Jump to content
TomNice

nadchodzi rzeź polskich domen

Recommended Posts

Co sądzicie o nadchodzących promocjach NASK?

czy zakończy się to "rzeźnią domen" i brakiem dobrych nazw,

oraz zwiększeniem cen na rynku wtórnym?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Co sądzicie o nadchodzących promocjach NASK?

 

Jakich promocjach?

 

Jeśli o mnie chodzi, to mogą wszystkie wykupić, ja już swoje mam. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nic mi nie wiadomo.

Mógłbyś przybliżyć temat promocji?

 

 

 

sorki, myślałem że już wszyscy wiedzą, rejestracja będzie b.tania

a ciekawi mnie czy znikną sensowne nazwy i czy ich zniknięcie wpłynie na ceny domen na aukcjach itp

Share this post


Link to post
Share on other sites
sorki, myślałem że już wszyscy wiedzą, rejestracja będzie b.tania

a ciekawi mnie czy znikną sensowne nazwy i czy ich zniknięcie wpłynie na ceny domen na aukcjach itp

 

bardzo tania to znaczy ile? i skąd to wiadomo? możesz podać jakieś źródło?

Share this post


Link to post
Share on other sites
sorki, myślałem że już wszyscy wiedzą, rejestracja będzie b.tania

 

Tylko żeby nie było jak z przelotami: bilet parę złotych, ale do tego opłata lotniskowa i podatek, razem wyjdzie więcej niż było. ;-)

Od kiedy te ceny mają spaść?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tom możesz uchylić rąbka tajemnicy i napisać czy ta obniżka będzie jeszcze w tym stuleciu? :D Fajnie byłoby gdyby ceny poszły w dół, tylko kiedy?

Ludziska mogą rejestrować ile wlezie - wartościowe domeny i tak zarejestrują Ci którzy się na tym znają. Ciekawe...jeśli domeny będą masowo rejestrowane i kiedy na rynku będzie brak sensownych domen( tak chyba właściwie to już tak jest ) to myślę że Ci którzy mają bogate portfolio domen będą....jeszcze bardziej bogatsi :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

witam

miałem odpisać na forum wczoraj, ale czasu i sił zabrakło. Pierwsza promocja zaczyna się od 1 lipca i potrwa do końca roku, druga dotycząca domen IDN od 1 września do końca roku.

nie wiem jak zachowają się inni rejestratorzy, ale u nas mimo że nie jesteśmy masowym rejestratorem ceny mają spaść od lipca do 30zł netto za.pl bez konieczności hostingowania i innych kruczków,

natomiast IDN .pl od wrześna będziemy rejestrować za 10zł netto bez żadnych obwarowań, idn funkcjonalne 7.50 i idn regionalne 2.50

 

nie wiem jak będzie z przedłużaniem domen, ale też mamy przedłużać taniej niż dotychczasowe 69zł

 

tyle wiem,

wrócmy do tematu co z domenami, znikną nie znikną a może domeny idn zyskają na wartości kosztem swoich dotychczasowych odpowiedników np szkola.pl - szkoła.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
wrócmy do tematu co z domenami, znikną nie znikną a może domeny idn zyskają na wartości kosztem swoich dotychczasowych odpowiedników np szkola.pl - szkoła.pl

Faktem jest że z dnia na dzień ubywa domen godnych uwagi, a jeśli rejestracja stanieje to tempo tego zjawiska wzrośnie.

Taka oczywistość. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślę, że obniżenie kosztów rejestracji domen IDN to dobry pomysł. Wystarczy spojrzeć, jak .info na tym wyszły - tu może być podobnie. Tylko że bez drastycznego obniżenia kosztów przedłużeń, sytuacja na rynku domen nie zmieni się zbytnio. Moim zdaniem, rejestracja i przedłużenie domen .pl powinny kosztować jakieś 50 zł netto, a byłoby jeszcze lepiej, gdyby rejestracja kosztowała ok. 25 zł. To są ceny, przy których przestaję zgrzytać zębami jak płacę. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
miałem odpisać na forum wczoraj, ale czasu i sił zabrakło. Pierwsza promocja zaczyna się od 1 lipca i potrwa do końca roku

 

Ta pierwsza promocja kończy się chyba 31 sierpnia o ile mnie wzrok nie myli ;-)

 

 

