Jump to content
Guest anglik

Czas na nową giełdę domen?

Recommended Posts

Guest anglik

Myślę że nadeszła już najwyższa pora na uruchomienie jakiejś profesjonalnej giełdy domen. Ja, powiem szczerze już na Allegro nie zaglądam od dłuższego czasu. Uważam że to mija się z celem.

Można by było pomyślec nad czymś takim na DI, ale oczywiescie na początek z żadnym wielkim rozmachem. Taka mini giełda licytancko-ofertowa.

Myślę że jest to lepsze rozwiązanie niż tworzenie bezproduktywnego działu po angielsku dla jednej osoby.

 

Pozdrawiam.

ps.

wogóle do ilu te imbecyle dolicytowali?

 

takie OT

Share this post


Link to post
Share on other sites
Można było pomyślec nad czymś takim na DI, ale oczywiescie na początek z żadnym wielkim rozmachem. Taka mini giełda licytancko-ofertowa.

Myślę że jest to lepsze rozwiązanie nie tworzenie bezproduktywnego działu po angielsku dla jednej osoby.

 

Ja nad czymś takim myślę od rana ^_^ Już się zabierałem do szukania jakiegoś skryptu...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest anglik

Ja mogę dac domenę, jak ktoś ma kasę na takie narazie mini przedsięwzięcię to można zacząc myślec.

 

Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja mogę dac domenę, jak ktoś ma kasę na takie narazie mini przedsięwzięcię to można zacząc myślec.

 

No ja mam domenowo.pl jakby co.

Tylko czy to aby na pewno wypali? Tego typu stron jest już kilkanaście – i żadna jakoś nie odniosła sukcesu. Niektóre wręcz przeciwnie, zamieniły się w bagienka. ;-)

 

@Saint: nie bój nic, moderator rozpłata temat i będzie osobny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Według mnie to niewypali.

Jest już kilka przykładów giełd domen, które są "martwe".

Co by nie mówić to Allegro przyciąga masę UU więc i potencjalnych klientów.

A że ceny osiągane są niskie...Powiem tak, dobrą domenę można dobrze sprzedać i na Allegro.

Ja bym raczej pomyślał jak rozwiązać problem sprzedawania domen zarezerwowanych.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest anglik

Ja mam domenuj.pl lub jak to nie wystarczy to rzucę do boju kroldomen.pl

 

Z tymi bagienkami; nie wiem..... może się ktoś do tego słabo przykładał.

 

Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Co by nie mówić to Allegro przyciąga masę UU więc i potencjalnych klientów.

Tak, tylko że na allegro wartościowe rzeczy sprzedają się za grosze, a z kolei jest to raj dla tych którzy mają do sprzedania np. domenę wartą 0zł (słownie: nic ^_^), bo dobry opis czyni cuda.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak, tylko że na allegro wartościowe rzeczy sprzedają się za grosze, a z kolei jest to raj dla tych którzy mają do sprzedania np. domenę wartą 0zł (słownie: nic ^_^), bo dobry opis czyni cuda.

Polemizował bym. Rzeczywiście dobre domeny sprzedają się za przyzwoite pieniądze.

Po drugie,największe transakcje nie przechodzą przez Allegro i do nich stronom pewnie nie potrzeba giełdy domen.

Polski rynek domen nie jest tak rozwinięty jak na zachodzie gdzie na giełdach domen jest płynność tzn. sprzedający znajdzie szybko kupca i odwrotnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest anglik

@Grzegorz - nie jest rozwinięty, ale na 'bank szwajcar' będzie... jestem o tym przekonany na miliard procent... Ty chyba też...

DI.PL rozwinęło się (tak mi się zdaje) z przekierowania z WHT + 'kumpel kumplowi' powiedział. Jakby zrobic takie przekierowanie z DI na cos takiego i spokojnie pozycjonowac stronę na konkretne frazy, myślę że przyniosło by to efekt. Na tej giełdzie nie potrzebne są na początek transakcje rzędu... no nie wiem tysiąca złotych. Niech tam będą zawierane 'dile' po stówce, ale rzetelnie, profesjonalnie i PEWNIE, nawet poparte pewnym doradztwem.

