Jump to content
Alex

NASK strzela sobie sam w kolano?

Recommended Posts

Przyznam że jestem troche sfrustrowany całą sytuacją zakładania opcji na domeny utrzymywane przez NASK. Sytuacja jest tak niejasna że mam nieodparte wrażenie że klienci są po prostu oszukiwani. Dzisiaj powinny spaść (przejść w stan "po zakończeniu okresu rozliczeniowego") 2 następne domeny z mojej listy i nic. (...) ciaaaach! (...)

 

Jak rozumiem opcja daje prawo do pierwokupu domeny po dacie wygasnięcia, a jak się domyślam data wygasnięcia jest świadomie lub nie, przeciągana co jeszcze bardziej zwiększa szanse na nie złapanie domeny na opcje. (...) ciaaaach!

 

No dobra... zaczynamy od nowa. Po pierwsze: Jak już wspominałem wcześniej, domeny nask nie mają takiego stanu. Więc możesz sobie czekać B)

Poza tym załóżmy że teoretycznie mówimy o domenach np. w home. Przecież u nich możesz odnowić domenę zanim wpadnie do stanu blocked. Więc pytanie skąd to rozczarowanie? Czyżby nieznajomością produktu jakim jest opcja? A może nieznajomością stanów domen obsługiwanych przez nask? W takim przypadku polecam diagram ze strony dns.pl (o ile się nie mylę znajduje się chyba w zakładce z whois'em)

 

Po drugie: pozwolę sobie zacytować

 

Tu nie chodzi o "gwidnięcie" opłacanej domeny czy jakieś machloje, tylko o zrealizowanie opłaconego zamówienia.

Niestety z braku informacji o dacie wygasnięcia domeny nie wiadomo czy faktura została opłacona czy nie i czy pieniadze popbrane za opcje nie są wyrzucane w błoto.

 

Wyczywam tu lekkie rozczarowanie. W sumie prowadząc poważny byznes i kupując Dacie Logan każdy ma prawo wymagać aby rozwijała prędkość promu kosmicznego, miała najnowsze systemy bezpieczeństwa i dodatkowo jeszcze pełen barek na pokładzie i szofera :D

 

To może teraz drobnym druczkiem?

"Uzyskujący opcję może zarejestrować nazwę domeny wyłącznie po:

a. rezygnacji abonenta z dalszego jej utrzymywania;

b. usunięciu nazwy domeny z uwagi na niewniesienie należnej NASK opłaty, chyba że postanowienia Regulaminu stanowią inaczej. "

 

I teraz audiotele - skąd ten cytat i z jakiej strony?

Wracając do tematu. Skoro właściciel opłacił domenę (i jej nie usunął na własne żądanie) to mamy prawo oczekiwać na ten prom kosmiczny z pełnym barkiem? ;) Czy może warto czytać zanim się coś kupi?

Edited by szpieg_krainy_dreszczowcow

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szpieg może się podpiszesz pod swoimi opiniami? Bo są one tak kiepsko uargumentowane, i takie obszerne, że podejrzewam iż celowo chcesz zaśmiecić ten wątek wodolejstwem kiedy silnych argumentów do obrony Nask nie ma.

 

Proszę:

- nie znasz branży - nie wypowiadaj się w wątku

- pracujesz w nask - podpisz się, bądź fair, i rozmawiajmy rzeczowo

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak już wspominałem wcześniej, domeny nask nie mają takiego stanu. Więc możesz sobie czekać B)

 

Jakkolwiek ten stan by się nie nazywał to po nieopłaceniu domeny i odpowiednim okresie domena powinna być dostępna a tak nie jest.

Jezeli domena została opłacona to niestety ta informacja jest z jakiegoś względu (świadomie lub nie) ukrywana i czekający w kolejce nie ma możliwości zweryfikowania czy jest robiony w konia czy nie.

 

 

 

No dobra... zaczynamy od nowa. Po pierwsze: Jak już wspominałem wcześniej, domeny nask nie mają takiego stanu. Więc możesz sobie czekać :D

Poza tym załóżmy że teoretycznie mówimy o domenach np. w home. Przecież u nich możesz odnowić domenę zanim wpadnie do stanu blocked. Więc pytanie skąd to rozczarowanie?