Myślę, że obniżenie kosztów rejestracji domen IDN to dobry pomysł. Wystarczy spojrzeć, jak .info na tym wyszły - tu może być podobnie. Tylko że bez drastycznego obniżenia kosztów przedłużeń, sytuacja na rynku domen nie zmieni się zbytnio. Moim zdaniem, rejestracja i przedłużenie domen .pl powinny kosztować jakieś 50 zł netto, a byłoby jeszcze lepiej, gdyby rejestracja kosztowała ok. 25 zł. To są ceny, przy których przestaję zgrzytać zębami jak płacę. ;-)

 

Właściwa cena rejestracji i przedłużenia ważności polskich domen to 20 zł netto :-)

 

--

Daniel Dryzek

http://www.active24.pl

http://dryzek.com

Share this post


Link to post
Share on other sites
Właściwa cena rejestracji i przedłużenia ważności polskich domen to 20 zł netto :-)

 

Czekam z niecierpliwością. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Właściwa cena rejestracji i przedłużenia ważności polskich domen to 20 zł netto :-)

 

jesli taka bedzie cena zrezygnuje z pracy na etacie i zajme sie tylko domenami :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
jesli taka bedzie cena zrezygnuje z pracy na etacie i zajme sie tylko domenami :-)

 

nie rób sobie nadziei :-) na pewno nie będzie tak w najbliższym czasie, chociaż dobrze, że w ogóle będzie jakaś obniżka. z tym, że to nie powinna być promocja tylko stała cena. moim zdaniem 25 za rej. i 50 za przedłużenie byłoby w sam raz na ten moment.

co do idn'ów to 10zł za rej. to bardzo dobry pomysł.

Share this post


Link to post
Share on other sites
jesli taka bedzie cena zrezygnuje z pracy na etacie i zajme sie tylko domenami :-)

 

Im więcej podobnych głosów tym z każdym dniem rosną szansę na taką cenę domen :) W końcu domeny com, eu, de kosztują mniej więcej właśnie tyle. Jeśli jeszcze przeliczy się i porówna zarobki u nas i na "Zachodzie", to cena nie może być po prostu wyższa.

 

--

Daniel Dryzek

http://www.active24.pl

http://dryzek.com

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli taka obniżka faktycznie miała by miejsce to bedzie przełom na polskim rynku domen z ruchem. Wszystko co jest wolne i ma jakieś KD, czy nawet ładną nazwe zostanie wykupione przez co wartość obecnych domen bardzo drastycznie wzrośnie. Po obniżkach cen zaczną sie "bawić w domeny" nawet dzieci z gimnazjum przez co będzie bardzo duża konkurencja. Myśle że będzie to ostateczne rozdanie jeśli chodzi o polskie domeny. Kto już ma jakieś portfolio i na nim zarabia będzie zarabiał dużo wiecej, nowi nie będą mieli szans zaistnieć (chyba ze ze sporym kapitałem).

 

Taka futurologia...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeśli taka obniżka faktycznie miała by miejsce to bedzie przełom na polskim rynku domen z ruchem. Wszystko co jest wolne i ma jakieś KD, czy nawet ładną nazwe zostanie wykupione przez co wartość obecnych domen bardzo drastycznie wzrośnie. Po obniżkach cen zaczną sie "bawić w domeny" nawet dzieci z gimnazjum przez co będzie bardzo duża konkurencja. Myśle że będzie to ostateczne rozdanie jeśli chodzi o polskie domeny. Kto już ma jakieś portfolio i na nim zarabia będzie zarabiał dużo wiecej, nowi nie będą mieli szans zaistnieć (chyba ze ze sporym kapitałem).

 

Taka futurologia...

 

Częściowo się zgodzę, ale częściowo nie. Rozwój i boom TAK - małe szanse na wejście nowych graczy - NIE.

 

Zgadzam się z Rickiem Schwartzem, że w każdym momencie można wejść na ten rynek i odnieść sukces. Szczególnie na polskim rynku będzie to jeszcze długo możliwe - jest on jeszcze bardzo mało rozwinięty. I nawet jak będzie 2 mln domen, to nadal będzie bardzo dużo miejsca do zarabiania :) Dlatego ja bym się konkurencją nie przejmował a konkurencja nie powinna się tak bardzo bać i przejmować nas - starych wyjadaczy ;-)

 

--

Daniel Dryzek

http://www.active24.pl

http://dryzek.com

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pewnie że można także później odnieść sukces, wystarczy że masz milion dolarów na inwestycje.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pewnie że można także później odnieść sukces, wystarczy że masz milion dolarów na inwestycje.

