Jump to content
Sign in to follow this  
necik

Wypłata z ND na Inteligo i opłata za przelew zagraniczny?

Recommended Posts

Coś mi tu nie gra...

 

Otrzymałem wypłatę z ND na firmowe konto w Inteligo, przelew został ładnie zaksięgowany.

Jednak nie podoba mi sie to że w historii konta pojawiła się również nowa pozycja: Opłata za przelew zagraniczny 11,99 zł.

Czy ktoś z Was również dostaje wypłaty z parkingu na konto Inteligo? Wydaje mi się że nigdy wcześniej nie naliczali takich opłat? Jak jest w innych bankach?

 

PS. To samo mam w tym miesiącu z Google AdSense - "Te konto bankowe nie ma już możliwości przyjmowania płatności EFT".

Share this post


Link to post
Share on other sites

W VW mam stałą opłatę 40 zł od przelewu z zagranicy, bo idzie przez zewnętrzny bank. Ponoć w mBanku na konto walutowe można przyjąć bez prowizji i potem przeksięgować na złotówkowe nadal bez prowizji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

11.99zł to opłata za przewalutowanie w INTELIGO.

 

[edit] ja przyjmowałem przelew od SEDO i za każdym razem inteligo zabierało 11.99zł za przewalutowanie ;)

Edited by pucek89

Share this post


Link to post
Share on other sites
Coś mi tu nie gra...

 

Otrzymałem wypłatę z ND na firmowe konto w Inteligo, przelew został ładnie zaksięgowany.

Jednak nie podoba mi sie to że w historii konta pojawiła się również nowa pozycja: Opłata za przelew zagraniczny 11,99 zł.

Czy ktoś z Was również dostaje wypłaty z parkingu na konto Inteligo? Wydaje mi się że nigdy wcześniej nie naliczali takich opłat? Jak jest w innych bankach?

 

PS. To samo mam w tym miesiącu z Google AdSense - "Te konto bankowe nie ma już możliwości przyjmowania płatności EFT".

 

Zmień na MultiBank

Większość operacji jest bezpłatna, np: przelewy podatkowe, przelewy ZUS, fundusze inwestycyjne, rachunek maklerski, przelewy zagraniczne i wiele innych ...

Oczywiście zależy to od wpływów na rachunek, ale za to jest niski pułap, dla konta firmowego 20K/miesiąc

 

Inteligo przestało być atrakcyjne jak przejęło go PKOBP.

 

Pozdrawiam

Darki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o przelewy zagraniczne to polecam konto walutowe w WBK. Wszystkie środki, które tam wpłyną nie będą obciążone dodatkowymi opłatami a przewalutowanie na rachunek PLN w tym samym banku można sobie zrobić w dowolnym momencie, kiedy kurs będzie najbardziej odpowiadający. Niestety konto EUR czy PLN to koszt 15 PLN netto za utrzymanie miesięcznie.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeśli chodzi o przelewy zagraniczne to polecam konto walutowe w WBK. Wszystkie środki, które tam wpłyną nie będą obciążone dodatkowymi opłatami a przewalutowanie na rachunek PLN w tym samym banku można sobie zrobić w dowolnym momencie, kiedy kurs będzie najbardziej odpowiadający. Niestety konto EUR czy PLN to koszt 15 PLN netto za utrzymanie miesięcznie.

 

DD

 

Mam i polecam ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tylko czy WBK ma przelewy online 24/dobę?

 

Przelew elektroniczny z konta w Banku Zachodnim WBK - PRZELEW24.

Jeśli korzystasz z bankowości elektronicznej BZWBK i posiadasz możliwość dokonywania dowolnych przelewów (z użyciem Tokena lub SmsKodu) możesz zapłacić przelewem natychmiastowym PRZELEW24 na nasze konto.

Dostępność: Poniedziałek-Piątek: 00:00-24:00, Sobota: 00:00-24:00, Niedziela: 16:00-24:00, Święta: tak

 

Jak płacisz kartą kredytową to i w niedzielę ci dojdzie. ;) Również polecam, nie zamieniłbym na inny bank. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak płacisz kartą kredytową to i w niedzielę ci dojdzie. ;) Również polecam, nie zamieniłbym na inny bank. ;)

No właśnie, o ten "szczegół" chodzi...., jednak przelewy online są tylko w określonych godzinach. Jesli szybko chcesz rejestrować domeny to jednak jest to problem.

Karta kredytowa to w każdym banku tak działa.

 

Jednak nie będę zmieniał banku ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie polecam BPH, ale do gustu przypadł mi ING i BZWBK w tym ostatnim wykonuję najtańsze przelewy zagraniczne. No i inteligo jak już ktoś napisał "Inteligo przestało być atrakcyjne jak przejęło go PKOBP".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×