Jump to content
DD

Najdrożej sprzedane na aukcji AfterMarket.pl

Recommended Posts

gratuluję udanego zakupu kolejnej dobrej domeny w niskiej cenie :)

Każda aukcja to tysiące złotych, aż mi się Ciebie żal zrobiło...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Każda aukcja to tysiące złotych, aż mi się Ciebie żal zrobiło...

 

jakby to były tysiące z g..niane domeny Twój sarkazm byłby uzasadniony, a tak to nie za bardzo

Share this post


Link to post
Share on other sites
jakby to były tysiące z g..niane domeny Twój sarkazm byłby uzasadniony, a tak to nie za bardzo

 

Jedyne wyjście to:

 

1) nie sprzedawać w dołku

 

lub

 

2) wystawiać aukcje z minimum

 

lub

 

3) wystawiać aukcje od x.xxx

Edited by Cockney

Share this post


Link to post
Share on other sites
dzięki

 

Zrozum mnie dobrze, wystawiając aukcję BCM od 10 PLN trzeba liczyć się z tym, że domena sprzeda się za 10 PLN, jak dobra by ona nie była. Może wszyscy potencjalni zainteresowani są akurat na wakacjach albo dzień wcześniej wydali pieniądze przeznaczone na inwestycje w danym miesiącu, albo mają awarię internetu, albo nie zadziałało powiadomienie AM :)- powodów może być wiele.

 

Jeśli decydujesz się na BCM 10 PLN to nie na miejscu są utyskiwania, że coś się sprzedało słabo i jakiego to dobrego interesu nie zrobił kupujący. Jesteś jednym z dużych graczy i osób z wielkim doświadczeniem w zakresie domen i wiesz, że są one warte tyle, ile ktoś za nie zapłaci. Więc albo czekać na KK za ustalone wcześniej kwoty, albo poddawać wycenie krwiożerczego rynku d2d z wszystkimi tego konsekwencjami.

 

 

EOT.

Share this post


Link to post
Share on other sites

wszystko się zgadza do momentu, kiedy piszesz, że nie na miejscu jest ocenianie wyników aukcji. nie rozumiem dlaczego sprzedajacy jako jedyna osoba ma być pokrzywdzona i nie powinna komentować wyników

 

jak słusznie zauważyłęś doświadczenie mam spore a i liczba aukcji wystawianych od niskich kwot bez minimum przez domdomen jest jedna z największych, pozwól zatem, ze dalej będe oceniał wyniki oraz komentował teksty o tym, jakim to "sukcesem" jest osiaganie 1 czy 2 k za bardzo dobre domeny

Share this post


Link to post
Share on other sites
dzięki

Sądzę, że niektórzy się tutaj zapędzili w "innowacyjnych" ocenach. Nie wiem kto występuje pod wybranymi nickami na forum, ale widać musicie mieć co najmniej tyle zrealizowanych transakcji i doświadczenia na rynku domen co Networker... W przeciwnym wypadku pewność siebie niektórych osób, "dobre rady" i pouczenia można uznać za graniczące z brakiem szacunku.

Edited by AW

Share this post


Link to post
Share on other sites
wszystko się zgadza do momentu, kiedy piszesz, że nie na miejscu jest ocenianie wyników aukcji. nie rozumiem dlaczego sprzedajacy jako jedyna osoba ma być pokrzywdzona i nie powinna komentować wyników

 

jak słusznie zauważyłęś doświadczenie mam spore a i liczba aukcji wystawianych od niskich kwot bez minimum przez domdomen jest jedna z największych, pozwól zatem, ze dalej będe oceniał wyniki oraz komentował teksty o tym, jakim to "sukcesem" jest osiaganie 1 czy 2 k za bardzo dobre domeny

 

Bardzo proszę. Pozwolisz też, że ja nadal będę komentował treści wpisywane na forum, w tym wpisywane przez Ciebie.

 

Sądzę, że niektórzy się tutaj zapędzili w "innowacyjnych" ocenach. Nie wiem kto występuje pod wybranymi nickami na forum, ale widać musicie mieć co najmniej tyle zrealizowanych transakcji i doświadczenia na rynku domen co Networker... W przeciwnym wypadku pewność siebie niektórych osób, "dobre rady" i pouczenia można uznać za graniczące z brakiem szacunku.

