Jump to content
Sign in to follow this  
przemowild

Jiujitsu.pl

Recommended Posts

W ręce i nogi ;)

Ja jestem zadowolony z transakcji. Myślę, że sprzedający również.

Edited by heden.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gratulacje zakupu jak i sprzedaży.

Obie strony zadowolone i to się liczy ;)

Edited by snip

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wyjątkowo mało gratulacji za sprzedaż :)

Może dlatego, że to tylko literówka.

Prawidłowa nazwa tej japońskiej sztuki walki brzmi bowiem: ju-jitsu vel jujitsu a nie jiujitsu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Prawidłowa nazwa tej japońskiej sztuki walki brzmi bowiem: ju-jitsu vel jujitsu a nie jiujitsu :)

 

No własnie. Nie prawda.

W 1994 roku byłem v-ce mistrzem Polski w ju-jitsu :) i jak ta domena spadała byłem na 100% pewien, że to jest literówka. Do tego stopnia, że nawet nie do próbowałem sprawdzać w google. Też zasugerowałem się tylko tym, że poprawna nazwa to ju-jitsu :D I szczerze bardzo żałowałem, że jej nie licytowałem jak przemowild dał ją do wyceny.

Natomiast bardzo się cieszę, że udało mi się ją kupić w tak niskiej (jak dla mnie) cenie. :D

 

Google pokazuje:

 

jujitsu - 2,5 mln

jiujitsu - 4,4 mln :P

 

Wg info na stronie Polskiego Związku Ju-Jitsu ( www.jujitsu.pl ):

 

 

Ju - miękko, ustępliwie,

 

Jitsu - sztuka (wojenna),

 

Ju-Jitsu - sztuka miękkiego ustępowania, która powstała i rozwinęła się w Japonii, jako system bojowy samurajów (bushi). W swej technicznej podstawie ju-jitsu obejmuje: rzuty, uderzenia, dźwignie, kopnięcia, podcięcia, duszenia, naciski, kontrolowanie energii.

 

Najczęściej spotykane transkrypcje "walki wręcz" rodem z Japonii to znaki KANJI według Hepburna: JU-JITSU oraz JU-JUTSU przy czym kreska (-) łącząca te znaki jest czasami pomijana i wówczas spotyka się zapisy JUJITSU oraz JUJUTSU. W państwach hiszpańsko języcznych spotkać można transkrypcje JIU-JITSU oraz JIU-JUTSU pisane osobno lub łącznie JIUJITSU, JIUJUTSU

 

 

Więcej poczytasz tutaj:

 

http://www.di.pl/index.php?showtopic=17897&hl=jiujitsu

Edited by heden.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×