Jump to content
kamil2n

KD, jak to jest?

Recommended Posts

Czy ktoś może mi wyjasnić dlaczego na stronie keyworddiscovery.com gdy wczoraj sprawdzałem KD dla powiedzmy 30 domen( każda pojedyńczo ) wskazywał inny stan niż dzisiaj. KD wczorajsze spisałem na kartce bo było mi potrzebne noi i tak z 1,347KD zrobiło się dzisiaj 11 KD :P . Napewno dla tej samej domeny. :P ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Może raz sprawdzałeś Historical Global, a następnego dnia Global Premium?

 

Cały czas historical :P , a dla pewności teraz sprawdziłem te same domeny w tym i w global, też wyniki się nie zgadzają. Nie pierwszy raz sprawdzam KD albo mi coś odbija, rozumiałbym gdybym miał wyniki w pamięci ale powiedzmy dla 30 domen wyniki mam na kartce i są zupełnie inne. Ktoś wie o co chodzi?

 

Jeżeli ktoś bardziej doświadczony powie że to prędzej mój błąd zrozumiem i się uspokoje :P ...

Edited by kamil2n

Share this post


Link to post
Share on other sites
Cały czas historical :) , a dla pewności teraz sprawdziłem te same domeny w tym i w global, też wyniki się nie zgadzają. Nie pierwszy raz sprawdzam KD albo mi coś odbija, rozumiałbym gdybym miał wyniki w pamięci ale powiedzmy dla 30 domen wyniki mam na kartce i są zupełnie inne. Ktoś wie o co chodzi?

Jeżeli ktoś bardziej doświadczony powie że to prędzej mój błąd zrozumiem i się uspokoje :) ...

 

 

nie pozostaje nic innego jak zrobić jeszcze z 10-20 prób w sterylnych warunkach, a następnie obliczyć medianę .. no i nie należy zapominać o odchyleniu standardowym :P ...kto wiem, może z tych wyników da się wyciągnąć jakieś wnioski dające się opublikować w prestiżowym czasopiśmie :P :P :P :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
nie pozostaje nic innego jak zrobić jeszcze z 10-20 prób w sterylnych warunkach, a następnie obliczyć medianę .. no i nie należy zapominać o odchyleniu standardowym :P ...kto wiem, może z tych wyników da się wyciągnąć jakieś wnioski dające się opublikować w prestiżowym czasopiśmie :):P:P:P

 

Rozumiem, że KD nie może się zmienic z dnia na dzień, oki :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Rozumiem, że KD nie może się zmienic z dnia na dzień

... niby tak, ale wyniki z wczoraj i z dzisiaj rana nie są tożsame z tymi które można uzyskać teraz - myślę że coś dłubią (?).

Share this post


Link to post
Share on other sites
... niby tak, ale wyniki z wczoraj i z dzisiaj rana nie są tożsame z tymi które można uzyskać teraz - myślę że coś dłubią (?).

 

Czyli ktoś też się z tym spotkał, przynajmniej nie jestem sam :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy jeżeli dany keyword.pl posiada bardzo dużą ilość wyników w "historical global" a w "premium global" praktycznie minimum (poniżej 5) to czy taka domena ma praktyczną szansę na jakikolwiek ruch? Czy będzie on zerowy?

 

Bo rozumiem, że historical global jest bardzo "nieprawdziwy" jeżeli chodzi o aktualny ruch na danej domenie tak? Ktoś pomoże?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bo rozumiem, że historical global jest bardzo "nieprawdziwy" jeżeli chodzi o aktualny ruch na danej domenie tak?

 

 

Na prawdę sądzisz, że to narzędzie pokazuje ruch na domenie?

 

Gdyby ktoś był w stanie to przewidzieć i był właścicielem podobnego narzędzia o tak cudownej mocy, to pewnie zarejestrowałby wszystko co się da. KD było dobre na samym początku.

 

Nie łudź się, że będziesz (ręcznie?) wpisywał to, co przyjdzie Ci do głowy i jeżeli wartość będzie wyższa niż Twój postanowiony próg (nie wiem 10, 100, 10000000?), to będzie oznaczało złoty strzał. Niezależnie od tego czy ten próg wyznaczyłeś sobie na podstawie konstelacji gwiazdy, czy postu na NamePros sprzed 5 lat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Na prawdę sądzisz, że to narzędzie pokazuje ruch na domenie?

 

Gdyby ktoś był w stanie to przewidzieć i był właścicielem podobnego narzędzia o tak cudownej mocy, to pewnie zarejestrowałby wszystko co się da. KD było dobre na samym początku.