ALE NIECH BĘDĄ.

 

Nie wiem tak mi się zdaje... to tylko moja opinia.

 

Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja nad czymś takim myślę od rana ^_^ Już się zabierałem do szukania jakiegoś skryptu...

 

kilka dni temu próbowałem coś takiego postawić (www.domenka.org). bardziej dla treningu niż na poważnie. jednak jest kilka bugów w tym skrypcie, a nie jestem zbyt mocny w php.. są one na tyle poważne, że nie da się z tego normalnie korzystać.

jeśli ktoś mógłby mi pomóc to proszę o kontakt :-) o ile jest sens w ogóle...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Powiem tak.

Oczywiście, że rynek domen rozwija się w Polsce coraz szybciej, ale myślę, że na giełdę z prawdziwego zdarzenia jest za wcześnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest anglik

@Gregory bo.... zaraz hihihi

 

Czyli rzucmy wszyscy domeny i narazie zajmijmy się......... Czym Grzesiuniu proponujesz??? Co? Ja proponuje zrobic po kursie prawa jazdy na traktory.

 

Jak ma ktoś lepszy pomysł to posłucham.

 

Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites
@Gregory bo.... zaraz hihihi

 

Czyli rzucmy wszyscy domeny i narazie zajmijmy się......... Czym Grzesiuniu proponujesz??? Co? Ja proponuje zrobic po kursie prawa jazdy na traktory.

 

Jak ma ktoś lepszy pomysł to posłucham.

 

Pozdrawiam.

Dziwny komentarz.

Nie mam zamiaru odmówić sobie prawa do własnego zdania.

Jeśli tylko wytłumaczysz mi dlaczego ten projekt ma się udać w sytuacji gdy inne, podobne "umarły" błyskawicznie zmienię zdanie.

Pozdrawiam!

P.S. Kurs zawsze będziesz mógł wpisać do CV ^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest anglik

Grzesiuniusiuniu....... Boże bo zaczynam deliry jakiejś dostawac. Czy Ty nie umiesz czytac co już napisałem?

 

Pozdrawiam.

ps. wolę wpisac taki kurs, niż taki jak Ty masz myślę w CV, na pielęgniarza oddziałowego, bo widzę że chyba lekarzem nie zostaniesz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wyluzuj i nie obrażaj!

Delira to już nie mój problem.

Moim zdaniem na giełdę domen jest za wcześnie. Koniec, kropka. Każdy może mieć swoje zdanie.

Aha, nie odpowiedziałeś na pytanie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest anglik

Na jakie pytanie? O ten prodzekt?

Przeczytaj cały wątek od początku. Jak Ci czegoś w nim brakuje to i tak Ci skarbie nie powem.

 

Miej Swoje zdanie. Ale zapytałem co proponujesz, jak nie domeny.

TO TY NIE ODPOWIEDZIAŁEŚ NA TAKIE ciupi, ciupi, maluteńkie PYTANIE.

 

Pozdrawiam.

EDIT i nie obrażam do ku... nędzy, tylko ty zajechałeś z tym CV

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brakuje.

Dlaczego np. Gido.pl czy Domenada.pl są martwe?

Ja domenami nie zamierzam przestawać się zajmować.

Nie wiem co ma piernik do wiatraka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam wrażenie, że się nudzicie Panowie ^_^ Nie lepiej ten czas poświęcony na jałowe dyskusje i obrażanie się wykorzystać na coś bardziej twórczego - choćby rejestrację ciekawych domen? ;) Temat giełdy domen jest ważny, ale sposób prowadzenia dyskusji woła o pomstę do nieba!!

