Jump to content
DD

GoogleChrome

Recommended Posts

Jak Wasze wrażenia? :rolleyes: Muszę przyznać, że mnie się bardzo podoba nowa przeglądarka Google. Jest bardzo szybka - to jedna z wielu najważniejszych zalet. Pewne rzeczy jeszcze nie są dopracowane (np. słownik), ale to się pewnie z czasem zmieni. No i tak przeglądarka może okazać się sporym zagrożeniem dla Firefoxa..

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Testowo 'śmigam' sobie teraz na niej i muszę powiedzieć, ze może i jest szybka, ale brakuje mi paru bajerków z FF - jak choćby zakładki po prawej stronie.

 

Podobają mi się też funkcje dla programistów oraz poprawa błędów - choć o dziwo czasem zaznacza poprawną formę ( jak w tym zdaniu - podobają, błędów, zaznacza o.O )..

 

Ogólnie na plus :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wady - praktycznie brak konfiguracji elementów przeglądarki, spełnia swoją funkcje, ale nie oferuje nic ponad wyświetlanie stron.

Zalety - bardzo szybka, stabilna, przyjemna dla oka.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zalety - bardzo szybka, stabilna, przyjemna dla oka.

No no, jakieś magiczne mega szybkie testy stabilności opracowałeś? :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Używam od kilkunastu minut i widzę, że GoogleChrome to bardzo inteligentne oprogramowanie :rolleyes: Naprawdę przyjemnie zaprojektowane - taka drobnostka, ale nowe okna po kliknięciu w link otwierają się zaraz za "tabem" strony, z której klikaliśmy a nie na końcu "tabów". Nowy okno przeglądarki pokazuje też historię odwiedzanych strony czy ostatnio zamknięte zakładki. Fajne funkcje.

 

P.S Ale słownik muszą poprawić :wacko:

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

I nie zapomnijcie o trybie szpiega :rolleyes:

Jesteś teraz incognito. Strony przeglądane w tym oknie nie będą wyświetlane w historii przeglądarki ani historii wyszukiwania. Po zamknięciu okna incognito na komputerze nie zostanie po nich żaden ślad np. w postaci plików cookie. Zachowane zostaną jednak pobrane pliki lub utworzone zakładki.

 

Przejście do trybu incognito nie ma wpływu na działania innych osób, serwery ani oprogramowanie. Należy uważać na:

witryny zbierające lub udostępniające dane na temat użytkowników

dostawców usług internetowych oraz pracowników śledzących odwiedzane przez użytkowników strony

złośliwe oprogramowanie śledzące naciśnięcia klawiszy w zamian za darmowe emotikony

monitoring prowadzony przez tajnych agentów

osoby stojące za plecami

Share this post


Link to post
Share on other sites

czy reklamy flashowe na gazeta.pl wyświetlają się, gdzie można ustawić zablokowanie reklam, bo to najważniejsza funkcja

Share this post


Link to post
Share on other sites
Używam od kilkunastu minut i widzę, że GoogleChrome to bardzo inteligentne oprogramowanie :rolleyes: Naprawdę przyjemnie zaprojektowane - taka drobnostka, ale nowe okna po kliknięciu w link otwierają się zaraz za "tabem" strony, z której klikaliśmy a nie na końcu "tabów". Nowy okno przeglądarki pokazuje też historię odwiedzanych strony czy ostatnio zamknięte zakładki. Fajne funkcje.

Opera ma to od lat... Wystarczy odpowiednio ustawić.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brakuje mi pare rzeczy z firefoxa, zwłaszcza extensions, ale na to będzie trzeba poczekać. Świetnie, że zajmuje mniej pamięci niż FF, bo FF ostatnio mi się strasznie muli (nawet po wyłaczeniu wszystkich wtyczek).

 

Ale na nerwy potrafią działać pierdoły:

- przewijanie rolką myszy ma 2x większy skok niż w FF,

- nie można nacisnąć rolki i lecieć w dół strony,

- brak przycisku "stop",

 

Świetna za to jest opcja wyczyszczenia historii przeglądania np. z ostatniego dnia. :rolleyes:

 

EDIT: + manager procesów + debugger JS :wacko:

Edited by icered

Share this post


Link to post
Share on other sites
czy reklamy flashowe na gazeta.pl wyświetlają się, gdzie można ustawić zablokowanie reklam, bo to najważniejsza funkcja

Można skillować Shockwave Flash w managerze procesów. ;-)

 

EDIT: Swoją drogą wątek Flasha po wejściu na gazeta.pl zaczyna obciążać procesor w 30-80%.

