Jump to content
igogel

DropSeek 3.7.2 już OpenSource

Recommended Posts

http://www.wykop.pl/link/91716/dropseek-up...niarze-do-ataku

 

Dnia dzisiejszego (6 września 2008) postanowiłem opublikować najnowszą wersję programu DropSeek na zasadach open-source. Wynika to z faktu, iż raczej nie planuje dalszego rozwoju oraz sprzedaży. W przypadku, gdy wpadne na jakiś ciekawy pomysł oczywiście postaram się go zrealizować chociażby dla własnego rozwoju, a nie dla zysku. Wszyscy mogą od dzis swobodnie pobierać skompilowany program jak i kod źródłowy w języku C# (do skompilowania w darmowym środowisku Microsoft Visual C# - polecam kompilować z .net framework 2.0, gdyż na nim był tworzony). Nie dodałem ochrony licencyjnej do plików z racji braku śledzenia licencji na kilka plików, które zostały dodane na zasadach GNU/GPL do projektu. Tak długo jak będziecie planowali używać darmowo programu i źródła oraz nie będziecie próbowali go sprzedawać nie złamiecie żadnej licencji - w innym wypadku nie daje takiej gwarancji z racji możliwych zmian w licencjach dołączonych plików. Także program jak i kod nie są chronione nawet licencją MIT - tak jak napisałem upubliczniam go na zasadach CAŁKOWICIE OTWARTYCH. Więcej danych na podstronie programu: DropSeek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

odnosnie komentarzy, iz zachowalem sie niefair wobec ludzi, ktorzy zakupili program.

 

Czy tak samo zrobilo ID SOFTWARE publikujac po pewnym czasie swoje enginy graficzne? Nie! Tak jak zauwazyl Artur polega to na tym, ze prawdopodobnie teraz by to zalegalo u mnie na plycie na polce, a tak ktos z tego moze czegos sie nauczy. Dwa, ze dzieki temu ktos z was byc moze zrobi jeszcze LEPSZY program. Osoby, ktore ZAKUPILY program tym sie beda roznic od innych, ze caly czas maja support -jesli wykryja jakas usterke lub zazycza sobie jakas zmiane to zostanie to wykonane. A program NIE BYL DROGI. W skrajnych okresach kosztowal nawet 9 zl. Wiekszosc z was wiecej dziennie na kebaba wydaje

Share this post


Link to post
Share on other sites
odnosnie komentarzy, iz zachowalem sie niefair wobec ludzi, ktorzy zakupili program.

 

 

Po prostu osoby te nie widzą pewnych oczywistych rzeczy mając klapki na oczach... No bo jeśli ktoś zakupił program np. pół roku temu, a ktoś teraz otrzymał program za darmo, to czy te pierwsze osoby są poszkodowane? W żadnym wypadku. Owszem, wydały pieniądze, ale otrzymały wcześniejszy dostęp do technologii, który to dostęp nie był dany komuś, kto nie był w stanie zakupić programu. Zyskały więc te osoby czasową przewagę, a to też ma swoją wymierną cenę. Jeśli ktoś tego tak nie pojmuje, no to tylko nalezy mu pogratulować jego IQ.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dotychczas, korzystałem jedynie ze swojej głowy ...

Kto wie, może miało to jakieś przełożenie, na niektóre, niezbyt przemyślane :) domeny.

 

Dzięki. Pewnie skorzystam.

Ukazałeś teraz, naprawdę otwarty umysł. Stworzony przez Ciebie produkt, stanie się tym samym, "dobrem ogólnym".

 

Jeśli cokolwiek negatywnego do tej pory o Tobie napisałem [a napisałem], to akurat w moich oczach, chociaż jestem jedną osobą i posiadam ich tylko parę :P - zrehabilitowałeś się.

Nie dlatego, że skorzystam, ale dlatego, że oparłeś się pokusie zamknięcia programu w szufladzie, i naturalnemu, samolubnemu odruchowi ludzkiemu, nazywanego niekiedy odruchem "psa ogrodnika".

Duży plus ode mnie [chociaż widzę, że rating znikł :)].

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×