Jump to content
Sign in to follow this  
r4q88

WindowsSeven.pl

Recommended Posts

Co sadzicie o domenie WindowsSeven.pl

Czytalem ze nazwa seven juz zostanie, taki bedzie następca visty. Moze domena nadawala by się na forum o windowsie seven, lub jakaś nieoficjalną stonkę. Sądze, ze chetni na kupno jej do daty premiery by się znalezli, czy ktoś zaprzeczy?

 

Chcialbym aby ktoś z forum wypowiedział się na temat tej domeny. Jaką posiada wartość według Was? Proszę o opinie.

Edited by r4q88

Share this post


Link to post
Share on other sites

Windows? jest znakiem zastrzeżonym, więc sądzę, że jakieś 3000zł dla Sądu Polubownego ds. Domen Internetowych.

 

edit: Widzę, że jest na parkingu. I chyba tylko jedna reklama nie dotyczy Windows.

Edited by rocker

Share this post


Link to post
Share on other sites

dzieki:)

 

Po zakupie domeny zmienilem dns na namedrive, ale niestety byly wlasciciel ma ją jeszcze dodaną w namedrive i takie oto reklamy wyswiatla. Dns domena juz czeka na parking sedo, a tam moge nawet kwiaciarnie reklamowac.

Edited by r4q88

Share this post


Link to post
Share on other sites

hehe:) dzieki, juz kupiłem nawet garnitur, a bill pisze ze chce sie spotkac. Niedlugo powinna pojawic sie na sedo z reklama okien:) bill zapewne bedzie wchodzil i klikał na okienka pcv.

Szczerze to nie sadze zeby ktos microsoftu byl zainteresowany ta domeną. Jesli chodzi o majkrosyf to mozemy potraktowac ta domenę jako jedno slowo windowsseven i nie ma juz tm :P. Pytalem o wycenę dla osoby która chciałby zalozyc forum, jakas stronke itd, a panowie pojechali po pełnej linii.

Edited by r4q88

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Nieznajomość prawa nie jest usprawiedliwieniem"

 

PS: W sygnaturce jest link do zaparkowanej domeny. Przeczytaj regulamin.

Edited by rocker

Share this post


Link to post
Share on other sites
PS: W sygnaturce jest link do zaparkowanej domeny. Przeczytaj regulamin.

 

07# Sygnatura nie powinna być reklamą zaparkowanych domen w sensie pozycjonowania. Zaparkowane domeny można reklamować nadając linkom nazwy domen i/lub używając informacji "Na Sprzedaż".

Share this post


Link to post
Share on other sites

ale piszecie bzdury... Windows jest znakiem zastrzezonym a nie "windowsseven" to tak samo jakbym nie mogl miec domeny "tanieallegro.pl" bo allegro jest nazwa zastrzezona! Swietna domena i gratuluje rejestracji... Jakbys powiedzial powyzszym Panom od "prawa" ze oddasz im za 200zl to by sie posikali ze szczescia hehe pozdro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nawet 10zł by nie zapłacili. Myślisz, że prawnicy nie chcą zarobić? A jestem w 100% przekonany, że zanim jeszcze będzie startup w/w systemu domena będzie należała do M$

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tutaj pojawiła się bardzo ciekawa kwestia. Jak to jest - czy jak XXX jest znakiem zastrzeżonym to czy domena YYYXXX podpada ? Dla mnie to bardzo istotna (zwłaszcza w tym momencie) sprawa.

Share this post


Link to post
Share on other sites
tak wygladają na dzien dzisiejszy loga systemu, nie stosuje sie raczej seven, a 7 lub se7en :P.

 

Zgadza się, natomiast tutaj widzimy, że ludzie w ogóle się nie przejmują - http://www.windows7.pl/ :P Obserwuj losy tej domeny i jeśli coś się z nią stanie to dopiero będzie chwila od której możesz czuć ciepło w okolicach pewnej części ciała.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja majac nawet gogle.pl czy gogle.com nie czulbym ciepla w gaciach a wrecz radosc...