 

Myślę, że nie jest aż tak źle. Parę tysięcy złotych, cierpliwość, upór i głowę - i można wiele zdziałać, przynajmniej jeszcze w Polsce.

 

--

Daniel Dryzek

http://www.active24.pl

http://dryzek.com

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czyli do lipca mamy czas by zarejestrować wszystko, co tylko ma jakąś wartość. Później konkurencja wzrośnie...

 

Niekoniecznie, wcześniej też były promocje i nic z tego nie wynikło. Do domen trzeba mieć nosa i pieniądze.

Nawet jeśli ktoś zajmuje się już jakiś czas domenami to nadal może kupować nindże i tak często sie zdarza nawet tu na forum.

Więc myślę że przybędzie więcej bezsensownych nazw ale to chyba dobrze, bo te dobre domeny będą jeszcze bardziej błyszczeć przez co staną się cenniejsze...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Niekoniecznie, wcześniej też były promocje i nic z tego nie wynikło.

Wynikło, wynikło. Rok po każdej promocji jest deszcz wygasłych domen. ;-)

 

Nawet jeśli ktoś zajmuje się już jakiś czas domenami to nadal może kupować nindże i tak często sie zdarza nawet tu na forum.
Zapędy kolekcjonerskie czasem trudno powstrzymać. ;-)

 

Więc myślę że przybędzie więcej bezsensownych nazw ale to chyba dobrze, bo te dobre domeny będą jeszcze bardziej błyszczeć przez co staną się cenniejsze...

Tak się dzieje cały czas. Z każdym dniem nasze najlepsze domeny zyskują trochę na wartości. Jeśli dziś niektórzy, po wyprzedaży swego portfolio, mogliby wybudować przyzwoity dom w dobrym miejscu, to aż miło myśleć co będzie za pięć lat... ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Najnowsze posty na forum

    • Odświeżam temat. Koniec aukcji dziś i jutro. Obie aukcje konczą się o godzinie 22:00
    • Dziś koniec https://www.aftermarket.pl/aukcja/2605852/
    • Jutro zakończenie aukcji
    • Guliwer.pl   100 pln netto poprzez AM   OFERTA WAZNA DO 7 DNI   kontakt w watku lup PM
    • vsport.pl   Zdominuj rynek sportowy z vsport.pl !   Teraz masz szansę przekształcić swoją pasję w dochodowy biznes dzięki domenie vsport.pl. Ta wyjątkowa i zapadająca w pamięć domena otwiera przed Tobą nowe możliwości na rynku sportowym w Polsce.   Jakie korzyści możesz mieć z posiadania domeny vsport.pl ?   1. Wyjątkowa i łatwa do zapamiętania: Domena vsport.pl to nie tylko pusty adres internetowy. To "pierwszy krok" do wybicia się na tle konkurencji, przyciągając uwagę klientów, partnerów biznesowych oraz inwestorów.   2. Zaufanie klientów: Profesjonalna domena, która jest ikoną sportu, buduje zaufanie klientów i wzmacnia wizerunek Twojej marki jako lidera w branży.   3. Szerokie pole możliwości: Niezależnie od tego, czy chcesz prowadzić sklep sportowy online, organizować wydarzenia sportowe czy być vlogerem, blogerem z pasją do sportu, domena vsport.pl jest idealnym fundamentem dla Twojego sukcesu.   Nie przegap wyjątkowej okazji! Rynek sportowy w Polsce czeka na lidera Twojej niszy, który będzie inspirował, angażował i dostarczał najwyższej jakości produkty i usługi. Domena vsport.pl to Twój mistrzowski klucz do sukcesu w tej pasjonującej podróży.
    • postrzelamy.pl postrzelajmy.pl   Zapraszam do zakupu i składania ofert: postrzelamy.pl postrzelajmy.pl  
    • thetimes.pl   Sprzedam domenę thetimes.pl za pośrednictwem giełdy AfterMarket. Okazyjna cena. Zapraszam!
  • Oferty sprzedaży użytkowników

  • Member Statistics

    • Total Members
      19,181
    • Most Online
      902

    Newest Member
    BrodatyDev
    Joined
×