EDIT2: Z takim czymś nie da się pracować. Potrafi się zacinać, gdy ładują się strony i nie reaguje na kliki. :> Za miesiąc można znów sprawdzić co z nią zrobili. Narazie to żadna konkurencja dla FF/Opery. ;-)

Edited by icered

Share this post


Link to post
Share on other sites

po zamknięciu procesu wyświetlają się czarne pola z "niezadowolonymi ikonami", a po odświeżeniu reklama wraca

 

jeżeli nie ma blokady reklam, to do normalnej pracy nie przyda się

 

szybka jest, ale m.in. dlatego, że nie ma dodatków, ułatwiających pracę, filmy ładują się b.szybko, a więc do multimediów na pewno sie przyda

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przed chwilą zainstalowałem i wrażenia bardzo pozytywne. :D Osobiście cenię sobie bardziej prostotę i szybkość niż fajerwerki.

 

Co mi się podoba:

- bardzo szybkie ładowanie stron,

- małe zużycie pamięci,

- prostota,

- bardzo czytelna historia odwiedzanych stron - wreszcie widać wyraźnie gdzie z kim i po co,

- możliwość zaimportowania zakładek z innych przeglądarek (wiadomo czemu), :rolleyes:

- dużo miejsca na przeglądaną stronę, ten pasek na górze jest praktycznie niewidoczny,

- ciekawie rozwiązany zapis kompletnej strony - zrzuca całą grafikę, style etc. i zmienia ścieżki automatycznie jak np. w Teleport Pro,

- ponumerowane linijki kodu w źródle strony, w końcu ktoś zauważył, że to jest praktyczne :lol:

- debugger JavaScript wbudowany w przeglądarkę,

- tryb incognito,

- poprawne interpretowanie stron - sprawdzone na stronie, z którą walczę, żeby przystosować pod IE7, pod GoogleChrome wygląda ok, a pod IE7 sieczka. :wacko:

 

Co mi się nie podoba:

- brak wtyczek (ale to pewnie kwestia czasu),

- brak blokady reklam.

- EDIT: faktycznie jest trochę błędów. :lol:

 

Ja poczekam na wersję final i prawdopodobnie przejdę na Chrome. :) Swoją drogą Google robi bardzo wiele dobrego dla ogółu Internetu. :)

 

PS Chrome tyczy się tylko przeglądania stron, do developingu tylko Firefox+FireBug, no chyba, że coś podobnego będzie na Chrome. :lol:

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja poczekam na wersję final i prawdopodobnie przejdę na Chrome. :rolleyes: Swoją drogą Google robi bardzo wiele dobrego dla ogółu Internetu. :wacko:

Chyba uległeś ich marketingowi, jak wiele osób. Google nie robi nic dla dobra ogółu, tylko coś dla dobra siebie. W tym przypadku chodzi o Gears i ich upowszechnienie, co będzie baaaaardzo na rękę Google. Dzięki samej przeglądarce będą mieli możliwość pisania przenośnych, działających w modelu SaaS aplikacji, które nie będą zależne od systemu operacyjnego (Windows). Między innymi dlatego Chrome jest wieloprocesowy, nastawiony na szybkie działanie, JavaScript oprócz obiektowości posiada teraz także klasy.

 

EDIT: Animowany gif potrafi zajmować 50-70% procesora. Chrome zajmuje przy kilkunastu tabach więcej pamięci niż FF z takimi samymi (a w dodatku z extensions). Google zwykle wypuszcza produkty "beta", ale to raczej wygląda na wczesne "alpha".

Edited by icered

Share this post


Link to post
Share on other sites

Również wczoraj sobie pobrałem nową przeglądarkę.

 