 

 

Nie uderzajmy w pompatyczny ton. Cała ta sytuacja przypomina mi sprawy z Allegro, gdzie samochody czy łodzie wystawiane były BCM lub KT za 1 / 10 /100 zł, a potem był płacz i sprawy sądowe, bo się za tanio sprzedały. Trzeba być świadomym konsekwencji swoich wyborów, a nazywanie sprzedającego "jedyną pokrzywdzoną osobą" nie wymaga chyba dalszego komentarza.

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja widzę zawsze narzekanie po sprzedanej domenie w tym wątku u każdego. Czy jakiś sprzedawca napisał tu kiedyś, że jest zadowolony ze sprzedaży :) ?

 

Moim zdaniem w domenach jak w polityce, lamentowanie o tanich zakupach służy do zbijania kapitału wizerunkowego oraz windowania cen z kolejnych aukcji ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja widzę zawsze narzekanie po sprzedanej domenie w tym wątku u każdego. Czy jakiś sprzedawca napisał tu kiedyś, że jest zadowolony ze sprzedaży ;) ?

 

pewnie się zdarzyło, ale cześciej jest tak, że tam gdzie jestem zadowolony to nie komentuje wcale

 

Moim zdaniem w domenach jak w polityce, lamentowanie o tanich zakupach służy do zbijania kapitału wizerunkowego oraz windowania cen z kolejnych aukcji :P

 

przesadzasz :) - chyba, zę to taki trik, żeby inni nie podbijali ceny w aukcji, w której bedzisz brał udział ;)

Edited by networker

Share this post


Link to post
Share on other sites

a ja się zastanawiam czemu Bartek nagle zaczął wystawiać domeny za 10 PLN / nie żeby to było coś złego - wręcz przeciwnie dla mnie jako potencjalnego kupca/ :)

 

bez wątpienia niektóre domeny idą tanio w cenie D2D i tyle..

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bardzo proszę. Pozwolisz też, że ja nadal będę komentował treści wpisywane na forum, w tym wpisywane przez Ciebie.

 

Nie uderzajmy w pompatyczny ton. Cała ta sytuacja przypomina mi sprawy z Allegro, gdzie samochody czy łodzie wystawiane były BCM lub KT za 1 / 10 /100 zł, a potem był płacz i sprawy sądowe, bo się za tanio sprzedały. Trzeba być świadomym konsekwencji swoich wyborów, a nazywanie sprzedającego "jedyną pokrzywdzoną osobą" nie wymaga chyba dalszego komentarza.

 

Pozdrawiam

Może stanę się mniej lubiany na tym forum (ale nie jest to główny powód dla którego tu jestem od lat), ale muszę przyznać koledze Cockney'owi trochę racji. Ja nawet wiem (chyba) z czego bierze się ta dysproporcja w ocenach czy 1-2k PLN za daną domenę to słabo, czy też przyzwoicie, albo super kwota. Nie odkryję Ameryki, gdy stwierdzę, że na forum jest góra kilkanaście osób, których można nazwać graczami dużego kalibru w branży domenowej (ja się cały czas nie poddaję i wierzę, że najpóźniej za 19 lat dołączę do tego szacownego grona :) ). Niejeden z forumowiczów skakałby pod sufit, gdyby sprzedał kilka domen w miesiącu za łączną kwotę np. 5 tyś PLN. Dla innych ta kwota wystarczy być może na przysłowiowe waciki. Moje zdanie jest jednak takie, że jeśli mnie stać na to (akurat nie mówię o sobie, tylko przykładowo), żeby nie wystawiać swoich domen na aukcje od kwot, które nie będą mnie satysfakcjonować w przypadku gdy nie zostaną przekroczone w licytacji (lub zostaną przekroczone w niewielkim stopniu), to trzymam je dla ewentualnego KK i przedłużam, aż być może otrzymam wymarzoną kwotę, która będzie mnie satysfakcjonować. Jeśli natomiast bardziej krucho u mnie z finansami, to wystawiam i godzę się z ostatecznie osiągnięta na aukcji kwotą.

