Jump to content
koskul

nazwy miast czy warto inwestować

Recommended Posts

witam mam takie pytanko czy warto inwestować w nazwy miast ? jaka koncowke wybrać najlepiej jak pl jest zajęte ? czy com.pl jet dobrym rozwiązaniem dla miasta zagranica , miasta w którym mieszka Polonia - domena dla polonii z koncowka com.pl to dobre rozwiązanie ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

jestem tu świeży i mogę się mylić, ale jeśli .pl jest zajęte, to zamiast .com.pl obstawiałbym bardziej .info :lol: ale chętnie przeczytam uwagi bardziej doświadczonych forumowiczów

Share this post


Link to post
Share on other sites

jest tylko jeden problem, jeżeli nazwa takiego miasta jest zajęta w domenie .pl, to już na pewno będzie zajęta w .com i .info oraz .eu - zakładając, że to europejskie miasto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sprawa wygląda tak:

 

.pl > .eu > .com/.info - miasta polskie + Europa

.com/.info/.net > .eu - miasta spoza Europy

Edited by blazej

Share this post


Link to post
Share on other sites
jest tylko jeden problem, jeżeli nazwa takiego miasta jest zajęta w domenie .pl, to już na pewno będzie zajęta w .com i .info oraz .eu - zakładając, że to europejskie miasto

W .com i .pl raczej są zajęte, ale np. wysmierzyce.eu jest wolna! (Błażej rejestruj!) Zresztą wysmierzyce.net, wysmierzyce.org, wysmierzyce.biz, wysmierzyce.info też. :lol:

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Wy%C5%9Bmierzyce

Share this post


Link to post
Share on other sites
W .com i .pl raczej są zajęte, ale np. wysmierzyce.eu jest wolna! (Błażej rejestruj!)

http://pl.wikipedia.org/wiki/Wy%C5%9Bmierzyce

 

Dzięki nie skorzystam, mam wszystkie polskie miasta w jednym - miastapolski.pl :lol: Zresztą myślałem, że wzajemne animozje zostawiliśmy we wcześniejszym temacie, mamy różne zdanie na temat .eu i .com i jeden drugiego i tak nie przekona.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak chodzi o zagraniczne to .pl tylko ma rację bytu w serwisach dla Polonii w dużych miastach, gdyż dla obcokrajowców nic nie znaczy.

Dzięki nie skorzystam, mam wszystkie polskie miasta w jednym - miastapolski.pl :lol: Zresztą myślałem, że wzajemne animozje zostawiliśmy we wcześniejszym temacie, mamy różne zdanie na temat .eu i .com i jeden drugiego i tak nie przekona.

Wcześniej komentowałeś moją transakcję to chyba mam prawo podsyłać Ci pomysły. :o

Edited by sylyx.com

Share this post


Link to post
Share on other sites
autorowi chyba chodzi o zagraniczne miasta

niekoniecznie polskie miasto ale proszę się wypowiedzieć w obu kwestiach polskie miasto oraz zagraniczne miasto

Czy np zagraniczne miasto jak ma zajęte końcówki pl com a poszukując domenę na np portal forum polonijne czy ma sens rejestrować końcówki takie jak com.pl ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×