Koszty sadowe: 300zl

Grzywna po przegranej sprawie: 100zł

Czas rozprawy do zakonczenia: 1rok (majac znajomych lekarzy itd. nawet 2 lata)

 

Zarobki na parkingu zanim by trafila na sad polubowny i zostala zablokowana kilkakrotnie jak nie kilkadziesiat krotnie wieksze :P

 

Pozatym microsoft nie jest glupi nie czekaliby tyle czasu tylko grzecznie poprosili o domene za darmo straszac sadem a ja bym im zaproponowal 1000euro... I mieli by dylemat zaplacic jak dla nich symboliczna kwote czy czekac caly rok ;] Nie zwracacie uwagi na jedna kwestie... Ze sąd nie jest przyjemna instytucja takze dla oskarzajacych... Dlatego robi sie to w ostatecznosci... Wez tylko upublicznij dane we Whois zeby mieli jakby co z toba kontakt

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobrze, że trafił na forum dobry prawnik.

A jak myślisz na ile oszacują swoje straty przez ten czas?

Jakieś 50 PLN?

Share this post


Link to post
Share on other sites

a jak myslisz jak oni oszacuja straty w czasie gdy domena bedzie zablokowana? Powiedza Panu sedziemu "PRZYPUSZCZAMY ze domena xxx.pl miala okolo 2000wejsc dziennie i zarobila mniej wiecej xxxx euro" A moj obronca do nich "PRZYPUSZCZAM ze macie w piwnicy 1000ton kokainy wiec skladam pozew o natychmiastowy areszt"

 

W tym wypadku straty ciezko oszacowac bo nie mozna gdybac co by bylo gdyby... Ile bysmy sprzedali Windowsow... Blablabla zaden sedzia nie wezmie tego na powaznie

Share this post


Link to post
Share on other sites

wow pezet:) dobrze kombinujesz:).

 

Ja mam nadzieje ze nigdy nie dojdzie do tego ze microsoft bedzie chcial tą domenę. Nie zalezy mi na tym. Zalezy mi by ją sprzedać za jakies 2-3 lata za dobre pieniądze dla kogoś kto bedzie zainteresowany zalozeniu jakiegos forum. Kto wie, moze sam je zaloze i bede jechal na reklamach.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Windows Seven to tylko nazwa kodowa projektu, a nie oficjalna nazwa komercyjna... Sytuacja podobna do Windows Longhorn, ktore aktualnie zowie sie Windows Vista. Nazwa Seven moze, ale nie musi pozostac.

 

Kolejna sprawa, to to trzesienie gaciami, co poniektorych. Slusznie pezet40 zauwazyl, ze nie taki diabel straszny, jak go maluja - kto nie ryzykuje, ten nie ma.

 

windows7*pl juz funkcjonuje i jakos nie widac, by MS chcialo odebrac domene... To korporacja nastawiona na zysk i jesli na takich stronach bedzie cos pozystywnego o ich produktach, to wrecz MS udziela wsparcia takim projektom. No chyba ze ktos pod taka domena zacznie prowadzic serwis o Linuksach, to wowczas sam sobie winien i nawet ja bym zaglosowal za odebraniem takiej domeny takiemu idiocie...

Przyklad stron, ktore MS wspiera to xp.net.pl, ktory to vortal ma tez vista.net.pl - jakos MS nie odebral im obu domen, a wrecz gdzieniegdzie na rozbych swoich stronach rekomenduje te strony.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domena mi się podoba, na Twoim miejscu napisałbym maila do administratora windows7.pl, czy nie chciałby kupić Twojej domeny (ale niekoniecznie mu ją sprzedawaj :P).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poczekam jeszcze az jej wartość sie zwiekszy. Jak bedzie bum na windows seven to ją sprzedam.

Jesli chodzi o nazwę nowego systemu wszystko na to wskazuje ze seven zostanie juz nazwą komercyjną, a nie kodową.

Chociażby finalne prace nad wersją serwer skłaniają do tej tezy:

 

Faktem stało się, że Microsoft potwierdził doniesienia o nowym serwerowym systemie operacyjnym. Według portalu zdnet.com firma nie wyda wersji R2 Windows Server 2008 – poprawione wydanie będzie nosiło nazwę Windows 7 Server.
Edited by r4q88

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×