 

Ja nie mam nic przeciwko sytuacji gdy jasno i wyraźnie stan domeny pokazuje że została odnowiona zanim jest blocked. Ale NASK nei pokazuje nic. Data modyfikacji zatrzymała siena 2003 lub 2004 roku a reszta to sfera domysłów.

 

 

 

Wyczywam tu lekkie rozczarowanie. W sumie prowadząc poważny byznes i kupując Dacie Logan każdy ma prawo wymagać aby rozwijała prędkość promu kosmicznego, miała najnowsze systemy bezpieczeństwa i dodatkowo jeszcze pełen barek na pokładzie i szofera ;)

 

To może teraz drobnym druczkiem?

"Uzyskujący opcję może zarejestrować nazwę domeny wyłącznie po:

a. rezygnacji abonenta z dalszego jej utrzymywania;

b. usunięciu nazwy domeny z uwagi na niewniesienie należnej NASK opłaty, chyba że postanowienia Regulaminu stanowią inaczej. "

 

I teraz audiotele - skąd ten cytat i z jakiej strony?

Wracając do tematu. Skoro właściciel opłacił domenę (i jej nie usunął na własne żądanie) to mamy prawo oczekiwać na ten prom kosmiczny z pełnym barkiem? :P Czy może warto czytać zanim się coś kupi?

 

Ej miłośniku audiotele i Daci z napędem kosmicznym, chyba za często zaglądasz do tego barku. :P

Ten drobny druczek znam na pamięć ale jego przytaczanie nie ma nic wspolnego ze stanem faktycznym.

 

data modyfikacji w NASK po przedłużeniu jest nieaktualizowana + nie istnieje jawna data wygasnięcia domeny

zauważyłeś o co mi chodzi czy powiększyć?

te przytoczone punkty A i B nie mają zastosowania ponieważmowa jest o domenach gdzie abonent z niej albo zrezygnował (twój punkt A) albo nie wniesiona została opłata do NASK (twój punkt B )

Niestety nie jesteśmy tego stwierdzić gdy NASK nie podaje ani daty wygasnięcia domeny ani nawet nie robi update daty modyfikacji domeny gdy jest ona przedłużana.

 

I to cała tajemnica.

Jezeli klient opłacił domenę to jako klient który zapłacił za opcję chcę o tym wiedzieć. Jak nie opłacił to nie chę żeby NASK trzymał tą domenę następny rok tylko wywiązał sie z umowy (czyli twoich punktów A i B )

 

 

O ile wsześniej co poniektóre posty były przez NASK komentowane, tak teraz cisza.

No chyba że ty szpiegu jesteś szpiegiem z krainy NASKowców. Wtedy JamesBond ma rację..... wypadało by się podpisać i porozmawiać o problemie rzeczowo :P

Edited by MisUszatek

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
- pracujesz w nask - podpisz się, bądź fair, i rozmawiajmy rzeczowo

Niby racja, ale Ty się również nie podpisujesz. "jamesbond" to to samo co "szpieg_krainy_dreszczowcow" B) Więc trudno oczekiwać od innych coś, czego się samemu nie robi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Niby racja, ale Ty się również nie podpisujesz. "jamesbond" to to samo co "szpieg_krainy_dreszczowcow" B) Więc trudno oczekiwać od innych coś, czego się samemu nie robi.

Jest jednak roznica Michal, bo mimo ze posluguje sie nickiem jamesbond, to jednak jestem na forum znany.

Łatwo mnie namierzyć po domenach jakimi się "pochwaliłem" a z bardzo wieloma aktywnymi użytkownikami tego forum rozmawiałem na czacie.

Również z Toba jeśli pamiętasz i być może pamiętasz moje personalia tak samo jak ja Twoje.

 

Ktoś kto w dyskusji wokół ważnych tematów uprawia wodolejstwo, posługuje się marnymi argumentami lub wcale,

ma być może inny cel swoich wypowiedzi - rozwodnienie głównego problemu w tym wątku. A na to się godzić nie można.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sorki za OT, ale zeby JB nie wiedzial, kto to jest szpieg_krainy_dreszczowcow, to wstyd dla wywaiadu brytyjskiego :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites
data modyfikacji w NASK po przedłużeniu jest nieaktualizowana + nie istnieje jawna data wygasnięcia domeny

 

[...] mowa jest o domenach gdzie abonent z niej albo zrezygnował albo nie wniesiona została opłata do NASK. Niestety nie jesteśmy tego stwierdzić gdy NASK nie podaje ani daty wygasnięcia domeny ani nawet nie robi update daty modyfikacji domeny gdy jest ona przedłużana.