 

Komentowania oczywiście nikt nikomu nie może zabronić i że właściciel domeny ma niedosyt po sprzedaży, świadczy o tym, że pewnie oczekiwał ostatecznie na uzyskanie większej kwoty (wyceniał, często subiektywnie, domenę wyżej). Moim zdaniem najgorzej jest gdy kupił jakiś czas temu domenę na rynku wtórnym, a po zakończeniu aukcji sprzedażowej wyszedł na minusie, ale to nie do końca mój problem, gdyż mnie nie stać na to, by kupować domeny na rynku wtórnym (proszę nie posądzać mnie o zazdrość broń Boże, po przeczytaniu całej mojej wypowiedzi).

 

Reasumując, komentujcie sobie, ja chętnie czytam (choć dam głowę, że jest pewna grupa ludzi, która po przeczytaniu komentarza właściciela domeny, który jest jednym z większych graczy, że sprzedaż poszła słabo, pomyśli sobie "Dobrze Ci tak"). Ja każdemu życzę jednak dobrze (no może poza osobami, które zrobiły mi kiedyś jakąś krzywdę, na tym forum jednak takich osób nie ma).

 

Sebastian

alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się, że ceny osiągane na rynku D2D lepiej odzwierciedlają wartość domeny niż ceny oferowane przez klientów końcowych, gdyż domeniarze znają się na domenach lepiej, a klienci często kupują słabe domeny za niezłe kwoty. Oczywiście nie chodzi mi o wysokość osiąganych cen tylko o stosunek wartości. Szkoda, że moja sakiewka nie jest z gumy, bo niektóre domeny na wyprzedażach Daniela i Networkera są nawet fajne. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wydaje mi się, że ceny osiągane na rynku D2D lepiej odzwierciedlają wartość domeny niż ceny oferowane przez klientów końcowych, gdyż domeniarze znają się na domenach lepiej, a klienci często kupują słabe domeny za niezłe kwoty. Oczywiście nie chodzi mi o wysokość osiąganych cen tylko o stosunek wartości. Szkoda, że moja sakiewka nie jest z gumy, bo niektóre domeny na wyprzedażach Daniela i Networkera są nawet fajne. :)

Może Ci Korneliusz linię kredytową otworzyć? ;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
a ja się zastanawiam czemu Bartek nagle zaczął wystawiać domeny za 10 PLN / nie żeby to było coś złego - wręcz przeciwnie dla mnie jako potencjalnego kupca/ :)

 

bez wątpienia niektóre domeny idą tanio w cenie D2D i tyle..

 

 

no przeciez nie tlyko ja ;), każdy ma jakieś swoje powody, ja, Daniel, Grzesiek etc

 

ku zaspokojeniu Twojej ciekawości ;) u mnie jednym z powodów jest chęć przemodelowania portfolio, nie znajdziesz raczej u mnie na aukcjach za duzo domen lotniczych, finansowych, kulinarnych i psich - a zapewniam, ze byłoby w czym wybierać :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Najnowsze posty na forum

    • foldery.pl profes.pl crx.pl szkatulka.pl   Zapraszam na aukcje domen od 69 PLN bez ceny minimalnej:   foldery.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10347/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 14:00:25) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:00   profes.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10348/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 14:00:25) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:00   crx.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10349/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 14:05:33) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:00   szkatulka.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10350/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 18:15:44) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:05   DD
    • motogotowka.pl   Sprzedam domene
    • podgrzewane.pl odrestaurowany.pl   jak oceniacie domeny? Będzie coś z tego?
    • Estibot.com wycenił vplay.pl na 3000$, a Wy jak wyceniacie vplay.pl ?
    • Stajnia.eu   https://www.aftermarket.pl/domena/stajnia.eu/?utm_source=market_redirect&_track=12a366f67063e7f9c52492542ac5b2cd
    • Dziś koniec aukcji na domenę.
    • Defloracja.pl   Aukcja BCM
  • Oferty sprzedaży użytkowników

  • Member Statistics

    • Total Members
      19,182
    • Most Online
      902

    Newest Member
    garfieldfilm
    Joined
×