Jump to content
sandman

.pl vs com.pl

Recommended Posts

Zastanawiam się nad kupnem 3 literówki. Zdziwił mnie fakt, że spośród wszystkich dostępnych rozszerzeń wolne jest .pl (i net.pl), natomiast reszta zajęte, w tym com.pl przez dużą firmę. Jak myślicie czy firmie zależało na com.pl czy może w chwili rejestracji .pl było zajęte...? Czy wg Was opłaca się kupować 3 literowe com.pl ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jezeli, org.pl info.pl, biz.pl i do tego jakies regionalki są zajete to warto. Będzie kilka u ;] Być moze firma ta chciala kupic .pl ale byla zajeta i zainteresowala sie .com.pl. Ale skoro wtedy jej nie odkupili za dobrą cenę Ty także takiej nie dostaniesz.

... i tak można sobie gdybać jeszcze na kilkanascie zdań. Sam musisz 'wyczuć'. Czasem warto.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zastanawiam się nad kupnem 3 literówki. Zdziwił mnie fakt, że spośród wszystkich dostępnych rozszerzeń wolne jest .pl (i net.pl), natomiast reszta zajęte, w tym com.pl przez dużą firmę. Jak myślicie czy firmie zależało na com.pl czy może w chwili rejestracji .pl było zajęte...? Czy wg Was opłaca się kupować 3 literowe com.pl ?

 

Jeśli domena .com.pl jest stara (sprzed 2000), to najprawdopodobniej NASK nie pozwolił firmie kupić .pl i musiała zadowolić się .com.pl, a potem nie interesowała się dokupieniem .pl do kompletu. Wbrew pozorom to dość częste, że jakaś firma ma .com.pl, a .pl jest wolne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedzi. Com.pl jest z 2001 r., więc widocznie woleli com.pl chyba, że .pl była wtedy zajęta ... W każdym razie kupie peelke i zobaczymy czy coś z tego będzie. Poza tym nie mam jeszcze 3 literówki...:D

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dzięki za odpowiedzi. Com.pl jest z 2001 r., więc widocznie woleli com.pl chyba, że .pl była wtedy zajęta ... W każdym razie kupie peelke i zobaczymy czy coś z tego będzie. Poza tym nie mam jeszcze 3 literówki...:)

Pozdrawiam

I co? Wyszło coś z tego?

Share this post


Link to post
Share on other sites
I co? Wyszło coś z tego?

 

No właśnie nie... Zbyt długo czekałem i ktoś mnie ubiegł %& Na razie jest zarezerwowana, ale myślę, że opłaca się ją rejestrować... Mam nauczkę, że trzeba być trochę szybszym w tym biznesie :) W ogóle przeglądałem wolne (do niedawna) 3literówki i wieeeele z nich jest zarezerwowana, pewnie ktoś bada co z tego mu się przyda i część znowu będzie wolna...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×