Niektórzy utrzymują domeny w Nask właśnie po to, żeby tych danych nie było widać - czy tak ciężko to pojąć? :D Sam stwierdziłeś, że potwierdzenie faktu nieopłacenia domeny jest niemożliwe z powodu niejawnych danych, jednak wszystkie swoje pretensje i oskarżenia opierasz na założeniu, że tak właśnie było. Skoro nie spadła to należałoby raczej założyć, że została opłacona, czyż nie? :D

 

Jezeli klient opłacił domenę to jako klient który zapłacił za opcję chcę o tym wiedzieć.

Ja bym chciał wiedzieć kto i na czyje zlecenie - tak naprawdę - strzelał do JFK. ;) Wykupienie opcji nie gwarantuje Ci kompletnie nic przed faktycznym zwolnieniem domeny - czyli także nie gwarantuje informacji o statusie domeny, czego się ciągle domagasz. :huh:

Edited by deha

Share this post


Link to post
Share on other sites
Niektórzy utrzymują domeny w Nask właśnie po to, żeby tych danych nie było widać - czy tak ciężko to pojąć? :huh:

Nie znam takich, a i Nask nie gwarantuje im że tej daty nie będzie zmieniał - jest tak gdzieś napisane, że jest to dodatkowa usługa Nask w cenie 200zł?

Taki stan rzeczy jest jedynie dziełem przypadku, albo celowym działaniem mającym inne przyczyny, które można podejrzewać.

A Ty próbujesz z tego wykreować "usługę extra do domeny w nask"

 

Czekamy na działania NASK zmierzające do wyjaśnienia

- czemu daty modyfikacji nie są uaktualniene w NASK

- czemu nie wprowadził daty ekspiracji domen zarejestrowanych tak samo jak wprowadził dla spadających

- precyzyjnym wyjaśnieniu jak spadają domeny w Nask

- dlaczego te domeny są inaczej traktowane

Edited by jamesbond

Share this post


Link to post
Share on other sites
Niektórzy utrzymują domeny w Nask właśnie po to, żeby tych danych nie było widać - czy tak ciężko to pojąć? :D

 

Taaaak? :huh:

O .......to nie wiedziałem że to jakiaś specjana usługa oferowana przez NASK.

 

 

 

Sam stwierdziłeś, że potwierdzenie faktu nieopłacenia domeny jest niemożliwe z powodu niejawnych danych, jednak wszystkie swoje pretensje i oskarżenia opierasz na założeniu, że tak właśnie było. Skoro nie spadła to należałoby raczej założyć, że została opłacona, czyż nie? ;)

 

Nie ;)

 

Bez jasno podanych danych, można sobie zakładać i opierać tezy na czym się chce. To że nie spadła, nie oznacza jednoznacznie że została opłacona. I to jest właśnie ten brak przejrzystości / szara strefa.

 

 

 

 

Ja bym chciał wiedzieć kto i na czyje zlecenie - tak naprawdę - strzelał do JFK. ;)

 

A ja bym chciał znać nadchodzace numery totolotka, ale chyba nie o tym mowa :D

Moje pytania są bardziej przyziemne i jako klient płacący za usługę mam prawo do przejrzystości całego procesu. Jakby opcje były za darmo to bym się słowem nie odezwał, ale ja swoje pieniądze szanuję.

 

 

 

Wykupienie opcji nie gwarantuje Ci kompletnie nic przed faktycznym zwolnieniem domeny - czyli także nie gwarantuje informacji o statusie domeny, czego się ciągle domagasz. ;)

 

Jedno wcale nie wynika z drugiego. Moze dla ciebie jest to oczywista oczywistość, ale standardy rejestratorów w całym cywilizowanym świecie są inne (nawet większośc Polskich partnerów podaje te informacje). Możesz mi na 1000% udowodnić że domena nie została zwolniona? Nie możesz ...więc o czym chcesz ze mną dyskutować?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Za kilka kilkanascie dni powinny (prawdopodobnie) spaść następne 2 domeny utrzymywane w NASK.

