Jump to content
Sign in to follow this  
domainer

Strony www pod lupą inspektorów skarbowych.

Recommended Posts

Inspektorzy kontroli skarbowej otrzymają dodatkowe uprawnienia, np. będą mogli domagać się informacji od administratorów stron internetowych - przewiduje projekt nowelizacji ustawy o kontroli skarbowej. Ministerstwo Finansów przygotowało projekt zmian w ustawie o kontroli skarbowej. Mają one pomóc inspektorom w walce z internetową szarą strefą, ułatwić urzędom kontroli skarbowej pozyskiwanie specjalistów i uprościć nadzór nad wydawaniem środków pochodzących z UE.

więcej: http://podatki.onet.pl/1805291,1,0,wiadomosci.html

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
Niech się za siebie wezmą a później za portfele podatników!!!!!

Bez przesady. Z czegoś państwo musi się utrzymać. Poza tym system musi być fair. Nie może być tak, że jedni płacą podatki, a inni nie.

 

edit:

"W przypadku nieuzasadnionej odmowy udostępnienia informacji będzie grozić kara do 5 tys. zł."

Jak na mój gust śmieszny limit.

Edited by Michal

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...] Nie może być tak, że jedni płacą podatki, a inni nie.

Oczywiście masz rację. Tylko zazwyczaj jest tak, że Ci co nie płacą mają wszystko w d..., a tym co płacą i to duże robi się w kółko kontrole bo może, jednak gdzieś się pomylili i czemu nie dowalić im dodatkowej kary? Szczerze mówiąc to u nas chyba lepiej sie nie wychylać.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bez przesady. Z czegoś państwo musi się utrzymać. Poza tym system musi być fair.

 

To niech przestaną wozić tyłki w nowych fordach o pojemności 2 i pół litra które defakto kupują za pieniądze moich rodziców, Twoje, Twoich rodziców itd itd. W Polsce drogi są zaprzeproszeniem do dupy a ostatnio na wykopie znalazłem newsa ze jakieś urzędasy sobie nowe limuzyny kupiły śmiech na sali ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
To niech przestaną wozić tyłki w nowych fordach o pojemności 2 i pół litra które defakto kupują za pieniądze moich rodziców, Twoje, Twoich rodziców itd itd. W Polsce drogi są zaprzeproszeniem do dupy a ostatnio na wykopie znalazłem newsa ze jakieś urzędasy sobie nowe limuzyny kupiły śmiech na sali ;)

 

Wiesz, jeździć sobie mogą jak dla mnie nawet hummerami, byleby:

 

- nie gnębili uczciwych przedsiębiorców, a każdego traktowali równo

- znali się na przepisach (a nie interpretowali je sobie z sufitu)

- nie wymuszali łapówek,

- sumiennie wypełniali swoje obowiązki (żeby ne było bałaganu w dokumentach, że jak coś, to nagle coś zaginie, nie można się dokopać do raportów)

- żeby odpowiadali finansowo (ogólnie karnie) za swoje błędne decyzje (żeby mieli tego świadomośc i mogli być pociągnięci do odpowiedzialności za swoje błędy, a nie jak teraz, zniszczą firmę i włos im z głowy nie spadnie)

 

Ponieważ jednak są to mrzonki, więc raczej lepiej nie będzie i nadal będzie podział na Pana (urzędasa) i Skazanego na urzędnicze widzimisię (przedsiębiorcę)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jestem ciekaw, jak chca egzekwowac dane z serwisow znajdujacych sie poza granicami kraju? ;) Toz to kolejny bubel prawny, majacy na celu migracje na zagraniczne serwery :D Ech... "Pora zmywac sie na zmywak-2mln rodakow nie moze sie mylic..."

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolejne regulacje a miało być ułatwienie życia dla przedsiębiorców w Polsce :D Na szczęście jest jeszcze Dalware - na szczęście Internet poradzi sobie z głupimi przepisami.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×