Jump to content
Sign in to follow this  
dziurex

Serwer DNS

Recommended Posts

Witam.Wiem ze dla wielu z was to pytanie jest smieszne ale jestem jak narazie zielony w tym temacie a chcialbym postawic swoje pierwsze kroki.Otóz chcialem zapytac co to jest ten serwer DNS?? Tylko prosze o tlumaczenie dla laika :D

aha i chcialem jeszcze zapytac czy rejestracja domeny .com i .pl duzo sie rozni (w sensie pozniejszej sprzedazy itp.)??Dlaczego ( z tego co zauwazylem) wiekszosc ludzi rejestruje .pl??

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam.Wiem ze dla wielu z was to pytanie jest smieszne ale jestem jak narazie zielony w tym temacie a chcialbym postawic swoje pierwsze kroki.Otóz chcialem zapytac co to jest ten serwer DNS?? Tylko prosze o tlumaczenie dla laika :D

 

 

 

 

DNS, Domain Name System, systemem nazw domen, który jest używany do zamiany adresów numerycznych (zwanych adresami IP, Internet Protocol) na słowa. Każda strona która jest przez Ciebie odwiedzana w sieci ma numeryczny adres IP za sobą.

 

mam nadzieję, że w miarę jasno i zrozumiale :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

mhhh bo dokladnie chodzi mi o to... "W przypadku domen globalnych podczas rejestracji domeny należy pamiętać o tym, że serwery nazw, na które ma wskazywać domena (Primary Name Server oraz Secondary Name Server) muszą znajdować się w ogólnoświatowej bazie serwerów DNS.

Jeżeli nie jesteś pewien, czy podane serwery DNS znajdują się w tej bazie, możesz to sprawdzić na stronie http://www.internic.net/whois.html wpisując nazwy poszczególnych serwerów nazw w wyszukiwarce. Następnie zaznacz opcję Nameserver i wciśnij Submit. Jeżeli serwery DNS, które podałeś nie są zarejestrowane, należy je zarejestrować.

W przypadku domen polskich podczas rejestracji domeny wystarczy podać prawidłowe nazwy serwerów DNS, na które ma wskazywać domena."...

i stad moje pytanie bo nie bardzo rozumiem o co chodzi w tym tekscie :D moze poprostu ktos go przetlumaczy dla amatora :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Otóz chcialem zapytac co to jest ten serwer DNS??

jest coś takiego jak wikipedia na przykład :-) http://pl.wikipedia.org/wiki/DNS

 

aha i chcialem jeszcze zapytac czy rejestracja domeny .com i .pl duzo sie rozni (w sensie pozniejszej sprzedazy itp.)??

 

nie wiem czy dobrze Cię rozumiem.. ale .pl'ki łatwiej sprzedać w Polsce, chociaż dobre .com'y też... powiedz dokładniej o co Ci chodzi :-)

Dlaczego ( z tego co zauwazylem) wiekszosc ludzi rejestruje .pl??

 

hm... bo żyjemy w Polsce? 95% polskich internautów kojarzy strony internetowe tylko z .pl. może dlatego

Share this post


Link to post
Share on other sites
mhhh bo dokladnie chodzi mi o to... "W przypadku domen globalnych podczas rejestracji domeny należy pamiętać o tym, że serwery nazw, na które ma wskazywać domena (Primary Name Server oraz Secondary Name Server) muszą znajdować się w ogólnoświatowej bazie serwerów DNS.

Jeżeli nie jesteś pewien, czy podane serwery DNS znajdują się w tej bazie, możesz to sprawdzić na stronie http://www.internic.net/whois.html wpisując nazwy poszczególnych serwerów nazw w wyszukiwarce. Następnie zaznacz opcję Nameserver i wciśnij Submit. Jeżeli serwery DNS, które podałeś nie są zarejestrowane, należy je zarejestrować.

W przypadku domen polskich podczas rejestracji domeny wystarczy podać prawidłowe nazwy serwerów DNS, na które ma wskazywać domena."...

i stad moje pytanie bo nie bardzo rozumiem o co chodzi w tym tekscie :D moze poprostu ktos go przetlumaczy dla amatora :D

 

 

wydaje mi sie że rejestrując domenę u jakiegokolwiek rejestratora na świecie masz wybór, dnsy rejestratora lub swoje, czyli te które podała ci firma u której wykupiłeś hosting. DNSy możesz też zawsze zmienić w dowolnej chwili korzystając z panelu zarządzania domeną.

na twoim miejscu nie przejmowałbym się tą informacją tylko rejestrował i poszukał opcji zmiany dns w panelu, jak wpiszesz złe nsy to najwyżej nie zaakceptują - domeny za to nie odbierają, więc spoko...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×