski to już ma przechlapane.

Będzie prosto udowodnić date rejestracji itp, w stosunku do wiadomesci medialnej.

 

Po terminie rejestracji znaku towarowego kazdy jeden będzie miał znim kłopot uzywając go jako domenę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nie chcialem pisac nowego topicu...

 

gdzie mozna sprawdzic kiedy został zarejestrowany zagraniczny znak towarowy... przykładowo takie google?

Share this post


Link to post
Share on other sites

czyli rozumiem, ze znajdują tam się także wszystkie światowe tm, czy tylko te obowiązujące w pl. ?

 

chodzi po prostu o to, że zarejestrowałem pewną .com i teraz patrze a pewna firma ma moją nazwe z TM (wcześniej na pewno tego nie było) i chcę po prostu upewnić się kiedy owy znak zostal zastrzezony. A w tej bazie go nie ma...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znajdują się tam ?wszystkie? TM prawnie chronione w Polsce.

Czyli zgłoszone do urzędu patentowego RP lub międzynarodowe znaki handlowe z porozumienia madryckiego.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nie ma.

 

czyli rozumiem, że jeżeli nie ma tego znaku (nazwijmy go "ZNAK") w jednej i drugiej bazie to moge spokojnie używac domeny ZNAK.com w polsce i europie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nalezy pamietac jeszcze o tym, ze znak moze byc zgloszony ale jeszcze nie opublikowany ... a ochrona znaku trwa od momentu zlozenia dokumentow do Urzedu Patentowego.

 

W bazie UPRP informacja o zgloszonym znaku pojawia sie 2-3 miesiace po zlozeniu wniosku. Gdy zostanie opublikowany do publicznej wiadomosci a jeszcze nie zarejestrowany - procedura trwa 2 lata - mozna zlozyc sprzeciw i starac sie o rejestracje dla siebie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×