Jeżeli sytuacja sie powtórzy to moja wiara w zbieg okoliczności kompletnie wygaśnie.

 

Dam znać za parę dni jak sprawy przebiegły.

 

Żadna z następnych 2 domen nie zmieniła statusu. Czyli NASK sobie najprawdopodobniej pogrywa z klientami którzy opłacili opcje.

Nie opłaca się wyrzucać pieniędzy w błoto i inwestować w tak niejasne sytuacje.

Niestety nikt z NASK nie pofatygował sie aby skomentować ten problem (choć zapewne osoby z NASK przeglądają to forum)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Niestety nikt z NASK nie pofatygował sie aby skomentować ten problem (choć zapewne osoby z NASK przeglądają to forum)

Oczywiście, że tak, ale jako anonimowi użytkownicy. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie zebym byl stronniczy, ale na miejscu NASK rowniez nie udzielalbym sie ani na tym, ani na zadnym innym forum. Why? Tutaj akurat ludzie z NASK nie sa zbytnio lubiani... Sam uczestniczylem na di.pl w "linczu", gdy ktos z NASK raczyl sie odezwac. To po primo, a po secundo, jaki interes ma NASK, by z nami rozmawiac? Widzieliscie gdzies monopolistow, by ci z kim kolwiek rozmawiali? Oni wrecz nie maja interesu by z nami rozmawiac, bo i po co? Jedynym ich zwierzchbikiem jest minister, ktory pewnie nawet nie wie, co to domena internetowa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cała sprawa śmierdzi jak wszystko w NASK. Zauważyłem, że zmiana dns-ów zmienia datę modyfikacji, a potencjalne przedłużenie już nie. Może faktycznie NASK przetrzymuje te domeny dla kolegów?

Share this post


Link to post
Share on other sites

dla jasnosci sytuacji i tego że nie męczę tematu bez powodu.....

 

....kilka dni temu wygasła rejestracja domeny (czyt. powinna wygasnąć) na którą założyłem opcję jakiś czas temu. Poprzedni rejestrator to firma która już nie istnieje i sprawdziłem że wszystkie inne ich domeny wygasły z powodu wyżej wymienionego.

 

Jakimś cudem ani status, ani data modyfikacji domeny nie została zmieniona i domena sobie "wisi".

Rozumiem że isnieje okres po wygaśnięciu rejestracji w którym domena pozostaje przez 15 dni (+ chyba następne 5 na rozwiązanie umowy), ale NASK nie raczy łaskawie pokazać że domena zmieniła status na "Domena po zakończeniu okresu rozliczeniowego" ... no bo po co?

 

Typowy przykład ignorancji tematu i braku profesjonalizmu.

Rozumiem 2,3, 5 domen ......ale monitorowowałem kilkanascie.

Do tej konkretnej mam pewność że nie została przdłużona więc zobaczymy co stanie się po tych 20 dniach.

Edited by MisUszatek

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ten cud się zdarzył dlatego, że ta domena jest wartościowa, a inne nie są. :lol:

 

Nie doczytałeś sylyx :)

Właśnie się żaden cud nie zdarzył i status nie zmienił się, choć powinien.

Co do domen to wszyskie były (są) konkretne i prawdopodobnie wartościowe (choć to rzecz względna)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ło matko... Sorki, ale musze to z siebie wylac :)

 

Domeny obslugiwane przez NASK nie funkcjonuja tak jak domeny obslugiwane przez Registrarow i podlegaja INNYM zasadom (z wielu wzgledow, ale zdecydowanie jest to na plus registrantom utrzymujacym domeny u registrarow). W NASK, jesli z domeny Abonent odpowiednio wczesniej nie zrezygnowal, to automatycznie jest ona przedluzana na kolejny okres rozliczeniowy (to raczej dla wsztkich jasne - jednoczesnie zgodne z regulaminem (PKT. 25), ktory mowi ze umowa zawarta jest na czas NIEOZNACZONY. Tak wlasnie, nie roczny, nie dwuletni tylko nieoznaczony). Dalej w tymze regulaminie sa podane przypadki, kiedy NASK moze usunac domene