U mnie jest wolniejsza niż FF. Być może dlatego, że tą przeglądarkę mam podkręconą. Generalnie bardzo się podoba, ale za bardzo jestem przyzwyczajony do FF i nie sądzę bym się w bliskiej przyszłości przestawił. Najgorzej jest mi przyzwyczaić tego, że nazwy kart są bezpośrednio przy górnej krawędzi monitora. Dla mnie trochę za wysoko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Google Chrome, jak każda nowa rzecz (wyjątek: wyszukiwarka cuil.com) zachwyca przede wszystkim grupę geeków, web-maniaków i pozostałą część freaków :rolleyes: Minimalistyczny ładny design. Z czasem przyjdzie głębsza refleksja, zacznie się zawieszać, okaże się, ze dla przecietnego usera nie róznic w szybkości przy otwartych 30 tabach w FF a w GCh. Na razie za mało funkcji, bajerków ma Chrome , przede wszystkim chodzi o możliwości personalizacji wyglądu, włączania add-onów (ach, ten odczuwalny brak Tab Overflow Scrollbar), zazrządzania bookmarkami (np. tutaj mogłaby być jakaś mozliwość, aby jednym kliknięciem co jakiś czas eksportować swoje bookmarki jako backup na swoje konto google bookmarks). Również gdy jest tylko jeden tab otwraty i zamkne go np CTRL+W to...zamyka całą przeglądarkę, a nie tak jak w IE czy w FF w domyśle zostaje blank page/homepage .

 

Plusem jest to, o czym od dawna marzę aby bylo rowniez w FF - kiedy zawiesza sie jakis tab, trzeba zrobic CTRL+ALT+DEL i zamknac cala przegladarke , a czemu nie jeden tab tylko? Tutaj w GCH to rozwiazali na plus

 

Na razie zostaje FF :wacko:

 

browser-chrome.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brakuje w niej kosza, w e-mailach źle czyta html ( na koncu URL'a dodaje ">") , nie ma obsługi Javy. Bardzo brakuje paska wyszukiwania.

Poza tym jest szybka. Jest rozpoznawana, jako Mozilla 5.0.

Edited by MasterofPoland

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na onecie nie wyświetla mi tego nowego sidebaru z prawej strony.

 

BTW: Google coraz bardziej powiększa swój monopol. Ciekawe, co jeszcze wymyślą? Ostatnio czytałem, że Google podpisało umowę z firmą GeoEye i wysyła swojego satelitę na orbitę.

 

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15&am...telite+w+kosmos

 

Robi się ciekawie... i niebezpiecznie zarazem.

 

Zostaję przy FF.

Edited by p0zer

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wielu indywidualnych "dostawców treści" (bo przecież nie twórców, którym trzeba by płacić), wiele dróg prowadzących na serwery zarządzane przez jeden globalny googlenet (a w nim cnn.google.com, tvn.google.com, co zaraz powinno się zmienić na google://tvn lub google://cnn, etc.). Kiedy to się stanie? Za rok?

http://prawo.vagla.pl/node/8076

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie podoba mi sie :wacko: Jak czytam Wasze opinie to az sie zastanawiam czy google wam za nie nie zaplacilo :)

A funkcja zabijania procesu jak sie zawiesi wydaje mi sie wrecz komiczna... jakby z gory zakladali ze przegladarka bedzie sie wieszac :rolleyes:

Edited by FlashT

Share this post


Link to post
Share on other sites
A funkcja zabijania procesu jak sie zawiesi wydaje mi sie wrecz komiczna... jakby z gory zakladali ze przegladarka bedzie sie wieszac :rolleyes:

Kto powiedział, że to ma tylko temu służyć ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jednak jest to troche niepowazne... I jeszcze sie ta funkcja chwalic...

W moich oczach wygląda to zdecydowanie lepiej niż bez tej funkcji, gdzie i tak wiadomo, że zdarzą się takie sytuacje, że przeglądarka się zawiesi. No i tak jak zauważył DawPi - ta funkcja nie ma służyć tylko jednemu celowi.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Najnowsze posty na forum

    • foldery.pl profes.pl crx.pl szkatulka.pl   Zapraszam na aukcje domen od 69 PLN bez ceny minimalnej:   foldery.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10347/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 14:00:25) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:00   profes.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10348/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 14:00:25) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:00   crx.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10349/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 14:05:33) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:00   szkatulka.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10350/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 18:15:44) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:05   DD
    • motogotowka.pl   Sprzedam domene
    • podgrzewane.pl odrestaurowany.pl   jak oceniacie domeny? Będzie coś z tego?
    • Estibot.com wycenił vplay.pl na 3000$, a Wy jak wyceniacie vplay.pl ?
    • Stajnia.eu   https://www.aftermarket.pl/domena/stajnia.eu/?utm_source=market_redirect&_track=12a366f67063e7f9c52492542ac5b2cd
    • Dziś koniec aukcji na domenę.
    • Defloracja.pl   Aukcja BCM
  • Oferty sprzedaży użytkowników

  • Member Statistics

    • Total Members
      19,182
    • Most Online
      902

    Newest Member
    garfieldfilm
    Joined
×