 

Nie łudź się, że będziesz (ręcznie?) wpisywał to, co przyjdzie Ci do głowy i jeżeli wartość będzie wyższa niż Twój postanowiony próg (nie wiem 10, 100, 10000000?), to będzie oznaczało złoty strzał. Niezależnie od tego czy ten próg wyznaczyłeś sobie na podstawie konstelacji gwiazdy, czy postu na NamePros sprzed 5 lat.

 

Napisałem to stwierdzenie, które zacytowałeś machinalnie kontynuując moją wolną myśl odnośnie różnicy w wyświetlaniu wartości KD. Chodziło mi o ogólną zasadę i myślę, że wielu (sądzę, że nawet Ty ) zrozumiało

o co mi chodzi. Doskonale zdaję sobie sprawę, że to narzędzie nie pokazuje faktycznego ruchu.

Nie wiem po co piszesz całą tą lekturę.

Pomijam już fakt, że ani nie odpowiedziałeś na moje pytanie ani niczego nowego nie wniosłeś do tematu.

Edited by vul

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ugryzę to inaczej. Jakie masz oczekiwania w stosunku do KD? Chciałbyś znaleźć domenę zarabiającą na parkingu? Nieodkrytego dotychczas wolnego generyka?

to czy taka domena ma praktyczną szansę na jakikolwiek ruch? Czy będzie on zerowy?

 

I jeszcze mogę odpowiedzieć na powyższe. Każda domena ma szanse. Właśnie zalogowałem się do ND i widzę tam info

"Przegląd Portfela > 28203 Domeny"

 

Oznacza to, że posiadałem w przeszłości lub testowałem taką liczbę domen (plus 2-3 tys tych na innych parkingach i te, które są na kontach nowych abonentów). Spora część testów odbyła się na podstawie różnych wytycznych w tym KD, Alexy i innych magicznych narzędzi. To co mogę ze swojego doświadczenia powiedzieć, a właściwie powtórzyć to fakt, że nie ma tutaj większej reguły jeżeli chodzi o KD od czasów, gdy wszystko zostało przesiane zagranicznymi automatami. Możesz starać się szukać zależności w cyferkach, ale bazowanie na jednym narzędziu nic nie daje. Zdecydowana większość moich domen z ruchem w ogóle nie widnieje w KD. Jest też kilkaset takich bez ruchu, przy których pojawiają się magiczne cyferki w KD. Być może KD jest dobre dla MFA, pozycjonowania czy innych praktyk, ale na próżno szukać tam wartościowych domen .pl nie wspierając się innymi wskaźnikami.

 

Jeszcze Twoje sformułowanie "bardzo nieprawdziwy"... Kupiłeś dostęp do narzędzia, które wróży cyferki z fusów? Tam są TYLKO suche dane, zawsze prawdziwe. Przeczytaj tylko na stronie co oznaczają, skąd się biorą, by zrozumieć na co właściwie masz subskrypcję.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

To ugryzę to inaczej. Jakie masz oczekiwania w stosunku do KD? Chciałbyś znaleźć domenę zarabiającą na parkingu? Nieodkrytego dotychczas wolnego generyka?

 

Nie mam na razie żadnych oczekiwań. Jestem w fazie ogólnego testowania tego narzędzia więc dlatego pytam o niektóre sprawy.

Nie szukam za jego pomocą "nieodkrytego dotychczas wolnego generyka" - znowu tutaj byłeś złośliwy ;)

 

To co mogę ze swojego doświadczenia powiedzieć, a właściwie powtórzyć to fakt, że nie ma tutaj większej reguły jeżeli chodzi o KD od czasów, gdy wszystko zostało przesiane zagranicznymi automatami

 

Dziękuję za tę pierwszą i merytoryczną odpowiedź, która coś wniosła w moje przemyślenia.

 

Jeszcze Twoje sformułowanie "bardzo nieprawdziwy"... Kupiłeś dostęp do narzędzia, które wróży cyferki z fusów? Tam są TYLKO suche dane, zawsze prawdziwe. Przeczytaj tylko na stronie co oznaczają, skąd się biorą, by zrozumieć na co właściwie masz subskrypcję.

 

Wiem, że to są suche dane, prawdziwe dane. Chodziło mi porównanie pewnych elementów wyszukiwania w jaki sposób przekładają się w praktyce. Umiem czytać i wiem na co mam subskrypcję. Po to jednak jest to forum i niektórzy użytkownicy aby była możliwość podpytać ich co zauważyli w takiej opcji a co w innej.

 

Zostawmy ten temat już. Muszę na własnych błędach i testach nauczyć się, zauważyć kilka rzeczy. Wrócimy do tego jeszcze czy to narzędzie było mi w jakikolwiek sposób pomocne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×