Jesli abonent nie wniesie oplaty w terminie to rozpoczyna sie procedura windykacyjne, ktora nie jest okreslona w jakis sztywnych ramach jak np. w przypadku operatrow telekomunikacyjnych... Faktycznie moze trwac miesiac (windykacja dzwoni do abonenta a ten wprost i dosadnie mowi, ze nie zaplaci) a moze i dluzej... Sory, ale w wiekszosci zamieszczonych tu tematow to zwykle bicie piany i mitologia... Wiem z jednej strony, ze jako exNASKowiec jestem dla wielu nieobiektywny, ale z drugiej strony do wielu wyznawcow spiskowych teorii zadne argumenty nie trafia.

Pisanie o jakiejs mafii, dzialajacej wewnatrz NASK i zawiazanej po to aby w sposob tak zaawaluowany przejmowac domeny... Ludzie, zrozumcie gdyby Wasza wyimaginowana mafia pracownikow NASK chiala robic walki, to robilaby to w taki sposob, ze nawet najtezsze mozgi tego forum by nie zauwazylby tego i to jest fakt :-)

 

Milego wieczoru!

 

Grzesiek

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ło matko... Sorki, ale musze to z siebie wylac :)

 

Niepotrzebnie strzępisz palce, to było już pisane wiele razy, ale do niektórych po prostu nie dociera... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Niepotrzebnie strzępisz palce, to było już pisane wiele razy, ale do niektórych po prostu nie dociera... :)

 

Wiem, wiem... Ale jak mowia, kropla drazy skale nie sila, lecz... :-)

 

 

Grzesiek B.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ludzie, zrozumcie gdyby Wasza wyimaginowana mafia pracownikow NASK chiala robic walki, to robilaby to w taki sposob, ze nawet najtezsze mozgi tego forum by nie zauwazylby tego i to jest fakt :-)

Dla większości poprawnym jest utrzymywać dobre stosunki, czy nie palić sobie mostów. Czy poręczysz, że wszyscy w NASK byli i są uczciwi? Twoja wypowiedź tylko utwierdziła mnie w przekonaniu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ło matko... Sorki, ale musze to z siebie wylac :)

 

Domeny obslugiwane przez NASK nie funkcjonuja tak jak domeny obslugiwane przez Registrarow i podlegaja INNYM zasadom (z wielu wzgledow, ale zdecydowanie jest to na plus registrantom utrzymujacym domeny u registrarow). W NASK, jesli z domeny Abonent odpowiednio wczesniej nie zrezygnowal, to automatycznie jest ona przedluzana na kolejny okres rozliczeniowy (to raczej dla wsztkich jasne - jednoczesnie zgodne z regulaminem (PKT. 25), ktory mowi ze umowa zawarta jest na czas NIEOZNACZONY. Tak wlasnie, nie roczny, nie dwuletni tylko nieoznaczony). Dalej w tymze regulaminie sa podane przypadki, kiedy NASK moze usunac domene

Jesli abonent nie wniesie oplaty w terminie to rozpoczyna sie procedura windykacyjne, ktora nie jest okreslona w jakis sztywnych ramach jak np. w przypadku operatrow telekomunikacyjnych... Faktycznie moze trwac miesiac (windykacja dzwoni do abonenta a ten wprost i dosadnie mowi, ze nie zaplaci) a moze i dluzej... Sory, ale w wiekszosci zamieszczonych tu tematow to zwykle bicie piany i mitologia... Wiem z jednej strony, ze jako exNASKowiec jestem dla wielu nieobiektywny, ale z drugiej strony do wielu wyznawcow spiskowych teorii zadne argumenty nie trafia.

Pisanie o jakiejs mafii, dzialajacej wewnatrz NASK i zawiazanej po to aby w sposob tak zaawaluowany przejmowac domeny... Ludzie, zrozumcie gdyby Wasza wyimaginowana mafia pracownikow NASK chiala robic walki, to robilaby to w taki sposob, ze nawet najtezsze mozgi tego forum by nie zauwazylby tego i to jest fakt :-)

 

Milego wieczoru!