 

--

Daniel Dryzek

http://www.active24.pl

http://dryzek.com

Share this post


Link to post
Share on other sites

kilku moich przedmówców w temacie trochę poniosło, więc dorzucę do ognia

 

może należałoby się zastanowić czy na nową giełdę domen, biorąc pod uwagę tylko allegro, nie jest za późno.

 

oczywiście zawsze jest za późno i nigdy nie jest za późno,

należy tylko przeanalizować konkurencję, tendencje rynku no i napisać giełdę lepszą, spełniającą nasze i innych oczekiwania.

Następnie znaleźć ludzi do prowadzenia , rozreklamować i osiągnąć sukces.

Proste, ale jeden człowiek tego nie zrobi a jedności i zaangażowania do wspólnego działania też w dyskusji nie zauważyłem.

ale czytałem bez okularów więc może...tylko niezauważyłem ^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest anglik

Moim zdaniem w temacie giełdy domen nie jest NAPEWNO za póżno, ale jeżeli jest za wcześnie to.... Jak na mój gust jest, przy profesjonalnym podejściu może się to wiązac jedynie z dłuższą o może dwa lata 'dokładką' do interesu lub wychodzeniem na zero.

 

Takie mam zdanie w tej materii i proszę o konstruktywne opinie.

 

Pozdrawiam.

ps.

Panie Danielu, Panie Danielu!!!... ale to Grzegorz zaczął mnie przezywac, i chciał mi zabrac foremki z piaskownicy, i jeszcze pierwszy mnie kopnął.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Panie Danielu, Panie Danielu!!!... ale to Grzegorz zaczął mnie przezywac, i chciał mi zabrac foremki z piaskownicy, i jeszcze pierwszy mnie kopnął.

 

Z drugiej strony jest wesoło - to też jest potrzebne na forum ^_^

 

--

Daniel Dryzek

http://www.active24.pl

http://dryzek.com

Share this post


Link to post
Share on other sites
Moim zdaniem w temacie giełdy domen nie jest NAPEWNO za póżno, ale jeżeli jest za wcześnie to.... Jak na mój gust jest, przy profesjonalnym podejściu może się to wiązac jedynie z dłuższą o może dwa lata 'dokładką' do interesu lub wychodzeniem na zero.

 

Takie mam zdanie w tej materii i proszę o konstruktywne opinie.

 

Pozdrawiam.

ps.

Panie Danielu, Panie Danielu!!!... ale to Grzegorz zaczął mnie przezywac, i chciał mi zabrac foremki z piaskownicy, i jeszcze pierwszy mnie kopnął.

Jak zwykle zwalsz na winę na kogoś.

To Ty zacząłeś o jakiś kursach itp.

Niepodobało Ci się ,że mam inne zdanie w sprawie giełdy domen.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak zwykle zwalsz na winę na kogoś.

To Ty zacząłeś o jakiś kursach itp.

Niepodobało Ci się ,że mam inne zdanie w sprawie giełdy domen.

widzę że nadal chcesz miec tyle wspólnego z domenami na tym forum co ja z astronomią...no ale co kto woli....

wiedzę że nie zuważyłeś prośby o konstruktywne opinie w temacie

następnym razem umieszczaj tego typu komentarze w formie P.S. pod swoimi KONSTRUKTYWNYMI opiniami

Share this post


Link to post
Share on other sites
widzę że nadal chcesz miec tyle wspólnego z domenami na tym forum co ja z astronomią...no ale co kto woli....

wiedzę że nie zuważyłeś prośby o konstruktywne opinie w temacie

następnym razem umieszczaj tego typu komentarze w formie P.S. pod swoimi KONSTRUKTYWNYMI opiniami

Wypowiedziałem się merytorycznie już na początku wątku.

W obecnej sytuacji nie ma miejsca na giełdę domen.

Ciężko będzie zmienić obecny stan przez jakiś jeszcze czas. Zresztą ja nie narzekam, jakoś szczęśliwie udaje mi się sprzedawać moje domeny.

P.S. Dlaczego Gido.pl i domenada.pl są martwe?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×