 

Grzesiek

 

Wszystko świetnie Grzegorz... tylko wytłumacz jedną rzecz (jako ponoć człowiek zorientowany w temacie).... po cholerę NASK w takim razie zbiera opłaty za opcje skoro może jak to napisałeś trzymać sobie domeny podpierając się regulaminowym punktem o rejestracji na czas "NIEOZNACZONY"? Jaki jest sens przedłużania przez NASK domeny - jak to napisałeś - .... automatycznie na kolejny okres rozliczeniowy .... w przypadku gdy zostały pobrane opłaty za opcję i jest nastepny abonent który domeną jest zainteresowany?

 

Rozumiem ...poprzedni abonent nie zapłacił ....NASK trzyma domenę te 15~20 dni aby dać poprzedniemu abonentowi szanse na dopełnienie płatności, ....ale nie mogę tego pojąć jaką logiką kieruje sie NASK utrzymując tę domenę dalej, gdy poprzedni abonent najwyraźniej, nie jest zainteresowany, nie płaci, nie żyje, ma w d...., czy cokolwiek innego .... a potencjalnemu abonentowi który czeka na jej zwolnienie pokazuje się - kolokwialnie mówiąc - środkowy palec?

 

Ja się nie doszukuje teorii spiskowych bo to w mojej opinii nie działania mafijne, jak to barwnie niektórzy opisują, tylko zwykły brak profesjonalizmu i bałagan.

 

Wystarczy spojrzeć co NASK wypisuje na swojej stronie a jaka jest rzeczywistość.

http://www.dns.pl/whois.html#6

 

...i gdzie są te "komunikaty" opisywane w punkie 6-stym?

 

No i wreszczie ...jeszcez raz cię zacytuje:

W NASK, jesli z domeny Abonent odpowiednio wczesniej nie zrezygnowal, to automatycznie jest ona przedluzana na kolejny okres rozliczeniowy (to raczej dla wsztkich jasne - jednoczesnie zgodne z regulaminem (PKT. 25), ktory mowi ze umowa zawarta jest na czas NIEOZNACZONY.

 

... to znaczy że NASK przedłuży mi moje opcje o ten okres rozliczeniowy o który sobie przedłuża trzymanie domeny?

... czy może skoro jest to czas NIEOZNACZONY .....mogę sobie czekać te 3 lata aż opcja wygasnie i ktoś sobie tą domenę zarejestruje, albo będę musiał zapłacić za opcję jeszcze raz?

 

Proszę......możesz mi to wytłumaczyć?

 

 

 

Niepotrzebnie strzępisz palce, to było już pisane wiele razy, ale do niektórych po prostu nie dociera... :lol:

 

Skoro już włączyłeś się do dyskusji to mógłbyś wytłumaczyć mi ten fakt...

REGULAMIN NASK na zakładanie opcji, punkt 4:

Opcja jest możliwa wyłącznie w stosunku do nazwy domeny, która w dacie zawarcia Umowy jest utrzymywana na rzecz osoby trzeciej (abonenta).

Rozumiem że punkt 4 głównie opisuje moment zawarcia umowy, ale posrednio opisuje stan relatywny pomiedzy abonentem, NASK i zakładajacym opcje.

Co się dzieje gdy ta osoba trzecia nie jest już abonentem domeny?

 

...ten sam regulamin , punkt 7

Uzyskujący opcję jest obowiązany do bieżącego sprawdzania w witrynie internetowej http://www.dns.pl czy nazwa domeny, co do której uzyskał opcję, jest dostępna do rejestracji na jego rzecz.

 

...ok tylko po co??????? ...żadna informacja tam nie jest podana, a w przypadku przetrzymywania domeny przez NASK może to być data wygasnięcia lub za miesiąc, dwa, pół roku, może rok. Jaki ten punkt ma sens w świetle tego co napisał Grzegorz?

 

Jezeli to jest już gdzieś wytłumaczone na forum, to proszę o link :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie pisałem o mafii. Wyobraźmy sobie taką sytuację:

-firma upadła

-NASK nie zwalnia domeny tylko czeka, aż ktoś się dogada z syndykiem

-syndyk sprzedaje komuś domenę, a misiu na nią sobie dalej czeka i marzy mu się apteka. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×